Silvestr na Zanzibaru  

Kategorie = Silvestrovské zájezdy Doprava = Letecky
Silvestr na Zanzibaru
 

 

Stát(y): Zanzibar

Pobyt na korálovém ostrově
Stylové hotely na pláži
Vodní radovánky v Indickém oceánu
Stone Town - za poznáním historie

Korálový ostrov nazývaný Zanzibar byl už před 500 lety důležitou obchodní a kulturní křižovatkou v Indickém oceánu. V současné době je v povědomí spíše produkcí mnoha druhů koření a tropického ovoce a zejména díky svému klimatu a teplému moři jako vyhledávaný cíl cestovatelů. Naštěstí jej turismus však zatím nepřipravil o jeho jedinečnou atmosféru. Přes svůj turistický potenciál si celý ostrov stále zachovává původní ráz s chýšemi místních obyvatel, žijících převážně z rybolovu a pěstování tropických plodin. Turistické resorty malebně zapadají svým stylem do okolí a panorama tu nikde nekazí betonové hotely nebo jiné výškové budovy. Historické centrum jediného města na ostrově - Stone Town - je dokonce zařazeno na Seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. Zanzibar je ve správném významu souostrovím tvořeným ostrovy Unguja a Pemba. Právě Unguja je všeobecně nazývaná Zanzibarem a tvoří cíl naší cesty, který leží v jižní polovině chráněné mořské rezervace Zanzibar Archipelago. Přístrojové potápění nebo šnorchlování, plavání s delfíny, rybaření a odpočinek na písečných plážích – tak vypadají hlavní turistická lákadla. Po celou dobu pobytu budeme plnými doušky ochutnávat ze všeho, co nám tropická vegetace a teplé moře nabízí. Rovným dílem budeme pobývat v jižní i severní části ostrova. Na jihu ostrova budeme mít na dosah historický Stone Town, ale po celou dobu zájezdu budeme ubytováni přímo u pláží s každodenní možností koupání.

 
 

Termíny a rezervace

Pro rezervaci zájezdu klikněte na termín.

KódTermínNocí/Prog.Odj./Příj.Ubyt./StravaPojištění dnů/CenaCena zájezduCena FMKredit

Nejsou vypsány již žádné další aktuální termíny pro tuto sezónu. (Všechny termíny v aktuální sezóně již proběhly)

Cena zahrnuje

průvodce CK a místní průvodci, letenka vč. všech poplatků Praha-Dar es Salaam-Praha, veškeré transfery, trajekt Dar es Salaam - Zanzibar a zpět, 7x **** hotel ve 2lůžkových pokojích se snídaní, silvestrovská večeře formou bufetu, 1x hotel *** v Dar es Salaamu před odletem domů, informační materiály.

Cena nezahrnuje

tanzanské vízum – 50 USD.

Informace o stravování

7x snídaně, 1x silvestrovská večeře formou bufetu

Informace o ubytování

3x Zanzibar Ocean View Resort **** ( www.zanzibaroceanview.com) na pláži Kilimani poblíž Stone Townu a 4x Amaan Bungalows Beach Resort **** ( www.amaanbungalows.com) na pláži v Nungwi; 1x hotel *** v Dar es Salaamu před odletem domů.

Program

1. - 2. den

Polední odlet z Prahy, ranní přílet do Dar es Salaamu, přejezd rychlolodí na Zanzibar; ubytování v resortu nedaleko Stone Townu (zde strávíme celkem 3 noci).

3. - 4. den

Bohatý volitelný program dle vlastního výběru: průvodcovaná prohlídka po historickém jádru města, Spice tour - cesta za kořením (průvodcovaný výlet s výkladem o pěstování koření a tropického ovoce spojený s ochutnávkami), Delfin tour - plavání s delfíny (na malé rybářské loďce s ploutvemi a šnorchlem, pak už jen skok do vody mezi delfíny....), Jozani Forest - pralesní rezervace s guerézami, korálový ostrůvek Changu s chovnou stanicí obřích želv - možnost koupání a šnorchlování na přilehlém útesu, a další možnosti.

