Silvestr v Senegalu  

Doprava = Autobus
 

 

Stát(y): Senegal

• Silvestr v Africe
• Bělostné pláže a malebné vesnice
• Koloniální St. Louis a kosmopolitní Dakar
• Senegalské Mrtvé moře

Vydejte se s námi na západní konec Afriky do Senegalu. Senegal má v této době ideální klimatické podmínky pro návštěvu. Budeme putovat rozmanitou krajinou přes duny a pouště, lesem baobabů, vesnicemi s tradičními chýšemi a podél řeky Senegal. Nezapomeneme ani na koloniální minulost země, trhy s tradičními výrobky a na hlavní město země Dakar. Samozřejmostí bude i odpočinek na bělostných plážích Atlantického oceánu.

 
 

Termíny a rezervace

Pro rezervaci zájezdu klikněte na termín.

KódTermínNocí/Prog.Odj./Příj.Ubyt./StravaPojištění dnů/CenaCena zájezduCena FMKredit

Nejsou vypsány již žádné další aktuální termíny pro tuto sezónu. (Všechny termíny v aktuální sezóně již proběhly)

Cena zahrnuje

V ceně zahrnuto
průvodce CK a místní průvodci, letenka vč. všech poplatků Praha – Dakar - Praha, doprava minibusem, 9x hotel *** s polopenzí, vstupné dle programu, informační materiály.

Očkování a zdrav. příprava
Do Senegalu je doporučené očkování proti žluté zimnici.

Cena nezahrnuje

Služby za příplatek
Služba Cena
Příplatek za silvestrovskou večeři 1950 Kč
příplatek za jednolůžkový pokoj 4800 Kč
Senegalské vízum 1700 Kč
příplatek za jednolůžkový pokoj 4500 Kč

Program

1. - 3. den
Letecky Praha - Dakar; cesta do severního Senegalu podél pobřeží, Růžové jezero - senegalské „Mrtvé moře", slané jezero oddělené pohybem dun od moře, jehož vody jsou zbarveny specifickým druhem řas, možnost koupání (budete nadnášeni podobně jako u Mrtvého moře), tradiční sběr soli; cestou písečné duny, lesy baobabů, vesnice s tradičními chýšemi, seznámení se s životem místních obyvatel; dále podél pobřeží na sever až do města Saint Louis , ležícího na ostrově na řece Senegal, který spojuje s pevninou most Faidherbe od Gustava Eiffela; večer báječný jazz v jedné z místních restaurací.

4. den
NP Djoudj  - třetí nejvýznamnější ornitologická rezervace na břehu řeky Senegal v pouštní oblasti (jediné zelené místo v této oblasti Sahelu), plavba na piroze, pozorování stovek druhů ptáků; prohlídka St. Louis  - bohatá koloniální architektura, první místo v Africe osídlené Francouzi , projížďka kočárem, návštěva tržiště.

5. den
Lompoul - poušť s až desetimetrovými dunami; cestou město Touba - nejposvátnější místo Senegalu, monumentální mešita a mauzoleum Amadou Bamby (centrum islámského bratrstva muridů).

6. den
NP Saloum Delta  - tvořen dvěma řekami, které se vlévají do Atlantického oceánu, mangrovové bažiny, písečné ostrovy a stále se pohybující duny; projížďka po vodních kanálech; na moři je možné pozorovat manty, delfíny a další mořské živočichy; fakultativně výlet na moře s rybařením; možnost koupání.

7. den
Joal-Fadiouth - prohlídka městečka vzniklého spojením dvou vesnic: Joal leží na pevnině a Fadiouth na ostrově vytvořeném ze skořápek mušlí, vesnice propojuj dlouhý dřevěný most.

8. - 9. den
Petite Cote a město Saly - volno, odpočinek, relaxace a koupání v oblasti nejkrásnějších pláží Atlantiku.

10. - 11. den
Odjezd do Dakaru, prohlídka města - prezidentský palác, katedrála, Velká mešita, plavba na ostrov otroků Gorée , na kterém působily všechny koloniální mocnosti, Dům otroků (kde byli otroci shromažďováni a očekávali zde své nalodění) je svědectvím kruté minulosti, Dům moře (sbírky měkkýšů a ryb); poznání místní umělecké komunity. Poslední nákupy na vyhlášených městských trzích Kermel a Sandaga; večer odlet do Prahy, přílet následující den dopoledne.

Jiná sdělení

Pořadatel
CK Adventura

Sdílet zájezd na Facebooku

Foto klientů

PŘIDAT VLASTNÍ FOTO Z TOHOTO ZÁJEZDU »

 

 

« Zpět na nabídku zájezdů

   

© CK TRIP, s.r.o. 2021, design Marek Kotrouš, titulní foto MTB-GIGLACH-3095©Martin Huber, web VisionWorks