Ski Amadé + Dachstein-West + Obertauern  

Kategorie = Lyžování, snowboarding Doprava = Autobus
Ski Amadé + Dachstein-West + Obertauern
 

 

Stát(y): Rakousko

Nejrozsáhlejší lyžařská oblast Rakouska

Užijte si aktivní dovolenou na lyžích v nejrozsáhlejším a nejmodernějším středisku Alp! Ski Amadé vzniklo propojením 25 původně samostatných oblastí ve spolkových zemích Salcbursko a Štýrsko.  Dnes vám jediná permanentka otevře turnikety k 270 lanovkám a k 760 kilometrům dokonale upravených sjezdovek. Díky 400 hotspotům WIFI budete ve Ski Amadé in i on-line. Během dne vás k odpočinku budou svádět horské chaty u sjezdovek, večer vás náš průvodce pozve na vycházku s loučemi k horské chatě, na večerní sáňkování nebo tradiční lední metanou.

Jistě si nenecháte ujít relaxaci v alpských termálech Therme Amadé. Strategická poloha našeho ubytování umožňuje atraktivní lyžařské kombinace středisek Ski Amadé: Salzburger Sportwelt, Schladming – Dachstein, Hochkönig, Gastein - Grossarl, ale také vysokohorského střediska Obertauern a blízkého Dachstein-West – navštívená střediska jsou uvedená v tabulce u termínu zájezdu.

 

 

 

» Klikni pro zobrazení skimapy

 

Termíny a rezervace

Pro rezervaci zájezdu klikněte na termín.

KódTermínNocí/Prog.Odj./Příj.Ubyt./StravaPojištění dnů/CenaCena zájezduCena FMKredit

Nejsou vypsány již žádné další aktuální termíny pro tuto sezónu. (Všechny termíny v aktuální sezóně již proběhly)

Cena zahrnuje

doprava, ubytování, pobytová taxa, polopenze, průvodce, zajištění slevy na skipasy, povlečení a ručník. V ceně nejsou skipasy (viz tabulka skipasů).

Cena nezahrnuje

aquapark Therme Amadé v Altenmarktu (v případě zájmu min. 10 účastníků). Vstupné cca 20 EUR/2 h, se saunou cca 22 EUR/2 h, slevy pro děti a skupiny od 10 osob.

1 lůžkový pokoj za příplatek 500,- Kč /os./noc.

Cestovní pojištění, které je však možné přiobjednat.

Ceníky Skipasů

 

Informace o stravování

polopenze. Snídaně formou bufetu v Pensionu Heidi. Večeře v restauraci Gasthof Post (200 m od Heidi, vyhlášená kuchyně, důraz na regionální produkty): polévka, salát, výběr ze dvou hlavních jídel, dezert. Stravování začíná večeří v den příjezdu a končí snídaní v den odjezdu. Zájezdy s odjezdem ve všední dny (v tabulce s odjezdem z Prahy ve 14.00 h) budou bez večeře prvního dne, stravování začíná snídaní po prvním noclehu.

Ve společenské místnosti Pensionu Heidi možnost neformálního posezení, konzumace vlastních nápojů.

WELCOME TRIP-DRINK ZDARMA.

Informace o ubytování

ubytování trip ubytování trip jídleny trip

 

ve studiích a apartmánech pro 2–4 osoby s 2–3lůžk. ložnicemi s příslušenstvím, TV, vybavenou kuchyňkou v pensionu Heidi. K dispozici též apartmány pro 5-7 osob. Sleva 300 Kč/noc na přistýlce (rozkládací gauč či křeslo). Příplatek za obsazení pokoje jednou osobou 500 Kč/os./noc. Ve společenské místnosti (jídelně) možnost posezení, stolní hry, konzumace nápojů z vlastních zdrojů. WiFi zdarma. Zdarma k dispozici stolní fotbal. Více na www.apartmany-heidi.cz

Pobytový St. Martin je idylickou horskou obcí se supermarketem, restauracemi, bary, lyžařskými vleky a snowtubingem.

