Sardinie-smaragdový ostrov  

Kategorie = Cykloturistika Doprava = autobus / letecky
 

Stát(y): Itálie

Možnost letecké dopravy

• cyklopobyt u moře s podporou autobusu• cyklopobyt u moře s podporou autobusu
• Alghero, Castelsardo, ostrov Asinara a souostroví La Maddalena
• moře s barvami duhy, divoké skalní fantazie a nekonečné pláže

 
Sardinie-smaragdový ostrov
 

Foto klientů

Nejsou připojeny žádné fotografie

 

PŘIDAT VLASTNÍ FOTO Z TOHOTO ZÁJEZDU »

 
 

Termíny a rezervace

KódTermínNocí/Prog.Ubyt./StravaPojištění dnů/CenaCena zájezduCena FMKredit
24101 16.09.2018 - 26.09.2018 7/7 APT /
v ceně 13990 Kč
-
0
24102 18.09.2018 - 25.09.2018 7/7 APT /
v ceně 21990 Kč
-
0

Pro rezervaci zájezdu klikněte na termín.

Kredit = věrnostní sleva, kterou získáváte účastní na tomto zájezdu. Nárok na věrnostní slevu získáváte den po absolvování tohoto zájezdu.
Cena FM = Cena First Minute s uplatněnou slevou za včasné objednání

Tip: Klikněte na termín pro zobrazení podrobností včetně ceny
Tip: Klikněte na ubytování pro zobrazení detailu ubytování a poptávkového formuláře daného ubytování

Jak se přihlásit na zájezd?

Dokumenty ke stažení k organizaci zájezdů

Cena zahrnuje

Doprava vč. kola, trajekt na Sardinii a zpět, u letecké varianty letenka vč. všech poplatků� ve výši 8000 Kč Praha-Olbia-Praha (zajezd� 23902) průvodce, 7x ubytování v apartmánu, informační materiály, pojištění léčebných výloh a storna zájezdu.

Cena nezahrnuje

Trajekt na souostroví La Maddalena (od 5 EUR/os.), loď na ostrov Asinara (asi 21 EUR/os.), potápěčský ponor "Intro Dive" (cca 3 m) okolo ostrova Isola Rossa se zaškolením instruktorem a kompletním vybavením (asi 70 EUR/os.). Příplatke za lůžko ve 4lůžkové kajutě na trajektu - 1000 Kč, obsazení kajuty menším počtem osob - na vyžádání.

Popis zájezdu

Na kolech i s pomocí doprovodného busu objevíme nejkrásnější poklady sardinské přírody, historie i současnosti. Zároveň můžeme využít komfort letecké dopravy a pohodlného ubytování v místních apartmánech. Sardínie - druhý největší středomořský ostrov nabízí překrásnou kombinaci moře, zvlněné krajiny, bílých písků, gurmánských dobrot a výjimečné historie. Krajina je poseta tisíci nuraghe (kamenné stavby) svědčícími o tom, že lidé si zdejší příjemné klima užívají již po tisíciletí. Sardinie má něco pro každého. Ten kdo si chce odpočinout u moře, je sváděn stovkami pláží všech velikostí a tvarů a nepřestává být okouzlen tolika odstíny modré a tyrkysové, kolik si ani neuměl představit. Ten, kdo se s námi bude vydávat na cyklistická dobrodružství, si bude užívat toulky po mírně hornaté krajině, projíždět se podél mořských útesů a za příjemného mořského vánku se vystavovat slunci a slaným osvěžením. Bydlíme v Isola Rossa, v pohodlných apartmánech v malém rybářském městečku, odkud vyjíždíme hvězdicovitě do okolí. Navštívíme úchvatnou Neptunovu jeskyni odhalenou v útesu, historická města (Alghero, Castelsardo, Arzachena), která si dnes už jen užívají starou slávu a současný klid a pohodu. Trajekty přeplujeme na souostroví Maddalena, kde budou dokonalé italské silnice víceméně už jen pro nás. Uvidíme, kde si užíval Garibaldi, když už ho přestalo bavit bojovat a kde si dnes užívá ta nejbohatší smetánka světa. Ocitneme se na místech, která byla po staletí izolována a dnes se chlubí endemickou faunou - Isola Asinara. A tak jako všude v Itálii, i na Sardínii budeme ochutnávat, rozplývat se a žasnout nad chutností, čerstvostí a bohatostí místní kuchyně. Sardíníe je pro mnohé láska na první pohled... láska, která zůstává.

