Silvestr v Maroku  

Kategorie = Silvestrovské zájezdy Doprava = Letecky
Silvestr v Maroku
 

 

Stát(y): Maroko

Za tajemsvím Sahary

Od písečných dun až k Atlantiku
Památky UNESCO - Marrákeš, Ait Ben Haddou, Essaouira, El Jadida
Vysoký Atlas, Džebel Sarhro, Antiatlas
Mezi Berbery v údolí Dráa

Cílem naší ojedinělé výpravy je poznat kromě nejznámějších památek i některá místa jinak obtížně dostupná a ležící stranou tradičních turistických tras. Zaměříme se zejména na poznání přírody, života v poušti a na objevování stop neolitického osídlení. Navštívíme saharské oázy - skutečné ostrůvky zeleně v moři písku - a zastavíme se i v několika městech a významných historických lokalitách, jakou jsou například královské město Marrákeš, kasby Telouet a Ait Ben Haddou či filmaři oblíbené Ouarzazate. Točily se zde např. Alexandr Veliký, Gladiátor, Asterix & Obelix iTrója. V závěrečné části si užijeme i krásy atlantického pobřeží, přímořských pohoří a ochutnáme rybí speciality v opevněných přístavech Essaouira a El Jadida.

 
 

Termíny a rezervace

Pro rezervaci zájezdu klikněte na termín.

KódTermínNocí/Prog.Odj./Příj.Ubyt./StravaPojištění dnů/CenaCena zájezduCena FMKredit

Nejsou vypsány již žádné další aktuální termíny pro tuto sezónu. (Všechny termíny v aktuální sezóně již proběhly)

Cena zahrnuje

průvodce CK a místní průvodci, letenka vč. všech poplatků Praha–Casablanka–Praha ve výši 11 000 Kč, doprava mikrobusem, v poušti výlet terénními auty,10x hotel, dvoulůžkový pokoj s příslušenstvím, 1x berberská lodž na poušti, 8x snídaně, 1x večeře na poušti, informační materiály.

Informace o stravování

8x snídaně, 1x večeře na poušti

Informace o ubytování

10x hotel, dvoulůžkový pokoj s příslušenstvím, 1x berberská lodž na poušti

Program

1. - 2. den

Letecky Praha - Casablanka; přejezd do královského města Marrákeš - podvečerní procházka a celodenní prohlídka rušné metropole na úpatí zasněžených hor; paláce, medína, súky, ochutnávka místních specialit na náměstí Jemaa el Fna neboli Náměstí mrtvých a mnoho dalšího.

3. - 4. den

Vysoký Atlas - přejezd přes sedlo Tizi´n Tichka (2260 m); prohlídka významého ksaru (opevěné vesnice) Ait Ben Haddou; pouštní město Ouarzazate se zdařile zrekonstruovanou kasbou Taourirt; první kontakt s pouští, pustý masiv Džebel Saghro; dojezd do Zagory města ze kterého to mají velbloudí karavany "doTimbuktu už jen 52 dnů".

5. den

Zagora a údolí Dráa - řeka Dráa se postupně ztrácí v poušti a podél ní se vine 200 km dlouhá oáza s políčky a palmeriemi lemovaná stolovými horami; navštěva některé z významných pamětihodností: Tamegroute, podzemní město bývalých otroků, které tvoří řada vzájemně propojených ksarů, v jejichž centu je slavná knihovna koránu; keramická dílna; Amazraou se židovskou čtvrtí; přespíme v poušti přímo pod nejrozsáhlejšími dunami Maroka Chigaga.

6. den

Saharskou pistou do pouštního města Foum Zguid; cestou průjezd přes vyschlé jezero Iriki; zastávka u naleziště fosilií; kaskády Tissint; příjezd do oázy Tata.

7. den

Antiatlas - pouštní pohoří na jaře zářící barvami a květy; cesta horskou vyhlídkovou silnicí, místy lemovanou mandloňovými sady do města Tafraoute, schouleného pod skalními štíty.

8. - 9. den

Atlantické pobřeží - cesta nejzápadnějšími svahy Atlasu do opevněného města Essaouira, centra truhlářského a řezbářského řemesla: hradby, tržiště, přístav, čerstvé rybí speciality; fakultativně návštěva nefalšovaného hammámu neboli tradičních tureckých lázní se saunou.

10. den

Odjezd na sever podél pobřeží lemovaného ptačími hnízdišti, mokřady, plážemi, útesy, ústími řek tekoucích z Atlasu a rybářskými vesnicemi; Oualidia, příjemné letovisko na břehu Atlantiku.

