Sardinie-smaragdový ostrov  

Kategorie = Cykloturistika Doprava = autobus / letecky
Sardinie-smaragdový ostrov
 

 

Stát(y): Itálie

• busem nebo letecky

• cyklopobyt u moře s podporou autobusu, i pro necyklisty

• apartmány s kuchyňkou

• Alghero a Neptunova jeskyně, Castelsardo, Arzachena a prehistorické památky

• Ostrov Asinara a souostroví La Maddalena

• moře s barvami duhy, divoké skalní fantazie a nekonečné pláže

Sardinie - druhý největší středomořský ostrov nabízí překrásnou kombinaci moře, zvlněné krajiny, bílých písků, gurmánských dobrot a výjimečné historie. Krajina je poseta tisíci nuraghe (kamenné stavby) svědčícími o tom, že lidé si zdejší příjemné klima užívají již po tisíciletí. Sardinie má něco pro každého. Ten kdo si chce odpočinout u moře, je sváděn stovkami pláží všech velikostí a tvarů a nepřestává být okouzlen tolika odstíny modré a tyrkysové, kolik si ani neuměl představit. Ten, kdo se s námi bude vydávat na cyklistická dobrodružství, si bude užívat toulky po mírně hornaté krajině, projíždět se podél mořských útesů a za příjemného mořského vánku se vystavovat slunci a slaným osvěžením. Bydlíme v Isola Rossa, v pohodlných apartmánech v malém rybářském městečku, odkud vyjíždíme hvězdicovitě do okolí. Navštívíme úchvatnou Neptunovu jeskyni odhalenou v útesu, historická města (Alghero, Castelsardo, Arzachena), která si dnes už jen užívají starou slávu a současný klid a pohodu. Trajekty přeplujeme na souostroví Maddalena, kde budou dokonalé italské silnice víceméně už jen pro nás. Uvidíme, kde si užíval Garibaldi, když už ho přestalo bavit bojovat a kde si dnes užívá ta nejbohatší smetánka světa. Ocitneme se na místech, která byla po staletí izolována a dnes se chlubí endemickou faunou - Isola Asinara. A tak jako všude v Itálii, i na Sardinii budeme ochutnávat, rozplývat se a žasnout nad chutností, čerstvostí a bohatostí místní kuchyně. Sardíníe je pro mnohé láska na první pohled... láska, která zůstává...

 
 

Termíny a rezervace

Pro rezervaci zájezdu klikněte na termín.

KódTermínNocí/Prog.Ubyt./StravaPojištění dnů/CenaCena zájezduCena FMKredit

Nejsou vypsány již žádné další aktuální termíny pro tuto sezónu. (Všechny termíny v aktuální sezóně již proběhly)

Cena zahrnuje

Průvodce, u letecké varianty zpáteční letenka (pouze s příručním zavazadlem) vč. všech poplatků ve výši 8500 Kč Praha–Olbia/Olbia–Praha a transferu do místa ubytování a zpět, doprava autobusem s cyklovlekem, trajekt na Sardinii a zpět, 7x apartmán, potřebné mapy, pojištění léčebných výloh a stornopoplatků.

Cena nezahrnuje

Příplatek za lůžko ve 4lůžkové kajutě na trajektu – 1100 Kč, obsazení kajuty menším počtem osob na vyžádání.

Trajekt na souostroví La Maddalena - cca 14 EUR/os., trajekt na ostrov Asinara - cca 23 EUR/os., stravování

Příplatek za jednolůžkový pokoj - 4000 Kč

Příplatek za elektrokolo - 500 Kč/osoba  (omezený počet, nutno předem objednat)

Připojištění karantény COVID-19: 208 Kč/osoba/letecká varianta

Připojištění karantény COVID-19: 286 Kč/osoba/autobusová varianta

 

Informace o stravování

Tento zájezd nabízíme bez stravování, neboť je zde několik možností, jak si stravování zajistit podle individuálních preferencí. V blízkosti ubytování je velký supermarket a několik menších lokálních obchodů. Kuchyně v apartmánech jsou plnohodnotně vybaveny na vaření. V přímořském městečku Isola Rossa, kde budeme bydlet, se nachází několik místních restaurací, které nabízí vynikající mořské plody, ale i pizzu, těstoviny a další italské či sardinské speciality.

