Tajemnou Bosnou a Hercegovinou   

Kategorie = Cykloturistika Doprava = Autobus
Tajemnou Bosnou a Hercegovinou
 

 

Stát(y): Bosna a Hercegovina

Putování hornatou zemí zakončené lenošením u moře

• multikulturní Sarajevo

• bohatá a rozmanitá balkánská kuchyně, pohosti nní lidé

• výběr ze tří možností ubytování

Bosna a Hercegovina, jako poslední ze zemí bývalé Jugoslávie, pozvolna znovu otevírá svou náruč turistům. Hornatá a divoká, uprostřed Balkánského poloostrova odjakživa pro cizince těžko přístupná. Její skryté přírodní a kulturní bohatství můžeme znovu lačně obdivovat. Směs kultur, náboženství, národností a všudypřítomný nádech orientu činí z této země jeden z nezapomenutelných zážitků. Bosenské a hercegovské hory nás uchvátí svou mohutností a jejich výšky ve vzpomínkách neopustí. Chutě a vůně orientu všudypřítomné pojďme okusit zejména v Sarajevu, centru Bosny. Obtí žnost 4, vhodné pro MTB i treková kola (s vynecháním některých pasáží či zvolením lehčí asfaltové varianty), ideální pro trénované cyklisty, kteří na kole běžně vyrážejí do hor. Čekají nás většinou celodenní etapy nalehko, většinou bez podpory autobusu, zájezd je prošpikován horskými etapami s větším převýšením převážně po šotolinových cestách.

 
 

Termíny a rezervace

Pro rezervaci zájezdu klikněte na termín.

KódTermínNocí/Prog.Odj./Příj.Ubyt./StravaPojištění dnů/CenaCena zájezduCena FMKredit

Nejsou vypsány již žádné další aktuální termíny pro tuto sezónu. (Všechny termíny v aktuální sezóně již proběhly)

Cena zahrnuje

doprava vč. kola, 7xnocleh v hotelech nebo ubytovnách nebo v kempech ve vlastních stanech, 7x snídaně (u UBT), 7x polopenze (u HOT), pojištění léčebných výloh v zahraničí a připojištění stornopoplatků, informační materiály, vedoucí zájezdu.

Cena nezahrnuje

vstupné do památek, fakultativní akce a náklady s nimi spojené, případná místní doprava.

Informace o stravování

CAM: z vlastních zásob.

UBT: 7x snídaně.

HOT: 7x polopenze. Vzhledem k množství zastávek během cykloetap a chutným a levným pokrmům v místních restauracích a „čevabžinicích" je další stravování řešeno individuálně.

Informace o ubytování

CAM: 7x ve vlastních stanech v kempech či na soukromém pozemku u ubytovny.

UBT: 7x v turistické ubytovně ve 3-5lůžkových pokojích.

HOT: 7x v hotelech ve 2lůžkových pokojích, 1lůžkový pokoj v hotelu za příplatek 1200 Kč.

Program

1.–2. Odjezd z ČR, noční přesun do BiH. Jajce známé díky vodopádům na řece Plivě nacházejícíse přímo v centru města. Přesun do pohoří Vlašič nad Travnikem. Po šotolinové cestěvystoupáme k horskému domu Devečani, dále po pláních s výhledem na údolí řeky Lašvy a skalnaté Devečanské stěny. Prudký sjezd do Travniku, bývalého sídla osmanských vezírů. Přesun busem do Sarajeva (40 km).

3. Tjentište v NP Sujjeska. Výjezd na kole pod nejvyšší horu Bosny a Hercegoviny - Maglič (2388 m). Podél horského masivu se dostaneme až k Trnovacko jezeru. Kamenitým sjezdem do údolí divoké říčky Sutjesky a jejím kaňonem do Tjentište. Zchladíme se v největším venkovním koupališti na Balkáně a busem zpět do Sarajeva (50 km).

4. Z centra Sarajeva východním směrem ke kamennému tureckému mostu (Kozija Čuprija) a dále po asfaltu k pohořím Jahorina a Trebevič nad Sarajevem. Podvečerní procházka starým městem Sarajeva (50 - 60 km).

5. Přesun do lyžařského centra Babin do pohoří Bjelasnica. Na kolech vystoupáte na travnaté louky a mírně zvlněným terénem po šotolinových cestách přejedete rozsáhlou planinu Bjelašnice. Cestou nakouknete do zapomenutých muslimských vesniček Lukomir s výhledem do kaňonu Rakitnice, Vrdolje a Dzepi. Do „civilizace" sjedeme ve městě Konjic. (70 km).

6. Pohodová cyklovyjížďka v okolí Boračko jezera. Pěší výlet ke kaňonům řek Rakitnice a Neretvy, alternati vně možnost jednodenního raft ingu na Neretvě (45 km).

7. Přejezd mezi pohořími Prenj a Velež do Mostaru. Po šotolinové cestě nad Boračko jezero, pak do sedla Rujiště, které rozděluje tato dvě pohoří, a po asfaltové silnici o 1 000 m níže do centra Hercegoviny - Mostaru. (65 km).

8. Na kole z Mostaru do pohoří Velez. Dále podél svérázných vesniček ukrytých ve vyprahlých horách sjedete do Blagaje ke známé vyvěračce řeky Buna, jejíž prameny střeží více než 500 let starý dervišský klášter (tekije). Přejezd busem k vodopádům Kravica na řece Trebizat. (45 km).

9.–10. Busem do středověkého městečka Pocitelj se zachovalým hradem Přejezd k moři ve Sv. Neumu. Celodenní odpočinek u moře. Návrat do ČR.

Povrch a profil - asfalt a šotoliny (spíše asfalt) pro oba typy kol (MTB i treková).

Zájezd pořádáme ve spolupráci s CK Poznání.

Náročnost

4

Nástupní místa

Jablonec n. N., Liberec, Turnov, Mladá Boleslav, Pardubice, Hradec Králové, Poděbrady, Praha, Jihlava, Brno, Břeclav, Bratislava.

Jiná sdělení

Pořadatelem zájezdu je CK Poznání.

Sdílet zájezd na Facebooku

Foto klientů

PŘIDAT VLASTNÍ FOTO Z TOHOTO ZÁJEZDU »

 

 

« Zpět na nabídku zájezdů

   

© CK TRIP, s.r.o. 2021, design Marek Kotrouš, titulní foto MTB-GIGLACH-3095©Martin Huber, web VisionWorks