Program

1.–2. Odjezd večer (autobusová varianta), noční přejezd, v případě časové rezervy prohlídka Pisy� (Náměstí zázraků, šikmá věž); Livorno, noční trajekt na Sardinii (lůžko v kajutě za příplatek).

3. Odlet z Prahy do Olbie (letecká varianta), transfer z letiště do apartmánů v rybářském městečku Isola Rossa, připojení k autobusové variantě, ubytování a odpočinek na plážích v okolí.

4. Cyklistika na Capo Caccia s návštěvou Neptunovy jeskyně, možnost vyjížďky v přírodní rezervaci Porto Conte, prohlídka katalánského města Alghero s možností koupání na jeho dlouhých plážích (30-50 km).

5. Z Palau (přístav, letovisko) trajektem na ostrovy (okruh v NP, růžové skalní útvary, pláže); na kole po hrázi na ostrov Caprera - Garibaldiho usedlost, piniové lesy a opuštěné vojenské základny (30-60 km).

6. Nuraghe Santu Antine – jedna z nejzachovalejších a nejmonumentálnějších památek prehistorických obyvatel Sardinie, St. Trinita di Saccargia - klenot románského slohu, Monte d´Accoddi – starověký zikkurat zahalený tajemstvím a cestou zpět prohlídka skalního města Castelsarda; fakultativně potápěčský ponor se zaškolením s instruktorem okolo ostrova Isola Rossa s kompletním vybavením, úžasným podmořským světem a viditelností 25 m (den bez kol).

7. Příjemná cyklistika sardinským vnitrozemím: Arzachena – jedno z center nuragické kultury, pravěká svatyně Malchittu, dolmen Coddu Vecchiu, nekropole Li Muri, hrobka obrů Li Loghi, možnost návštěvy poloostrova Isuledda – ráj windsurfařů (40-60 km), možnost projížďky po Costa Smeralda – místa milionářů; překrásná skalní vyhlídka Capo d Orso.

8. Individuální cyklistika v okolí dlouhých písčitých pláží Badesi či Costa Paradiso, nebo náročnější výlety za Trinità d´Agultu (30–80 km) či procházka přes machie k pláži Marinedda.

9. Autobus nás doveze s koly do přístavu, trajekt na ostrov Asinara; celodenní výlet do přírodní rezervace na ostrově Asinara (nedávno zpřístupněné vojenské území, nyní útočiště želv a bílých oslíků) večer návrat na pevninu (Sardinii) k busu nebo výlet k azurové pláži u Stintina (40–70 km).

10.–11. Transfer na letiště do Olbie (letecká varianta), odlet do Prahy; autobusová varianta odpolední návštěva Porto Aranci, přilehlých pláží s možností výstupu na skalní vyhlídku, noční trajekt na pevninu (lůžko v kajutě za příplatek), příjezd následující den ve večerních hodinách.

Náročnost

1-2

Povrch a profil: převážně asfalt, profil mírně zvlněný.

Nástupní místa

Praha, Beroun, Plzeň (24101)

Poznámka: letecká varianta nabízí absolvování programu bez autobusového přejezdu z/do ČR. Jde o individuální cesty bez průvodce CK. Přeprava kol, příp. i dalších zavazadel, se předpokládá autobusem se zájezdem, takže vyžaduje jejich dopravení k odjezdu autobusu a vyzvednutí při jeho příjezdu.

Informace o ubytování

Apartmány jsou typu TRILO (dvě samostatné ložnice a společný obývák s kuchyňským koutem), je nutné mít s sebou vlastní povlečení nebo je možné si na místě zapůjčit povlečení za 15 EUR/týden/os. (nutné nahlásit předem).

Jednolůžkový pokoj pro jednotlivce je u tohoto zájezdu povinný za příplatek ....... Kč/os. Máte-li zájem o doobsazení pokoje, označte to na smlouvě. Bude-li k dispozici další zájemce stejného pohlaví, příplatek za jednolůžkový pokoj bude vrácen.

Informace o stravování

z vlastních zásob ve vybavených kuchyňkách.

Tipy

Cestopis k zájezdu ZDE

Jiná sdělení

Zájezd pořádáme ve spolupráci s CK Adventura.

 

« Zpět na nabídku zájezdů

   

Poradíme Vám, jak ušetřit za vytápění i energie, jak využívat solární energii a úsporné zdroje světla a vody.