Provence májová /Babí léto v Provence  

Kategorie = Cykloturistika Doprava = Autobus
Provence májová /Babí léto v Provence
 

 

Stát(y): Francie

Cyklopobyt u moře, každodenní výlety s podporou autobusu

• ubytování v mobilhomech s polopenzí

• vinné sklípky a místní gastronomie

• antické a středověké památky jižní Francie

Provence je fenomén. Neuvěřitelné množství úchvatných historických památek, z nichž mnohé si vysloužily kredit UNESCO, přírodních zajímavostí a nádherných krajinných scenérií, věhlasná gastronomie a vynikající vína, moře a slunce. Vše tu spolu existuje v naprosté symbióze na relativně malém území. Něco takového nenajdeme snad nikde jinde na světě. Provence se nám představí již ve své plné kráse, ale ještě téměř bez turistů. Těžištěm tohoto zájezdu je přímořské městečko Palavas-les-Flots. Zde si pronajímáme část kempu s mobilhomy jako celosezonní základnu. Kemp leží přímo na pobřeží, i když podmínky na koupání v tomto ranně jarním období nejsou ještě optimální. Denně vyrážíme s podporou autobusu na půldenní nebo celodenní výlety do širokého okolí. Program uvedený v následujícím itineráři může být nabízen v jiném pořad – podle počasí, aktuálních kulturních akcí, svátků a dalších okolností.

 
 

Termíny a rezervace

Pro rezervaci zájezdu klikněte na termín.

KódTermínNocí/Prog.Odj./Příj.Ubyt./StravaPojištění dnů/CenaCena zájezduCena FMKredit

Nejsou vypsány již žádné další aktuální termíny pro tuto sezónu. (Všechny termíny v aktuální sezóně již proběhly)

Cena zahrnuje

Průvodce, doprava autobusem s cyklovlekem, 7x mobilhome s polopenzí, všechny výlety uvedené v programu (s výjimkou výletu do Montpellier),  potřebné mapy, pojištění léčebných výloh a stornopoplatků.

Cena nezahrnuje

Kauce (100 EUR/1 mobilhome, resp. 25 EUR/1 osoba – pobyt, úhrada na místě).

Příplatek za jednolůžkový pokoj - 3600 Kč

Příplatek za elektrokolo - 500 Kč/osoba  (omezený počet, nutno předem objednat)

Připojištění karantény COVID-19: 234 Kč/osoba (zájezd 26101-02)

Připojištění karantény COVID-19: 260 Kč/osoba (zájezd 26103-04)

Informace o stravování

Po celou dobu pobytu budou podávány večeře a snídaně, na místě připravované naším kuchařem. Jídelníček tvoří z velké části čerstvé potraviny nakoupené přímo na místě. Stravování začíná večeří v den příjezdu, končí snídaní v den odjezdu.

 

 

Informace o ubytování

7x v kempu u moře ve 4lůž. mobilhomech. Vybavení mobilhomu: 2 oddělené 2lůž. ložnice; společná kuchyňka (kuchyňská linka, sporák, lednice, nádobí, příbory, talíře, sklenice atd.) s jídelním koutem/lůžkem menšího rozměru, vhodným na sezení (případně spaní např. pro děti); Obsazení 5.lůžka v kuchyňce pouze na vyžádání - sleva 3000 Kč, společná koupelna (sprcha, umyvadlo, WC); úložné prostory, zahradní nábytek. vzdálenost mobilhomů od moře je asi 300 m. Po příjezdu do kempu je nutné složit kauci 100 EUR/1 mobilhome /resp. 25 EUR/osoba.

Program

1.–2. Kolem poledne odjezd, noční přejezd do Francie; ráno příjezd do Palavas-les-Flots, ubytování, odpočinek a koupání, na kole podél přírodních pláží ke katedrále Maguelone, ptačí rezervace Les Salins a městečko Villeneuve-lès-Maguelone (20–35 km).

3. Papežské město Avignon a světoznámé vinné sklepy Châteauneuf du Pape, cyklistický okruh do Orange – nejzachovalejší římské divadlo ve Francii a vítězný oblouk (18–30 km).