11. - 12. den

El Jadida - příjemné město s působivou medínou je jedním v nejlépe dochovaných příkladů portugalské vojenské architektury; Casablanka, dojezd do města; mešita Hassana II., prohlídka největší marocké mešity stojící na břehu Atlantiku; let domů.

Tipy

Za tajemstvím Sahary

Kdo nikdy v životě neměl touhu sednout do pořádného auta a přejet Saharu, ten nikdy nebyl kluk. A protože hodně chlapů zůstává kluky až do důchodu, sen o písečných dunách, pistách a oázách zůstává v hlavě mnohých z nás.
Mít sen je první krok k tomu, aby si jej člověk splnil.

První auto, kterým jsme vyrazili na Saharu, byl stařičký Volkswagen přezdívaný „Ponorka". Měl několik výhod: všechny jeho agregáty byly tak jednoduché, že se daly opravit malou sadou nářadí; byl lehoučký a snadno se vyhrabával z písku; a hlavně - patřil našemu kamarádovi.
Ale měl i velkou nevýhodu: pohon pouze zadních kol, díky čemuž vyhrabávání z dun bylo naší běžnou denní činností.

Projeli jsme s ním celou Libyi od severu k jihu, překonali jsme pásmo „nikoho" na trojmezí Libye - Alžírsko - Niger a vrátili se domů Alžírskem těsně po občanské válce.
Přes všechny své nedostatky mi toto stařičké a neuvěřitelně odolné auto splnilo můj dávný sen: Dostal jsem se do míst, které francouzský amatérský archeolog Henri Lhote popisuje ve své knize „Objevy v Tasíli". Koupil jsem ji v antikvariátu a dodnes je na čelním místě mé knihovničky. Koneckonců nebyl jsem jediný, koho tato kniha uchvátila; také Erich von Daniken z ní citoval a když jsem mohl na vlastní oči spatřit jím popisované známé rytiny „mimozemšťanů", připadal jsem si, jak kdybych objevil Atlantidu.

Dalším autem, které nám pomohlo proniknout na Saharu, byla fenomenální „Růžena" neboli Ross Visa. S naší Ponorkou ji spojovala geniálně jednoduchá konstrukce, i Růžena se dala snadno opravit uprostřed pouště pomocí bedny nářadí. Narozdíl od Ponorky se ale s váhou 7 tun už nevyhrabávala z písku tak snadno. Naštěstí to byla čtyřkolka s přídavnou převodovkou a všemi možnými uzávěrkami, tak si většinou pomohla sama.

Díky Růženě jsme objevovali další nádherné skalní malby a rytiny. A nepřeháním, když řeknu, že jsem stál doslova v úžasu před obrazy znázorňujícími stáda slonů a nosorožců, krokodýly, rybářskými a loveckými výjevy, a to vše v místech, kde dnes nenajdete ani stéblo trávy. Ale ještě před 20 tisíci lety zde tekly řeky a na místě dnešních vyprahlých skal a písečných dun tu byla skoro rajská zahrada.

Logickým kvalitativním krokem dále je naše nejnovější expediční vozidlo - Tatrabus. Na osvědčeném podvozku dakarské Tatry s dvanáctiválcovým motorem jsme postavili komfortní kabinu. Kombinace jednoduché konstrukce s nejvyšším možným pohodlím dává možnost poodhalit tajemství Sahary dalším našim klientům. Po letošní úspěšné „testovací" sezóně v kaňonech a pouštích Maroka vyrážíme příští rok nejen sem, ale i o řádný kus dál do Afriky. Projedeme Západní Saharu, Mauritánii, navštívíme bájné Timbuktu v Mali a naším cílem nemůže být samozřejmě nic jiného než senegalský Dakar.

Všichni, kdo se o cesty naším expedičním autem zajímají, můžou naše aktivity sledovat na www.tatrabus.cz.

Jiná sdělení

Poznámka: hotely převážně turistické střední kategorie s ohledem na možnosti v dané lokalitě, v pouštních oblastech rozkolísaná úroveň.
Pořadatel:
CK Adventura
Očkování:
Informace o doporučeném i povinném očkování do jednotlivých zemí najdete na stránce Očkování.

Sdílet zájezd na Facebooku

Foto klientů

PŘIDAT VLASTNÍ FOTO Z TOHOTO ZÁJEZDU »

 

 

« Zpět na nabídku zájezdů

   

© CK TRIP, s.r.o. 2024, design Marek Kotrouš, titulní foto MTB-GIGLACH-3095©Martin Huber, web VisionWorks

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím
Nastavení cookies