Tři prsty jihozápadního Irska   

Kategorie = Cykloturistika Doprava = Autobus
Tři prsty jihozápadního Irska
 

 

Stát(y): Irsko

Tři perly kraje Killarney
• 300 až 500 km dlouhá cyklotrasa nejkrásnějšími partiemi jižní Anglie
• zázemí hotelu nebo hostelu
• zemí tajemných legend

Vydejte se s námi do jihozápadní části Irska, do oblasti Killarney, kde na nás čekají tři perly tohoto kraje v podobě poloostrovů, z nich každý je jiný a přitom uchvacující. Beara nás přivítá svým příjemným klimatem, cestu lemují nádherné vykvetlé fuchsie či hortenzie, spodní patra lesů připomínají dobu pravěkou a spolu s nádhernými výhledy na moře bičující irské pobřeží nám celkově umocní zdejší krajinu. Jako krajina z „Pána prstenů" jeví se mohutná hradba horského hřebenu, jehož četné vrcholy halí se do mraků a doliny pokrývá nízko ležící mlha. Krajina, jež nás nenechá na pochybách, že duch starých Keltů stále dřímá v nitru hor - to je Kerry, největší z poloostrovů jihozápadu. Na Dinglu si připomeneme dobu raného křesťanství v čele se Sv. Brandonem „objevitelem", který se zde narodil a dle legendy v 5. st. doplul až do Ameriky. Vydejte se s námi do věčně zelené země, za pasoucími se stády oveček, dobrosrdečnými lidmi a dobrým pivem, do míst, kde možná na konci duhy najdeme pověstný poklad.

 
 

Termíny a rezervace

Pro rezervaci zájezdu klikněte na termín.

KódTermínNocí/Prog.Ubyt./StravaPojištění dnů/CenaCena zájezduCena FMKredit

Nejsou vypsány již žádné další aktuální termíny pro tuto sezónu. (Všechny termíny v aktuální sezóně již proběhly)

Cena zahrnuje

Doprava klimatizovaným autobusem s cyklovlekem, trajekty, 1x nocleh v kajutě na trajektu, 7x nocleh v 2lůžkových pokojích se snídaní v hotelu, 1x transferový hotel bez snídaně, nižší cena: 7x nocleh v hostelu ve vícelůžkových pokojích, 1x transferový hostel, 7x kontinentální snídaně, pojištění léčebných výloh v zahraničí včetně storna zájezdu, vedoucí zájezdu, informační materiály.

Cena nezahrnuje

Vstupy.

Příplatky:

1lůžkový pokoj v hotelu 4 900 Kč

6x hotelová večeře 2 900 Kč

6x česká večeře (začíná 4. den a končí 9. den, platí pro variantu hostel) 1 080 Kč.

Informace o stravování

HOT: 7x snídaně, u transferového noclehu bez snídaně. 6x hotelová večeře za příplatek 2900 Kč (dvou - tříchodové menu).

HOS:7x kontinentální snídaně, 6x česká večeře za příplatek 1080 Kč (začíná 4. den a končí 9. den).

Informace o ubytování

HOS: 1x nocleh v kajutě na trajektu, 7x nocleh v hostelu ve vícelůžkových pokojích, 1x transferový hostel.


HOT:
1x nocleh v kajutě na trajektu, 7x nocleh v 2lůžkových pokojích v hotelu, 1x transferový hotel. Příplatek za 1lůžkový pokoj nebo neobsazené lůžko 4900 Kč.

Program

1. Ráno odjezd z ČR přes Německo, Belgii a Francii. Nočním trajektem do Anglie.

2. Ráno příjezd do přístavu Pembroke, odkud vyplujeme do hl. města Irska - Dublinu. Prohlídka centra města, posezení v typické hospůdce ve čtvrti Temple Bar. Odjezd na ubytování u Dublinu večer.

3. Busem ke Corku. Odpolední vyjížďka k hradu Carrigadromid do vesničky Macroon (35 km). Noční příjezd na ubytování v hrabství Kerry v okolí Killarney.

