Provence v pohodě  

Kategorie = Cykloturistika Doprava = Autobus
Provence v pohodě
 

 

Stát(y): Francie

Cyklopobyt u moře, každodenní výlety s podporou autobusu

kemp****, ubytování v mobilhomech na jednom místě, polopenze

• ideální pro rodiny s dětmi a cyklisty pohodáře

• písečné pláže, odpočinek a koupání

• vinné sklípky a místní gastronomie

Ubytování je zajištěno ve **** kempu, který leží přímo na pobřeží, 100 m od písečné pláže s mírným vstupem do moře, vhodné ke koupání i pro děti. Z tohoto příjemného místa vyrážíme s podporou autobusu na půldenní nebo celodenní (cyklo)výlety. Blízkost moře samozřejmě využijeme k rannímu a podvečernímu koupání a během odpočinkového dne (nebo ve dnech, kdy vynecháte některý z programů) i k celodennímu lenošení na pláži. Kromě hlavní náplně – převážně poznávací a cyklistické – mají některé pobytové termíny navíc tematické programové zaměření, kterému se pouze částečně přizpůsobuje itinerář dne. Jsou to termíny s kreativním programem, vedeným odborným lektorem. Cyklistické výlety jsou připraveny tak, že jejich kratší varianty zvládnou i zdatnější děti od 7 let (ne vždy jsou trasy po cyklostezkách). Program každého dne lze absolvovat i bez kola, aniž byste přišli o nějakou zajímavost (autobus slouží jako doprovodné vozidlo). Výlety uvedené v následujícím itineráři mohou být nabízeny (případně kombinovány) i v jiném pořadí – podle počasí, aktuálních kulturních akcí a dalších okolností. Obdobný program tohoto zájezdu nabízíme v mimosezónních termínech v květnu – Provence májová na kole nebo v září – Babí léto v Provence na kole.

 
 

Termíny a rezervace

Pro rezervaci zájezdu klikněte na termín.

KódTermínNocí/Prog.Odj./Příj.Ubyt./StravaPojištění dnů/CenaCena zájezduCena FMKredit

Nejsou vypsány již žádné další aktuální termíny pro tuto sezónu. (Všechny termíny v aktuální sezóně již proběhly)

Cena zahrnuje

Doprava vč. kola, ubytování - 8x (termíny 24104–24110), resp. 7x (termíny 24101, 24102, 24103) polopenze, průvodce, informační materiály, pojištění léčebných výloh a storna, všechny výlety uvedené v programu mimo výletu do Montpellier.

Informace o stravování

8x (termíny 24103–24109), resp. 7x (termíny 24101, 24102, 24110) polopenze, připravovaná českým kuchařem v zastíněném prostoru mezi mobilhomy – slouží současně jako letní kuchyň, jídelna a společenská místnost (v případě nepříznivého počasí je k dispozici část cateringového stanu). Stravování začíná večeří po příjezdu, končí snídaní v den odjezdu. Jídelníček je z velké části tvořen z čerstvých potravin nakoupených přímo na místě.

Informace o ubytování

8x (termíny 24103–24109), resp. 7x (termíny 24101, 24102, 24110) v moderních 4lůžkových mobilhomech ve**** kempu u moře - 2 oddělené 2lůžkové ložnice, povlečení a ručníky vlastní, společná vybavená kuchyňka vč. sporáku a lednice s jídel. koutem a lůžkem menšího rozměru, vhodným na sezení, koupelna, WC, úložné prostory, zahradní nábytek. Sleva 3000 Kč při obsaz. 5. lůžka u kuchyňky – pouze na vyžádání.. Vybavenost kempu: 2 bazény (vyhřívaný dětský, pro dospělé, 4 skluzavky a bazénem, 2 vířivky), obchůdek, restaurace, kavárna, hřiště (dětské, basketbal, tenis, pétanque, volejbal), dětská diskotéka a další. Vzdálenost mobilhomů od moře cca 300 metrů.

Povinný příplatek za 1lůžkový pokoj 5100 Kč (termíny 24104–24110) resp. 4650 Kč (termíny 24101-24103).

Povinná kauce, splatná po příjezdu 100 EUR/1 mobilhome (resp. 25 EUR/osoba).

Program

1.–2.Odjezd odpoledne, noční přejezd do Francie; ráno příjezd do Palavas-les-Flots, ubytování, odpočinek a koupání, cyklovýlet podél přírodních pláží ke katedrále Maguelone (0–15 km).

