Na kole od jihu k severu Skotska  

Kategorie = Cykloturistika Doprava = Autobus
 

Stát(y): Velká Británie ,Skotsko

West Highland Way
• bystřiny s barvou whisky
• zadumaná jezera s Lochnesskou
• svéráznost Skotů

 
Na kole od jihu k severu Skotska
 

Foto klientů

Nejsou připojeny žádné fotografie

 

PŘIDAT VLASTNÍ FOTO Z TOHOTO ZÁJEZDU »

 
 

Termíny a rezervace

KódTermínNocí/Prog.Ubyt./StravaPojištění dnů/CenaCena zájezduCena FMKredit

Nejsou vypsány již žádné další aktuální termíny pro tuto sezónu. (Všechny termíny v aktuální sezóně již proběhly)

Cena zahrnuje

doprava klimatizovaným autobusem (5 000 km) s cyklovlekem, trajekt do Anglie a zpět, pojištění léčebných výloh v zahraničí včetně storna zájezdu do 30 000 Kč, vedoucí zájezdu, informační materiály, stanová varianta: 8x nocleh ve vlastních stanech v kempech a na farmách, chatková varianta: 8x nocleh v jednoduchých chatičkách a hostelech ve vícelůžkových pokojích (1lůžkový pokoj nelze).

Popis zájezdu

Čeká vás 400 km dlouhá cyklotrasa nejkrásnějšími partiemi Skotské vysočiny. Skotsko projedeme ,,nalehko" s jednodenní výbavou a autobus nám převeze zavazadla do dalšího kempu či tábořiště na farmě. Trasy jsou vedeny po značených stezkách, bývalých železničních tratích, vojenských cestách i po nefrekventovaných asfaltových silničkách. V některých částech naší etapy se však nevyhneme státní silnici. Nezoufejte, záhy zjistíte, že skotští řidiči jsou daleko ohleduplnější, což učiní naše putování jednodušším. Zájezd je pořádán souběžně s pěší variantou. V případě špatného počasí, popř. nedostatku sil, můžete kolo vynechat a absolvovat turistickou část programu. Oba zájezdy se podstatně odlišují od jiných poznávacích a cyklistických zájezdů tím, že skutečně Skotsko projdeme a projedeme volnou krajinou a dostaneme se i do míst, která se běžně nenavštěvují. Nevynecháme ani to podstatné ze Skotska, např. jezero Loch Lomond, výstup na Ben Nevis či návštěvu palírny pravé skotské whisky. Cyklistické cesty sledují dálkovou národní trasu West Highland Way. Díky kolu však poznáme daleko větší část Skotska než náš turista. V závěru našeho programu navštívíme skotsko-anglické pomezí, kde budeme moci obdivovat římské opevnění zapsané na seznamu UNESCO.

Program

1. den: odpoledne odjezd z ČR, přesun do Belgie.

2. den:
příjezd do města BRUGGY, cyklistická prohlídka města, podél říčních kanálů malebnou belgickou krajinou do přímořského letoviska u přírodní rezervace HET ZWIN poblíž holandských hranic, zpět k autobusu (50 km), nočním trajektem do Anglie


3. den:
cesta na sever, z MILNGAVIE na severu Glasgow vyjedeme do volné krajiny CAMPSIE WELLS. Zastávka s prohlídkou palírny skotské whisky GLENGOYNE a poté odjezd na ubytování nedaleko GLASGOW, možnost večerní návštěvy města (2 noci na stejném místě) (30 km)


4. den:
cyklistika v NP LOCH LOMOND s výletem k moři. Přes centrum jižního Lomozu, BALLOCH, podél řeky LEVEN do Dumbartonu ke stejnojmennému, a zároveň nejstaršímu písemně doloženému hradu v Británii, DUMBARTON, po silnici podél mořského zálivu FIRTH OF CLYDE zpět do GLASGOW na ubytování (75 km).