4. Cyklookruh v horské krajině hrabství Kerry. Z Killarney vyjedeme přes vesničky k jezeru Acoose a dále do Glencar, výjezd do sedla Balaghbeama (205 m), přes které se dostaneme do údolí říčky Owenreag s meandry a vodopády. Pod majestátnými vrcholy hor na nás čeká výšlap do sedla Gap of Dunloe (210 m). Sjezd okolo dunloeských ples k jezeru Loch až do Killarney (85 km).

5. Busem do Cill Orglanu, na kole severní částí poloostrova Kerry s výhledy na zátoku DIngle, dojedeme k bývalé pevnosti Leacanabuaile a na romantický ostrov Valencia s městečkem Knights Town, možnost okruhu po ostrově s výjezdem na Fogherské útesy. Zpět na Kerry a k písečným plážím v Ballinkellingské zátoce. Možnost výšlapu do sedla Coomakesta s výhledy do okolí nebo po vnitrozemské silničce přes sedlo Ballaghisheen v pohoří Iveragh, zpět na ubytování (95 km, možnost zkrácení na 70 km).

6. Nenáročná cyklistika okolo jezera Loch, možnost návštěvy hradu Ross, opatství Muckross, lodičkou na ostrov Innisfallen s klášterem (35 km), popř. procházka městem.

7. Odjezd na poloostrov Beara. Etapu začneme v Kenmare a přímořskou cestou pokračujeme do Beary. Přesličky a kapradiny dosahující 4 m jsou součástí botanického parku Dereen. Podél moře pod hřebenem Caha Mountains dojedeme na hranici panství Cork s Menhir Eyeres. Irskými vesničkami dojedeme na samotný cíp poloostrova a dále do oblasti Bearhaven s výhledem na hrad Dunboy a přístavní městečko Castletown s ostrůvkem Bear. Sjezd do městečka k busu, odjezd na ubytování (90 km, možné zkrácení na 60 km).

8. Odjezd na poloostrov Dingle. Výšlap do pohoří Connor Hill (400 m), sjezd k zátoce Boherboy a ke kostelu Sv. Brandona, pak do stejnojmenného městečka s pláží. Pobřežní krajinou okolo zálivu Bandon a Tralee k větrnému mlýnu Blennerville v historickém městě Tralee. Dojezd do města, naložení kol a odjezd do Killarney (75 km).

9. Odjezd opět na Dingle, na západní pobřežní prstenec. Vyrazíme po jižním břehu okolo pevnosti Dunberg a prehistorických stavení, dojedeme na vyhlídku na mysu Slea Head a začneme klesat do Dunquinu s vyhlídkovým bodem Cloghers Head a poloostrovem se třemi dominantními vrcholy Three Sisters. Sjezd k monumentu z 8. stol. Gallarus Oratory a na pláž zátoky Smerwick. Při cestě zpět zastávka u kostelíku Kilmalkedar a u domku sv. Brendona. Odjezd z Dinglu busem na ubytování (70 km).

10. Trajektem do Francie. Nocleh v kajutě (plavba 17-20 hod.).

11.–12. Připlutí do Francie, cesta přes Německo do ČR. Příjezd domů dopoledne.

Náročnost

3

Nástupní místa

Pardubice, Hradec Králové, Poděbrady, Praha, Beroun, Plzeň

Svozy: Brno, Jablonec nad Nisou (od 4 osob)

Jiná sdělení

POZNÁMKA I: Při nedostatečné naplněnosti bude mít zájezd společnou dopravu s pěší variantou zájezdu, která je koncipovaná tak, že si obě skupiny nebudou navzájem překážet.

POZNÁMKA II: Jízdní řády trajektů na sezónu 2020 nejsou přesně známy v době uzávěrky katalogu, CK si vyhrazuje právo na drobné úpravy programu z důvodu změny jízdního řádu trajektu.

POŘADATEL ZÁJEZDU CK POZNÁNÍ

Sdílet zájezd na Facebooku

Foto klientů

PŘIDAT VLASTNÍ FOTO Z TOHOTO ZÁJEZDU »

 

 

« Zpět na nabídku zájezdů

   

© CK TRIP, s.r.o. 2021, design Marek Kotrouš, titulní foto MTB-GIGLACH-3095©Martin Huber, web VisionWorks

Jablonecká Lékárna U Anděla nabízí široký sortiment léků, potravin pro zvláštní výživu, dermokosmetiky, homeopatických přípravků a další.