Slovinské perly: Bled a Istrie  

Kategorie = Cykloturistika Doprava = Autobus
Slovinské perly: Bled a Istrie
 

 

Stát(y):

Hvězdicově z Bledu a z Portorože NOVINKA!

mírnými údolími podél nebeských stěn Julek

2 romantické večery u Bledského jezera a 2 u moře

koupání v jezerech Bled, Bohinj a v Jadranu

Z Kranjské Gory projedeme podél nebeských stěn Julek do pobytového hotelu v Bledu – půvabné vesnice na břehu stejnojmenného jezera s kouzelným kostelíkem na ostrově uprostřed jezera. Doprovodným autobusem vyjedeme na planinu Pokljuka, odkud sjedeme jižním úbočím Julských Alp k Bohinjskému jezeru. Před přesunem k Jadranu navštívíme proslulou soutěsku Vintgar a „sladké“ středověké město Radovljica – proslulé medem a čokoládou. Dvě etapy nás provedou slovinským i chorvatským přímořím cyklisticky proslulého poloostrova Istrie. Jednou po plážích severní Istrie, podruhé ochutnáme istrijské víno ve vinohradech vnitrozemí.

 
 

Termíny a rezervace

Pro rezervaci zájezdu klikněte na termín.

KódTermínNocí/Prog.Ubyt./StravaPojištění dnů/CenaCena zájezduCena FMKredit

Nejsou vypsány již žádné další aktuální termíny pro tuto sezónu. (Všechny termíny v aktuální sezóně již proběhly)

Cena zahrnuje

doprava vč. kola, ubytování, polopenze, povlečení a ručníky, pobyt. taxa, průvodce, informační materiály.

Cena nezahrnuje

vstupné do soutěsky Vintgar (10 EUR). Ceny z roku 2021, možnost skupinových slev.

1lůžkový pokoj za příplatek 2800 Kč/os./pobyt.

Informace o stravování

4x polopenze – snídaně i večeře formou bufetu. V Bledu večeře a v Portoroži snídaně a večeře v sousedním hotelu. Stravování začíná večeří po 1. etapě a končí snídaní v den odjezdu.

Informace o ubytování

4x ve 2lůžkových pokojích s příslušenstvím v hotelích v Bledu (2 noci, ****hotel-garni) a v Portoroži (2 noci, ***). WiFi zdarma.

Program

Program:

1.–2. Noční přesun busem přes Rakousko do Slovinska. Na kole od Kranjské Gory po bývalé železnici a zasněnou dolinou říčky Radovny k překrásnému Bledskému jezeru. Prodloužení dolinou Vrata přímo pod mohutnou severní stěnu Triglavu (43/63 km).

3. Planinou Pokljuka horskou silničkou k Bohinjskému jezeru, s přídavkem k vodopádu Savice (46/52 km), návrat busem do Bledu.

4. Na kolech a pěšky do soutěsky Vintgar a následně do cílového starobylého městečka Radovljica (26 km, možnost prodloužení), odkud se přesuneme autobusem k Jadranu. Podvečerní procházka po pobřežní promenádě z Portorože do Piranu.

5. Výjezd po bývalé železnici Parenzaně do chorvatské Istrie na pláže kolem Savudrije a Umagu. Návrat do hotelu přes saliny Sečovlje (50 km).

6. Cyklovyjížďka údolím říčky Dragonja slovinskými i chorvatskými vinicemi cyklotrasou „Momjanského muškátu“ (45 km), odjezd busem do ČR ve večerních hodinách.

Náročnost

2

Profil mírně zvlněný, asfaltové stezky a silničky, částečně šotolinové cesty.

Nástupní místa

Jablonec n. N., Liberec, Turnov, Mnichovo Hradiště, Mladá Boleslav, Stará Boleslav, Praha, Jihlava, Brno, Mikulov.

Tipy

Relaxace: bazénový komplex Živa wellness v Bledu (zdarma 1x vstup na 3 h); v Portoroži možnost zdarma využívat vnitřní i venkovní bazén v přímořském areálu a zdarma pláž.

Sdílet zájezd na Facebooku

Foto klientů

PŘIDAT VLASTNÍ FOTO Z TOHOTO ZÁJEZDU »

 

 

Podobné oblíbené zájezdy

 
Toskánsko na kole v pohodě

Toskánsko na kole v pohodě

Toskánsko – kolébka italské renesance a velké množství památek světového významu. Toskánsko – místo, kde působily takové osobnosti jako Leonardo da Vinci, Michelangelo, Donatello, Botticelli, Tizian, Giotto, Pisano a mnoho dalších....

16990 Kč

 
Gaskoňsko na kole v pohodě NOVINKA!

Gaskoňsko na kole v pohodě NOVINKA!

Tento zájezd nás zavede do krásné a krajinou velmi přitažlivé oblasti Dordogne-Périgord, do okolí starobylého města Sarlat. Naší základnou pro cyklovýlety bude kemp Le Montant**, jenž leží nedaleko Sarlatu. Odtud vyjíždíme na hvězdicové...

14990 Kč

 
Národní parky a moře Černé hory

Národní parky a moře Černé hory

V roce 1991 UNESCO vyhlásilo Černou Horu ekologickým státem, který je svými přírodními i kulturně-historickými poklady skutečným skvostem bývalé Jugoslávie. Poznáte panenskou přírodu jugoslávsko-albánského pomezí, nádherné pobřeží Jadranského moře...

14990 Kč

 
Sardinie-smaragdový ostrov

Sardinie-smaragdový ostrov

Sardinie - druhý největší středomořský ostrov nabízí překrásnou kombinaci moře, zvlněné krajiny, bílých písků, gurmánských dobrot a výjimečné historie. Krajina je poseta tisíci nuraghe (kamenné stavby) svědčícími o tom, že lidé si zdejší příjemné...

15990 Kč

 
 

 

« Zpět na nabídku zájezdů

   

© CK TRIP, s.r.o. 2021, design Marek Kotrouš, titulní foto MTB-GIGLACH-3095©Martin Huber, web VisionWorks