5. den:
trasa podél západního pobřeží, podél jednoho z nejhezčích jezer Skotska LOCH LOMOND, zároveň je největší v Británii, přes malebné obce LUSS a TARBET s cílem u elektrárny (možnost ukončení cykloturistiky). Trasu lze prodloužit kolem jezera LOCH LONG (15 km) nebo cyklotrasou přes městečko ARROCH a kolem přečerpávací elektrárny zpět k LOCH LOMOND. Ubytování na farmě (2 noci na stejném místě), bus parkuje cca 300 m od farmy.


6. den:
královská okružní etapa nás zavede do „srdce Skotska", oblasti BEN LAWERS a pohádkového jezera LOCH TAY. Z rybářské vesničky KILLIN vystoupáme do sedla pod vrcholem Ben Lawer s úžasným výhledem na jezero i do údolí GLEN LYON, do kterého sjedeme. Jedinečnou horskou krajinou pod majestátnými vrcholy budeme klesat údolím s pasoucími se ovečkami a divokými jeleny opět k jezeru LOCH TAY, které objedeme po jeho hornatější jižní straně (s jedinečnými výhledy na jezero a okolní krajinu) zpět do Killinu (80 km). Možnost kratší varianty - okružní cestou okolo jezera Tay (60 km).

7. den:od kamenného mostu v BRIDGE OF ORCHY k jezeru Loch Tulla, po staré vojenské cestě do vřesovišť a rašelinišť pustiny RANNOCH MOOR. Za Ba Bridge vystoupáme k ruinám Ba Cottage, odkud se otevírají překrásné výhledy na GRAMPIAN MOUNTAINS a GLENCOE HILLS - místo, které Skotsko činí Skotskem. Sjezd údolím GLEN COE, nad kterým ční majestátný Buachaille Etive Mòr, mlčenlivý pamětník masakru klanu MacDonaldů, až k mořskému jezeru LOCH LEVEN a dále na ubytování (2-3 noci na stejném místě) (50 km, možností zkrácení na 30 km).

8. den:
po vojenské cestě vyšlapeme do nádherné pusté krajiny typické pro Skotskou vysočinu. V závěru novými lesními porosty (chvilku potlačíme kola), které nás dovedou na hřeben nad údolím GLEN NEVIS s výhledem na horu BEN NEVIS (1 344 m n. m.). Sjezd do údolí a dále přes oblastní město FORT WILLIAM na ubytování pod úpatí nejvyšší hory Skotska (45 km). Alternativně lze trasu absolvovat po silnici podél jezera LOCH LEVEN a LOCH LINNHE (50 km) nebo podél řeky KLACHMISH do Fort Williamu a na ubytování (50 km).


9. den:
odpočinkový den ve Fort William. Alternativně výstup na nejvyšší horu Velké Británie BEN NEVIS (pěšky 20 km). Pro zájemce o cyklo možnost celodenní trasy k jezeru LOCH NESS.


10. den:
odjezd na jih. Zastávka u GREENHEAD s procházkou u HADRIÁNOVA VALU - památka z doby, kdy byla Británie obsazena Římany. Přejezd přes Anglii. Večer ubytování.


11. - 12. den:
lehká cyklistika v okolí OXFORDU podél TEMŽE (35 km). Individuální prohlídka univerzitního města. Večer trajektem do Francie, přejezd přes Německo do ČR.

Náročnost

1-2

Nástupní místa

Pardubice, Hradec Králové, Poděbrady, Praha, Beroun, Plzeň.

Svozy: Brno, Jablonec nad Nisou, Liberec, Turnov, Mladá Boleslav.

Informace o ubytování

CHA: 8x nocleh v jednoduchých chatičkách a hostelech ve vícelůžkových pokojích (1lůžkový pokoj nelze).

CAM:8x noclehy ve vlastních stanech v kempech a na farmách.

Informace o stravování

CAM a CHA: bez stravy.

Za příplatek 1960 Kč 7x česká polopenze (polopenze začíná 3. den večeří a končí 10. dnem snídaní).

Jiná sdělení

Pořadatelem zájezdu je CK Poznání.

 

« Zpět na nabídku zájezdů

   

Díky ionizačním elektro kotlům Stafor je elektrická energie stále efektivní a cenově výhodné řešení.