Provence májová /Babí léto v Provence  

Kategorie = Cykloturistika Doprava = Autobus
Provence májová /Babí léto v Provence
 

 

Stát(y): Francie

Cyklopobyt u moře, každodenní výlety s podporou autobusu

ubytování v mobilhomech s polopenzí

vinné sklípky a místní gastronomie

• antické a středověké památky jižní Francie

Provence je fenomén. Neuvěřitelné množství úchvatných historických památek, z nichž mnohé si vysloužily kredit UNESCO, přírodních zajímavostí a nádherných krajinných scenérií, věhlasná gastronomie a vynikající vína, moře a slunce. Vše tu spolu existuje v naprosté symbióze na relativně malém území. Něco takového nenajdeme snad nikde jinde na světě. Provence se nám představí již ve své plné kráse, ale ještě téměř bez turistů. Těžištěm tohoto zájezdu je přímořské městečko Palavas-les-Flots. Zde si pronajímáme část kempu s mobilhomy jako celosezonní základnu. Kemp leží přímo na pobřeží, i když podmínky na koupání v tomto ranně jarním období nejsou ještě optimální. Denně vyrážíme s podporou autobusu na půldenní nebo celodenní výlety do širokého okolí. Program uvedený v následujícím itineráři může být nabízen v jiném pořad – podle počasí, aktuálních kulturních akcí, svátků a dalších okolností.

 
 

Termíny a rezervace

KódTermínNocí/Prog.Ubyt./StravaPojištění dnů/CenaCena zájezduCena FMKredit

Nejsou vypsány již žádné další aktuální termíny pro tuto sezónu. (Všechny termíny v aktuální sezóně již proběhly)

Cena zahrnuje

Průvodce, doprava autobusem s cyklovlekem, 6x mobilhome s polopenzí, všechny výlety uvedené v programu, potřebné mapy, pojištění léčebných výloh a stornopoplatků.

Informace o stravování

6x polopenze.Zastíněná základna v prostoru mezi mobilhomy slouží jako letní kuchyň, jídelna a společenská místnost zároveň (v případě nepříznivého počasí je k dispozici část našeho velkého cateringového stanu); po celou dobu pobytu budou podávány večeře a snídaně, na místě připravované naším kuchařem; jídelníček je z velké části tvořen z čerstvých potravin nakoupených přímo na místě; stravování začíná večeří po příjezdu, končí snídaní v den odjezdu.

Informace o ubytování

6x v kempu u moře ve 4lůž. mobilhomech. Bydlet budeme v kempu u moře ve 4lůž. mobilhomech – což je něco mezi chatičkou a trvale parkovaným velkým karavanem. Vybavení mobilhomu: 2 oddělené 2lůž. ložnice; společná kuchyňka (kuchyňská linka, sporák, lednice, nádobí, příbory, talíře, sklenice atd.) s jídelním koutem/lůžkem menšího rozměru, vhodným na sezení (případně spaní např. pro děti); Obsazení 5.lůžka v kuchyňce pouze na vyžádání - sleva 3000 Kč, společná koupelna (sprcha, umyvadlo, WC); úložné prostory, zahradní nábytek. vzdálenost našich mobilhomů od moře je asi 300 m.

Povinný příplatek za 1lůžkový pokoj 3600 Kč.

Povinná kauce, splatná po příjezdu 100 EUR/1 mobilhome (resp. 25 EUR/osoba).

Program

1.–2. Kolem poledne odjezd, noční přejezd do Francie; ráno příjezd do Palavas-les-Flots, ubytování, odpočinek a koupání, na kole podél přírodních pláží ke katedrále Maguelone, ptačí rezervace Les Salins a městečko Villeneuve-lès-Maguelone (20–35 km).

3. Papežské město Avignon a světoznámé vinné sklepy Châteauneuf du Pape, cyklistický okruh do Orange – nejzachovalejší římské divadlo ve Francii a vítězný oblouk (18–30 km).

4. Cyklistika v přírodním parku Alpilles, zastávka ve skalním městečku Les Baux de Provence (audiovizuální projekce ve starém bauxitovém lomu Carriėres de Lumiėres), dojezd do Arles: město středověké i antické, s římskou arénou a divadlem; nekropole Alyscamps; známý van Goghův most; cestou římský akvadukt a Daudetův mlýn (25–45 km).

5. Kaňonem řeky Hérault: monumentální krasová jeskyně Grotte des Demoiselles; skalní vesnice St.-Guilhem-le-Désert – poutní místo na Svatojakubské cestě; koupání v řece Hérault pod "Ďáblovým mostem" (25–45 km).

6. Prohlídka Nimes s antickými památkami; přejezd autobusem do malebného středověkého Uzės a odtud na kole krajem vinic na Pond du Gard – nejnavštěvovanější památku Provence (20–30 km).

7. Deltou Rhôny: přímořské letovisko Saintes-Maries-de-la-Mer; planiny a jezera NP Camargue - černí býci, bílí koně a růžoví plameňáci; ptačí rezervace; opevněné město Aigues/ (38–50 km).

8.–9. Volný půlden v Palavas-les-Flots, odpoledne odjezd domů, následující den příjezd kolem poledne.

Náročnost

1

Nástupní místa

Praha, Beroun, Plzeň

Jiná sdělení

Povrch a profil
asfalt, některé etapy částečně po šotolině, převážně rovinatý až zvlněný profil, příležitostně menší kopce.

Klima
na jaře může být počasí stálé i proměnlivé a nedá se předem specifikovat, voda je pro koupání zatím příliš studená, teploty mohou kolísat ve velkém rozpětí stejně jako u nás, ve střední Evropě, i když zde je samozřejmě v průměru tepleji.

POŘADATEL ZÁJEZDU CK ADVENTURA

Sdílet zájezd na Facebooku

Foto klientů

PŘIDAT VLASTNÍ FOTO Z TOHOTO ZÁJEZDU »

 

 

« Zpět na nabídku zájezdů

   

© CK TRIP, s.r.o. 2019, design Marek Kotrouš, titulní foto MTB-GIGLACH-3095©Martin Huber, web VisionWorks

Eshop zaměřený na prodej postelí, matrací, roštů a doplňků pro zdravý spánek.