5. - 8. den

Přejezd na sever ostrova s bílými plážemi a nejlepším koupáním na celém Zanzibaru (zde strávíme 4 noci); silvestrovská večeře na pláži a přivítání Nového roku; volitelný program: šnorchlování a přístrojové potápění na korálové bariéře, návštěva rybářské vesnice, projížďka na katamaranu, celodenní výlet na ostrov Mnemba se šnorchlováním a grilováním ryb, výlet na rybářské dlabané plachetnici dhow spojený s rybařením, návštěva záchranné stanice mořských želv a další aktivity.

9. - 10. den

Dopoledne na Zanzibaru, odpolední návrat lodí do Dar es Salaamu, nocleh v hotelu, transfer na letiště v brzkých ranních hodinách; přílet do Prahy odpoledne.

Nástupní místa

Doprava: veškeré transfery, trajekt Dar es Salaam - Zanzibar a zpět.

Tipy

Zanzibar - ostrov koření

Katamarány v přístavuUž jen vyslovení tohoto jména v člověku evokuje vůni hřebíčku. Není divu,Zanzibar je jeho největším světovým producentem. Ale nejen hřebíčkem voní celý ostrov. Stačí si za pár dolarů zaplatit auto s průvodcem a během několikahodinové spice tour (cesty za kořením) budete žasnout, co druhů koření, ovoce a zeleniny uvidíte a zejména ochutnáte. Pokud přesto nebudete dostatečně syti chutí a vůní, projděte se po soumraku po nábřeží stejnojmenného hlavního města. Na žhavé uhlíky kape šťáva z pečeného skopového, k tomu si můžete dát kousek uzené chobotnice a vše zapijete na místě vyráběným džusem z citronů a cukrové třtiny.

Že jste se na Zanzibar nepřijeli jen najíst? Ale samozřejmě. V tom případě si půjčte brýle a šnorchl a nechte se rybářskou lodí odvézt na blízký ostrůvek Changu. Nebojte se, věznice, která zde původně byla, už je zrušená a místo ní tu „běhají" vzácné želvy sloní. Prý jim je skoro 200 let.
Mořské pochoutky-hostinaMy jsme sem však přijeli zejména kvůli tomu, co není vidět ze břehu, ale stačí se pro to potopit pár decimetrů pod mořskou hladinu. Jedny z nejkrásnějších korálových útesů vás zaskočí svým bohatstvím barev a forem. Nezapomeňte však na to, že jste skoro na rovníku a ve vodě si neuvědomujete, že zatímco vy se pohybujete v podvodním světě, vaše záda jsou vystavena africkému slunci.

Zanzibar sice geograficky patří k Africe, čiší z něj však duch orientu. Půldenní procházka po městě vás přenese zpět do doby, kdy tu vládl ománský sultán a kvetl obchod s otroky. Koneckonců ani v době anglické kolonizace a po oficiálním zákazu obchodu s otroky toto velice výnosné podnikání nezaniklo a ještě začátkem tohoto století fungovalo. S trochou nadsázky by se dalo říci, že to je jedna z mála věcí, které se za poslední století změnily. Stačí si totiž na den půjčit auto a projet ostrov, abyste zjistili, že se zde opravdu žije jak před staletími. Venkované bydlí v rákosových chýších, jejichž jediným zařízením jsou tři kameny a hrnec, rybáři s odlivem vyplouvají na dlabaných loďkách a muezzin z vrcholku minaretu svolává k modlitbě.

A na závěr jednu radu: Ve svých cestovních plánech si dobu, kterou chcete strávit na Zanzibaru, vynásobte dvěma. Nebudete litovat.

Jiná sdělení

Fakultativní služby:
přístrojové potápění - podle množství ponorů 150 až 240 USD, všechny ostatní uvedené aktivity a vstupy v součtu - asi 130 USD.

Poznámka:
Pro vstup na Zanzibar (respektive do Tanzanie) je povinné pouze očkování proti žluté zimnici a některá další jsou doporučená, záleží na posouzení vaším lékařem.

Pořadatel:
CK Adventura

Očkování:
Informace o doporučeném i povinném očkování do jednotlivých zemí najdete na stránce Očkování.

Sdílet zájezd na Facebooku

Foto klientů

PŘIDAT VLASTNÍ FOTO Z TOHOTO ZÁJEZDU »

 

 

« Zpět na nabídku zájezdů

   

© CK TRIP, s.r.o. 2021, design Marek Kotrouš, titulní foto MTB-GIGLACH-3095©Martin Huber, web VisionWorks