TIP PRO BĚŽKAŘE: upravované běžecké stopy vedou kolem našeho penzionu!

Program

Amadé – Salzburger Sportwelt (A)

Salzburger Sportwelt je srdcem celého Ski Amadé. LANOVKA PANORAMALINK propojující Flachau a Wagrain s Kleinarlem a Zauchensee otevírá novou dimenzi lyžování v gigantické lyžařskéhoupačce Zauchensee - Flachauwinkl - Kleinarl - Wagrain - Flachau - Alpendorf. Kromě 4–6 km dlouhých sjezdovek z vrcholů až do údolí se můžete vydat na celodenní lyžařské „výlety“ touto 200 km dlouhou lyžařskou houpačkou. Každé středisko má osobitou tvář: sportovní a velehorské Zauchensee, romantický Kleinarl s jedním z největších snowparků v Alpách (Absolutpark), moderní Flachau a tradiční Wagrain, ze kterého se lanovky rozbíhají na všechny strany – nově i do Kleinarlu. Díky pojetí našeho autobusového zájezdu poznáte celou oblast!

Schladming – Dachstein (S)

Lyžařská houpačka propojující čtyři vrcholy uspokojí i nejnáročnější lyžaře nejmodernějšími lanovkami a luxusními sjezdovkami. Stabilní a dlouhou sezónu garantuje nejvýkonnější systém umělého zasněžování v Rakousku. Schladming je proslulý světovými poháry a mistrovstvími světa. Loni nová kabinová lanovka vede až na vrchol Planai! Na Reiteralmu trénuje světová elita na sportovních svazích, pohodáře potěší mírnější panoramatické terény s výhledem na protilehlý Dachstein.  Pestrá je i nabídka sáňkařských drah (až 7 km dlouhých) a snowparků.

Hochkönig (H)

Nejmladší ze salcburských lyžařských houpaček spojuje pět údolí nad poetickými obcemi Mühlbach, Dienten, Maria Alm pomocí moderních lanovek. Značená trasa Königtour vede přes 35 km sjezdovek a lanovkami (včetně nové kabinky Gabühel a Natrun) tak propojuje 6 vrcholů s 7500 m převýšení. Lyžařští fajnšmekři ocení délku a šířku všech sjezdovek, panoramata Hochkönigu a Vysokých Taur a spoustu útulných hospůdek.

Gastein – Grossarl (G)

Gasteinské údolí nabízí sportovní lyžování v srdci Vysokých Taur. Autobus nás zaveze do Grossarlu, který je lyžařskou houpačkou spojený s Dorfgasteinem a tento je skibusem propojený s dalšími středisky Gasteinského údolí: s věhlasným lázeňským střediskem Bad Hofgastein s radikálně modernizovanými lanovkami a s Bad Gastein s „francouzsky velehorským lyžováním.“ Gasteinské sjezdovky překvapí svým převýšením až 1200 m.

NOVINKA: Letos nová 10kabinková lanovka vede z Grossarlu na vrchol Kieserlu, představuje tak přímé spojení s lyžařskou oblastí Dorgastein a nabídne nové lyžařské možnosti v této části Grossarlu, do té doby přístupné jen skialpinistům

Dachstein-West (DW)

Dachstein-West se rozprostírá v pohádkové krajině na úpatí Dachsteinu (2995 m) v sousedství Ski Amadé. Nabízí 77 km sympatických sjezdovek propojených lanovkami do lyžařské houpačky Annaberg-Zwieselalm-Russbach. Příznivé ceny, mírné a středně náročné svahy osloví zejména pohodáře a rodiny. Pohodu a výhledy slibuje 16 rustikálních horských chat. Výhodou je dostupnost Dachstein-West zdarma skibusem z našeho ubytování.

Obertauern (O)

Moderní, velehorské Obertauern je proslulé dostatkem sněhu od listopadu do května. Celé středisko je možné obkroužit po značeném okruhu Tauernrunde. Oblíbené jsou nenáročné „dálnice;“ zdatní mohou vyzkoušet strmou „G2.“ Horské chaty jsou vyhlášené svými bujarými après-ski párty. Narazíme na stopy kapely Beatles, která zde točila své „Help!“ a zpopularizovala středisko.

