Rakouskými Alpami v běžeckých botách   

Kategorie = Running Doprava = Autobus
 

Stát(y): Rakousko

S úsměvem mezi alpskými vrcholy
• alpské klima podporující zdraví a vitalitu – přírodní doping
• osvědčené trasy po kvalitních cestách s výhledy
• ubytování v 1000 m n. m. ve východisku 10 tras pro běh a NW

 
Rakouskými Alpami v běžeckých botách
 

Foto klientů

Nejsou připojeny žádné fotografie

 

PŘIDAT VLASTNÍ FOTO Z TOHOTO ZÁJEZDU »

 
 

Termíny a rezervace

KódTermínNocí/Prog.Ubyt./StravaPojištění dnů/CenaCena zájezduCena FMKredit

Nejsou vypsány již žádné další aktuální termíny pro tuto sezónu. (Všechny termíny v aktuální sezóně již proběhly)

Cena zahrnuje

doprava, ubytování, pobyt. taxa, polopenze, průvodce, povlečení a ručník, informační materiály.

Popis zájezdu

Místo pro tento zájezd jsme zvolili záměrně v St. Martinu am Tenngebirge - idylické horské vesnici v nadmořské výšce 1000 m, nazývané pro své výjimečně zdravé klima Vitaldorf, Aktivdorf a také Naturparadies. Tento horský ráj je východiskem 10 značených tras pro běh (4 stupně náročnosti) a nordic walking, které vedou po nenáročných lesních a horských cestách v délce 2-20 km. Několika místům v okolí je přičítána zvláštní energie, harmonizující tělo a mysl. Pozor – není potřeba spěchat zpět, ba naopak – k posezení a ochutnání místních sýrů, čerstvých horských pstruhů či nezapomenutelného štrůdlu zvou osobité salaše na trase.

Program

1. Dopolední přesun busem do Solné komory. Trasa po stezce bezprostředně podél fjordovitého jezera Traunsee sevřeného skalní stěnou Traunsteinu (6-15 km). 2. Od horského hotelu Arturhaus (1502 m n. m.) vyhlídkovou cestou k salaši Mitterfeldalm (1669 m n. m.) a okolo Hochkeilu (16 km) s možností výběhu na vrchol (1782 m n. m., +3 km). 3. Dopolední okruh „Österreichbergweg" (10 km). Odpoledne další okruh z penzionu „Panoramaweg" (8 km). Nebo naším busem s do horského letoviska Filzmoos a mýtní silničkou ke staletým horským salaším Hofalmen. Po horském hřebeni do St.Martina (32 km). Večer relaxace v Therme Amadé. 4. Vyhlídkové trasy v okolí pobytového St. Martina po trase „Seeparkrunde"a „Berliner Waldweg" (5 km) nebo po okruhu „Schöberlalmweg-Karalm" s výhledy na Gosauský hřeben a Tennengebirge (10 km). Odjezd do ČR. Trasy po značených cestách s horským profilem. Výjezdy autobusem za běháním lze vynechat a potrénovat po trasách v okolí pobytového St. Martina nebo individuálně zajet do Salzburgu (2 EUR) případně relaxovat v příjemném vysokohorském prostředí.

Nepřehlédněte: zájezd probíhá souběžně se zájezdem 501 s turistickým programem. Oba zájezdy lze kombinovat.

RELAXACE: večerní návštěva Therme Amadé (vstupné 13,50 EUR/2 h; uskuteční se při min. zájmu 8 účastníků). Infrasauna v Pensionu Heidi (200 Kč/h pro 3 osoby). Zdarma vstup do Seeparku v St. Martinu (jezírko, atrakce) denně po 15 h + na celý den 1× za pobyt.

Další aktivity v St. Martinu: Jízda na koni (3 EUR), lukostřelba (5 EUR), badminton (zdarma), protahovací a posilovací cviky na „fitness pyramidě" u jezera (zdarma).

Náročnost

2

Nástupní místa

Jablonec n. N., Liberec, Turnov, Mnichovo Hradiště, Mladá Boleslav, Stará Boleslav, Praha, Benešov, Tábor, České Budějovice.

Informace o ubytování

3x ve studiích a apartmánech pro 2–4 osoby s 2–4lůžk. ložnicemi s příslušenstvím, vybavenou kuchyňkou, sat. TV (vč. českých programů) v Pensionu Heidi. K dispozici též apartmány pro 5–8 osob. Sleva 900 Kč/os. na přistýlce (rozkládací gauč či křeslo). Příplatek za obsazení pokoje jednou osobou 1500 Kč/os.. Povlečení a ručník v ceně. V jídelně možnost posezení, zdarma WiFi, stolní hry, konzumace nápojů za Kč i z vlastních zdrojů. Pobytový St. Martin je idylickou horskou obcí s obchody, restauracemi a koupalištěm. Zdarma trampolína, badminton, šipky, stolní fotbal.

TIP: navštivte www.apartmany-heidi.cz s bohatou fotogalerií a tipy na pěší a jiné výlety v okolí.

Informace o stravování

3x polopenze v Pensionu Heidi (česky hovořící personál). Večeře i snídaně – výběr ze dvou variant (první a poslední den menu jednotné). Začíná večeří v den příjezdu a končí snídaní v den odjezdu. Nápoje za Kč. Nebo bez polopenze z vlastních zásob ve vybavených kuchyňkách apartmánů (sleva 450 Kč/os.).

TIP: možnost objednání svačin na etapu (35 Kč, objednávka i platba na místě).

 

« Zpět na nabídku zájezdů

   

Aktuální zpravodajství z regionu Jablonecka.