3. St. Rémy a blázinec, kde van Gogh strávil poslední část života, římské město Glanum, skalní město Les Baux de Provence a audiovizuální projekce ve starém bauxitovém lomu Carriėres de Lumiėres (15/35 km).

4. Papežské město Avignon a podél Rhôny přes klášter St. Michel de Frigolet do Tarasconu (do 30 km).

5. Kaňonem řeky Hérault: monumentální krasová jeskyně Grotte des Demoiselles; skalní vesnice St.-Guilhem-le-Désert s nejstarším platanem Francie (poutní místo na Svatojakubské cestě); koupání v řece Hérault pod "Ďáblovým mostem" (asi 30–40 km).

6. Volný den u moře, odpočinek a koupání; fakultativní výlet do Montpellier: zahrady, vodotrysky a fontány nebo akvárium Mare et Nostrum,...

7. Malebné Uzès, odtud po cyklostezce krajem vinic na Pont du Gard, nejnavštěvovanější památku Provence (asi 25 km), koupání přímo pod mostem.

8. Arles: město umělců Charlese Gounoda, Georgese Bizeta a Vincenta van Gogha, město středověké i antické, s římskou arénou a divadlem; nekropole Alyscamps ze 6. století; známý van Goghův most (výlet bez kol).

9. Deltou Rhôny: přímořské letovisko Saintes-Maries-de-la-Mer; planiny a jezera NP Camargue - černí býci, bílí koně a růžoví plameňáci; ptačí rezervace; opevněné město Aigues Mortes (20/40 km).

9.–10. Rozloučení s mořem, odpoledne odjezd domů, následující den příjezd kolem poledne.

Náročnost

1 - 2

Nástupní místa

Praha, Beroun, Plzeň

Jiná sdělení

Povrch a profil

asfalt, některé etapy event. po šotolině, převážně rovinatý profil. Každodenní program lze absolvovat i bez kola - pokud si kolo nevezmete, nahlaste to prosím prodejní kanceláři. Jelikož máme zkušenosti s tím, že klienti bez kola bývají ojediněle, upozorňujeme, že program bude přizpůsobován především cyklistické skupině.

Klima

příjemně stálé přímořské podnebí, denní teploty 25–30 C ve stínu, slunečno; teplota moře asi 18–28C

 

POŘADATEL ZÁJEZDU CK ADVENTURA

Sdílet zájezd na Facebooku

Foto klientů

PŘIDAT VLASTNÍ FOTO Z TOHOTO ZÁJEZDU »

 

 

Podobné oblíbené zájezdy

 
Provence na kole v pohodě

Provence na kole v pohodě

Provence je fenomén: nabízí neuvěřitelné množství úchvatných historických památek od antiky po současnost, z nichž mnohé si vysloužily kredit UNESCO, přírodní zajímavosti a nádherné krajinné scenérie, věhlasnou gastronomii a vynikající víno, moře...

0 Kč

 
Gaskoňsko na kole

Gaskoňsko na kole

Zájezd nás zavede do krásné krajiny oblasti Dordogne-Périgord, do okolí starobylého města Sarlat . Z naší základny v kempu u jezera budeme vyjíždět na hvězdicové cyklistické výlety za případné podpory autobusu. Město Sarlat se může pochlubit...

0 Kč

 
Bretaň na kole v pohodě

Bretaň na kole v pohodě

Bretaň – mlžná a zádumčivá, ze čtyř pětin obklopená oceánem, země námořníků a jejich vdov, magických menhirů i majestátních křesťanských staveb. Po silničkách vedoucích podél rozeklaného pobřeží dojedeme až na nejzápadnější mys Francie Pointe du...

0 Kč

 
Azurové pobřeží na kole

Azurové pobřeží na kole

Azurové pobřeží je místo plné kontrastů, místo, kde se setkává průzračné tyrkysové moře s horami, kde městům plným přepychu, luxusních přístavů a výstavních ulic tiše konkurují kamenné vesničky skryté ve skalách, kde barevnost a živost měst, hluk...

0 Kč

 
 

 

« Zpět na nabídku zájezdů

   

© CK TRIP, s.r.o. 2024, design Marek Kotrouš, titulní foto MTB-GIGLACH-3095©Martin Huber, web VisionWorks

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím
Nastavení cookies