 

Program: Z našeho pobytového St. Martin am Tennengebirge navštívíme naším autobusem s průvodcem CK TRIP střediska uvedená pod zkratkami v tabulce:

A = Amadé (= Flachau, Wagrain, Zauchensee...) + S = Schladming (Schladming-Reiteralm) + H = Hochkönig, G = Gastein + Grossarl, DW = Dachstein-West, O = Obertauern

TIP: možnost individuálního lyžování v Dachstein-West (DW) v rámci zájezdů do Ski Amadé (zdarma skibusem z místa ubytování – nezávisle na našem busu).

Nutno průvodci nahlásit před koupí skipasů (skipas Ski Amadé neplatí v DW ani v O).

 

Uvedené ceny skipasů zahrnují skupinovou slevu, která platí při 20 a více účastnících zájezdu.

Uvedený odjezdový čas v tabulce je počítán z Prahy. Časy odjezdů z jiných nástupních míst budou upřesněny v pokynech, které zasíláme 10-7 dní před odjezdem na zájezd.

Nástupní místa

Nástupní místa: Jablonec n. Nisou, Liberec, Turnov, Mnichovo Hradiště, Mladá Boleslav, Stará Boleslav, Praha, Benešov, Tábor, České Budějovice.

NOVINKA: U zájezdu 10107 navíc nástupní místa Hradec Králové, Nový Bydžov a Jičín.

Tipy

Po lyžování: naším autobusem navštívíme jeden večer aquapark Therme Amadé v Altenmarktu (v případě zájmu min. 10 účastníků). Vstupné cca 20 EUR/2 h, se saunou cca 22 EUR/2 h, slevy pro děti a skupiny od 10 osob. Jindy se vydáme na večerní vycházku s loučemi a do údolí sjedeme na saních; jindy uspořádáme výuku a turnaj v tradiční lední metané (zdarma).

ZDARMA – v ceně Tennengauské karty: lední metaná, využití BĚŽECKÝCH STOP a SÁŇKAŘSKÉ DRÁHY.

TIP: při lyžování ve Ski Amadé můžete z internetu získat analýzu svého lyžařského dne (počet ujetých kilometrů, převýšení atd.).

TIP PRO BĚŽKAŘE: upravované běžecké tratě vedou kolem našeho penzionu!

Náš BUS a průvodce jsou po celý zájezd k dispozici.

BUS v poledne slouží jako bufet (pivo, limo, káva, čaj za Kč).

Společné předsmluvnÍ informace k lyžařským zájezdům naleznete ke stažení ZDE.

Sdílet zájezd na Facebooku

Připojené soubory

Popis souboruNázev souboruDatum přidáníVelikost bytesTyp

Dachstein-West

3_Dachstein-West-Panorama.jpg 01.09.2023 914672image/jpeg

Grossarl, Gastein

3_Grossarl,_Gastein.pdf 04.10.2018 782640application/pdf

Hochkönig

3_Skipanorama-2023-24_Hochkonig.pdf 05.09.2023 1080401application/pdf

Obertauern

3_Obertauern.jpg 01.09.2023 2742288image/jpeg

Salzburger Sportwelt

3_Skipanorama_Saison_23_24_Salzburger_Sportwelt.png 05.09.2023 34291864image/png

Ski Amadé

3_SA_Panorama_2022-23_CMYK.jpg 03.10.2022 18959176image/jpeg
Schladming 3_SD_Panorama_Winter_2023_24_SD_Storer_EN_RZ.pdf 07.09.2023 16160496application/pdf

Foto klientů

PŘIDAT VLASTNÍ FOTO Z TOHOTO ZÁJEZDU »

 

 

« Zpět na nabídku zájezdů

   

© CK TRIP, s.r.o. 2024, design Marek Kotrouš, titulní foto MTB-GIGLACH-3095©Martin Huber, web VisionWorks

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím
Nastavení cookies