Informace o ubytování

Po celou dobu pobytu budeme ubytováni na jednom místě a to ve městečku Isola Rossa. Přímo ve městě se nechází krásná pláž na koupání a do několika minut pěší chůze i izolované menší pláže poskytující soukromí. Jakýkoliv den programu lze tedy nahradit individuálním pobytem ve městečku a blízkém okolí. Ubytováni budeme v apartmánech typu TRILO, kde jsou dvě samostatné ložnice, společný obývák s kuchyňským koutem a společná koupelna. Kuchyň je vybavená sporákem, kuchyňským nádobím a jídelní sadou. U apartmánů je terasa s venkovním posezením.Je nutné mít s sebou vlastní povlečení nebo je možné si na místě zapůjčit povlečení za 15 EUR/týden/os. (nutné nahlásit předem). Jednolůžkový pokoj pro jednotlivce je u tohoto zájezdu povinný. Máte-li zájem o doobsazení pokoje, označte to na smlouvě. Bude-li k dispozici další zájemce stejného pohlaví, příplatek za jednolůžkový pokoj vám vrátíme.

Program

1.–2. Odjezd večer (autobusová varianta), noční přejezd do Itálie, v případě časové rezervy prohlídka Pisy (Náměstí zázraků, šikmá věž); Livorno, noční trajekt na Sardinii (lůžko v kajutě za příplatek).

3. Autobusová varianta: ranní přesunu z přístavu do rybářského městečka Isola Rossa, ubytování, cyklistický nebo pěší program v okolí nebo lenošení na plážích s kulisou divokých útesů. Letecká varianta: odlet z Prahy do Olbie, transfer do Isola Rossa, připojení ke skupině (0-20 km)

4. Cyklistika na Capo Caccia s návštěvou Neptunovy jeskyně, možnost vyjížďky v přírodní rezervaci Porto Conte, prohlídka katalánského města Alghero s možností koupání na jeho dlouhých plážích (30-50 km).

5. Z Palau (přístav, letovisko) trajektem na ostrovy La Maddalena (okruh v NP, růžové skalní útvary, pláže); na kole po hrázi na ostrov Caprera - Garibaldiho usedlost, piniové lesy a opuštěné vojenské základny (30-60 km).

6. Jedna z nejzachovalejších a nejmonumentálnějších památek prehistorických obyvatel Sardinie Nuraghe Majori; na kole přes měsíční údolí Valle de la Luna zpět do Isola Rossa (40 km).

7. Příjemná cyklistika sardinským vnitrozemím -  Arzachena, jedno z center nuragické kultury; pravěká svatyně Maichittu; dolmen Coddu Vecchiu; nekropole Li Muri; hrobka obrů Li Loghi; poloostrov Isuledda – ráj windsurfařů; famózní pobřeží Costa Smeralda oblíbené mezi nejen italskými milionáři; překrásná skalní vyhlídka Capo d´Orso (40-60 km).

8. Na kole nebo autobusem do skalního města Castelsarda vystavěného na útesu nad mořem; krátká zastávka u neobvyklé skalní formace Roccia Elefante; individuální cyklistika v okolí dlouhých písčitých pláží Badesi či Costa Paradiso; procházka přes macchie k pláži Marinedda nebo náročnější výlety za Trinità d´Agultu (30-80 km).

9. Celodenní výlet do unikátní přírodní rezervace na ostrově Asinara: nedávno zpřístupněné izolované vojenské území, nyní útočiště želv a bílých oslíků a neporušených macchiových porostů; koupání na krásných opuštěných plážích (0–36 km

10.–11. Letecká varianta: transfer na letiště do Olbie a odlet do Prahy; autobusová varianta: odpolední návštěva Porto Aranci, přilehlých pláží s možností výstupu na skalní vyhlídku; noční trajekt na pevninu, příjezd následující den ve večerních hodinách..

Náročnost

1–2

Nástupní místa

Praha, Beroun, Plzeň

Jiná sdělení

Povrch a profil

převážně asfalt, mírně zvlněný profil, trasy vedou převážně přírodou po silnicích s velmi nízkým provozem

POŘADATEL ZÁJEZDU CK ADVENTURA

Sdílet zájezd na Facebooku

Foto klientů

PŘIDAT VLASTNÍ FOTO Z TOHOTO ZÁJEZDU »

 

 

« Zpět na nabídku zájezdů

   

© CK TRIP, s.r.o. 2021, design Marek Kotrouš, titulní foto MTB-GIGLACH-3095©Martin Huber, web VisionWorks

Aktuální zpravodajství z Pojizeří.