Rofan - výstup na 5 vrcholů  

Kategorie = Pěší turistika Doprava = Autobus
Rofan - výstup na 5 vrcholů
 

 

Stát(y): Rakousko

Nově zbudované středně těžké via ferraty 07.09. - 09.09.2012

· Ubytování na chatě s možností polopenze

· Vhodné pro horaly s dobrou kondicí
· Rofan - skalní štíty nad jezerem Achensee

Rofan - doslova "kapesní" vápencové pohoří na pomezí Bavorska a Tyrolska. Větší část těchto hor je zalesněna, nad hranici lesa se pak tyčí ostře řezané skalní stěny. Perlou tohoto území je 10 km dlouhé jezero Achensee, někdy též nazývané Jantarové jezero. Z vrcholů Rofanu jsou výhledy na sousední horské skupiny jako Wilder Keiser, Kitzbühelské Alpy, Karwendel a v dálce i zasněžené Ötztalské a Zillertalské Alpy.
 
 

Termíny a rezervace

Pro rezervaci zájezdu klikněte na termín.

KódTermínNocí/Prog.Odj./Příj.Ubyt./StravaPojištění dnů/CenaCena zájezduCena FMKredit

Nejsou vypsány již žádné další aktuální termíny pro tuto sezónu. (Všechny termíny v aktuální sezóně již proběhly)

Cena zahrnuje

průvodci, doprava mikrobusem, zapůjčení kompletního vybavení na jištěné cesty, pojištění.

TECHNICKÉ VYBAVENÍ pro naše horské zájezdy: Pro úplný komfort námi nabízených služeb je v ceně zahrnuto zapůjčení horolezeckého vybavení na via ferraty a ledovcové túry. Používáme standardní horolezecké vybavení, které odpovídá normám UIAA (Mezinárodní horolezecké asociace). Vybavení dělíme dle typu zájezdu. Vybavení na via ferraty: kombinace prsního a sedacího úvazku provázaná plochou smyčkou, lanová brzda se speciálními karabinami na jištěné cesty, horolezecká přilba.

Cena nezahrnuje

(platí se na místě): ubytování - 2x na chatě Erfurter Hütte, cena asi 12 EUR/os./noc, cena vč. polopenze asi 30,5 EUR/os./noc (členové Alpenvereinu mají slevu na ubytování 50 %), lanovka (cena asi 17,50 EUR).

Program

1.Odjezd z ČR v ranních hodinách, přesun do rakouské vesničky Maurach, výjezd lanovkou k chatě Erfurter Hütte (1831 m), seznámení s výstrojí, nácvik na cvičné via ferratě za chatou. Možnost kratší túry na vyhlídkové místo Durrakreuz.
2.Výstup zajištěnou cestou na čtyři okolní vrcholy, nejdelší via ferratou na Rooskopf (2246 m), dále na Seekarlspitze (2261 m), Spieljoch (2236 m) a nejvyšší vrchol skupiny Hochiss (2299 m), sestup na chatu. Z vrcholů krásné výhledy do okolí a na ostatní části Alp.
3.Výstup na poslední z vrcholů celé skupiny zajištěnou cestou Haidachstellwandsteig na vrchol Haidachstellwand (2192 m), sestup k chatě. Sjezd lanovkou do údolí, dle času možnost koupání v Achensee, odpoledne odjezd, příjezd do ČR ve večerních hodinách.

Náročnost

3-4

Zájezd jede v malé skupině max. 15 účastníků.

Nástupní místa

Praha, Beroun, Plzeň

Jiná sdělení

GARANTEM A ORGANIZÁTOREM JE CK ADVENTURA.

Via ferraty

Nabízíme vám ucelený produkt a velkou škálu různých zájezdů, které zahrnují vysoký standard služeb a nabízejí využití naší maximální profesionality.

PRŮVODCI:
O vaši bezpečnost na horách se starají průvodci, kteří jsou proškoleni v rámci kurzů pořádaných naším vzdělávacím střediskem Škola sportů a pobytu v přírodě Adventura. Naprostá většina průvodců na našich horských zájezdech má kvalifikaci horský průvodce v souladu s platnou legislativou České republiky. Naše vzdělávací středisko má na pořádání kurzů pro horské průvodce přidělenou akreditaci Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy České republiky.

POJIŠTĚNÍ na vysokohorskou turistiku:
Automaticky vás na všechny naše zájezdy pojišťujeme u pojišťovny UNIQA. Toto pojištění nabízí komfortní zabezpečení a pokrývá veškeré aktivity prováděné na našich vysokohorských zájezdech. Není potřeba se připojišťovat.

JIŠTĚNÉ CESTY - specifika:
V Itálii, kolébce těchto cest, se jim říká "via ferrata" (železná cesta), v německy mluvících zemích pak "Klettersteig". Jištěné cesty vznikly v Julských Alpách a Dolomitech za 1. světové války, kdy bylo nutno zásobovat nepřístupná místa rakousko-italské fronty. Tyto cesty překonávaly i kolmé skalní stěny. Postupně byly zajištěny ocelovými lany, skobami a žebříky. Po válce je začali využívat i turisté. Cesty byly zdokonalovány, budovaly se nové, ještě náročnější. Dnes tvoří samostatné odvětví vysokohorské turistiky.

V naší nabídce naleznete zájezdy pro začátečníky i pro zkušené. Navštívit můžete tradiční destinace jištěných cest v Rakousku, Německu a v Itálii.

Sdílet zájezd na Facebooku

Foto klientů

PŘIDAT VLASTNÍ FOTO Z TOHOTO ZÁJEZDU »

 

 

« Zpět na nabídku zájezdů

   

© CK TRIP, s.r.o. 2021, design Marek Kotrouš, titulní foto MTB-GIGLACH-3095©Martin Huber, web VisionWorks