4. Cyklistika v přírodním parku Alpilles, zastávka ve skalním městečku Les Baux de Provence (audiovizuální projekce ve starém bauxitovém lomu Carriėres de Lumiėres), dojezd do Arles: město středověké i antické, s římskou arénou a divadlem; nekropole Alyscamps; známý van Goghův most; cestou římský akvadukt a Daudetův mlýn (25–45 km).

5. Kaňonem řeky Hérault: monumentální krasová jeskyně Grotte des Demoiselles; skalní vesnice St.-Guilhem-le-Désert – poutní místo na Svatojakubské cestě; koupání v řece Hérault pod "Ďáblovým mostem" (25–45 km).

6. Volný den u moře, odpočinek a koupání; fakultativní výlet do Montpellier: zahrady, vodotrysky a fontány nebo akvárium Mare et Nostrum ....

7. Prohlídka Nimes s antickými památkami; přejezd autobusem do malebného středověkého Uzės a odtud na kole krajem vinic na Pond du Gard – nejnavštěvovanější památku Provence (20–30 km).

8. Deltou Rhôny: přímořské letovisko Saintes-Maries-de-la-Mer; planiny a jezera NP Camargue - černí býci, bílí koně a růžoví plameňáci; ptačí rezervace; (38–50 km).

9.–10. Volný půlden v Palavas-les-Flots, odpoledne odjezd domů, následující den příjezd kolem poledne.

Náročnost

1

Povrch a profil
asfalt, některé etapy částečně po šotolině, převážně rovinatý až zvlněný profil, příležitostně menší kopce.

Klima

Jaro

Na jaře může být počasí stálé i proměnlivé a nedá se předem specifikovat, voda je pro koupání poměrně studená, teploty mohou kolísat ve velkém rozpětí stejně jako u nás, ve střední Evropě, i když zde je samozřejmě v průměru tepleji.

Podzim

I v tomto období příjemně stálé přímořské podnebí, denní teploty 22 - 26°C, slunečno, teplota moře 18 - 25°C.

 

Nástupní místa

Praha, Beroun, Plzeň

Tipy

Obdobný program lze připravit i bez kol, pro školní a jiné kolektivy (9denní pobyty).

Jiná sdělení

 POŘADATEL ZÁJEZDU CK ADVENTURA

Sdílet zájezd na Facebooku

Foto klientů

PŘIDAT VLASTNÍ FOTO Z TOHOTO ZÁJEZDU »

 

 

Podobné oblíbené zájezdy

 
Provence na kole v pohodě

Provence na kole v pohodě

Provence je fenomén: nabízí neuvěřitelné množství úchvatných historických památek od antiky po současnost, z nichž mnohé si vysloužily kredit UNESCO, přírodní zajímavosti a nádherné krajinné scenérie, věhlasnou gastronomii a vynikající víno, moře...

0 Kč

 
Gaskoňsko na kole

Gaskoňsko na kole

Zájezd nás zavede do krásné krajiny oblasti Dordogne-Périgord, do okolí starobylého města Sarlat . Z naší základny v kempu u jezera budeme vyjíždět na hvězdicové cyklistické výlety za případné podpory autobusu. Město Sarlat se může pochlubit...

0 Kč

 
Bretaň na kole v pohodě

Bretaň na kole v pohodě

Bretaň – mlžná a zádumčivá, ze čtyř pětin obklopená oceánem, země námořníků a jejich vdov, magických menhirů i majestátních křesťanských staveb. Po silničkách vedoucích podél rozeklaného pobřeží dojedeme až na nejzápadnější mys Francie Pointe du...

0 Kč

 
Azurové pobřeží na kole

Azurové pobřeží na kole

Azurové pobřeží je místo plné kontrastů, místo, kde se setkává průzračné tyrkysové moře s horami, kde městům plným přepychu, luxusních přístavů a výstavních ulic tiše konkurují kamenné vesničky skryté ve skalách, kde barevnost a živost měst, hluk...

0 Kč

 
 

 

« Zpět na nabídku zájezdů

   

© CK TRIP, s.r.o. 2024, design Marek Kotrouš, titulní foto MTB-GIGLACH-3095©Martin Huber, web VisionWorks

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím
Nastavení cookies