Tři prsty jihozápadního Irska   

Kategorie = Cykloturistika Doprava = Autobus Strava = S
 

Stát(y): Irsko

Tři perly kraje Killarney
• 300 až 500 km dlouhá cyklotrasa nejkrásnějšími partiemi jižní Anglie
• zázemí hotelu nebo hostelu
• zemí tajemných legend

 
Tři prsty jihozápadního Irska
 

Foto klientů

Nejsou připojeny žádné fotografie

 

PŘIDAT VLASTNÍ FOTO Z TOHOTO ZÁJEZDU »

 
 

Termíny a rezervace

KódTermínNocí/Prog.Ubyt./StravaPojištění dnů/CenaCena zájezduCena FMKredit
25801 22.08.2018 - 02.09.2018 HOT / S
HOF / S
v ceně 24990 Kč
20290 Kč
-
-
0

Pro rezervaci zájezdu klikněte na termín.

Kredit = věrnostní sleva, kterou získáváte účastní na tomto zájezdu. Nárok na věrnostní slevu získáváte den po absolvování tohoto zájezdu.
Cena FM = Cena First Minute s uplatněnou slevou za včasné objednání

Tip: Klikněte na termín pro zobrazení podrobností včetně ceny
Tip: Klikněte na ubytování pro zobrazení detailu ubytování a poptávkového formuláře daného ubytování

Jak se přihlásit na zájezd?

Dokumenty ke stažení k organizaci zájezdů

Cena zahrnuje

doprava klimatizovaným autobusem s cyklovlekem, trajekty, 1x nocleh v kajutě na trajektu, 7x nocleh v 2lůžkových pokojích se snídaní v hotelu, 1x transferový hotel bez snídaně, nižší cena: 7x nocleh v hostelu ve vícelůžkových pokojích, 1x transferový hostel, 7x kontinentální snídaně, pojištění léčebných výloh v zahraničí včetně storna zájezdu do 30 000 Kč, vedoucí zájezdu, informační materiály.

Popis zájezdu

Vydejte se s námi do jihozápadní části Irska, do oblasti Killarney, kde na nás čekají tři perly tohoto kraje v podobě poloostrovů, z nich každý je jiný a přitom uchvacující. Beara nás přivítá svým příjemným klimatem, cestu lemují nádherné vykvetlé fuchsie či hortenzie, spodní patra lesů připomínají dobu pravěkou a spolu s nádhernými výhledy na moře bičující irské pobřeží nám celkově umocní zdejší krajinu. Jako krajina z „Pána prstenů" jeví se mohutná hradba horského hřebenu, jehož četné vrcholy halí se do mraků a doliny pokrývá nízko ležící mlha. Krajina, jež nás nenechá na pochybách, že duch starých Keltů stále dřímá v nitru hor - to je Kerry, největší z poloostrovů jihozápadu. Na Dinglu si připomeneme dobu raného křesťanství v čele se Sv. Brandonem „objevitelem", který se zde narodil a dle legendy v 5. st. doplul až do Ameriky. Vydejte se s námi do věčně zelené země, za pasoucími se stády oveček, dobrosrdečnými lidmi a dobrým pivem, do míst, kde možná na konci duhy najdeme pověstný poklad.

Program

1. den: ráno odjezd z ČR přes Německo, Belgii a Francii. Nočním trajektem do Anglie.

2. den: ráno příjezd do přístavu PEMBROKE, odkud vyplujeme do hl. města Irska - DUBLIN. Prohlídka centra města, posezení v typické hospůdce ve čtvrti TEMPLE BAR. Odjezd na ubytování u Dublinu večer.

3. den: busem ke CORKU. Odpolední vyjížďka k hradu CARRIGADROMID do vesničky MACROOM (35 km). Noční příjezd na ubytování v hrabství KERRY v okolí Killarney.

4. den: cyklookruh v horské krajině hrabství KERRY. Z Killarney vyjedeme přes vesničky k jezeru ACOOSE a dále do Glencar, výjezd do sedla BALAGHBEAMA (205 m), přes které se dostaneme do údolí říčky OWENREAGH s meandry a vodopády. Pod majestátnými vrcholy hor na nás čeká výšlap do sedla GAP OF DUNLOE (210 m). Sjezd okolo dunloeských ples k jezeru LOCH až do Killarney (85 km).

5. den: busem do CILL ORGLANU, na kole severní částí poloostrova Kerry s výhledy na zátoku DINGLE, dojedeme k bývalé pevnosti LEACANABUAILE a na romantický ostrov VALENCIA s městečkem KNIGHTS TOWN, možnost okruhu po ostrově s výjezdem na FOGHERSKÉ ÚTESY. Zpět na Kerry a k písečným plážím v BALLINKELLINGSKÉ ZÁTOCE. Možnost výšlapu do sedla COOMAKESTA s výhledy do okolí nebo po vnitrozemské silničce přes sedlo BALLAGHISHEEN v pohoří IVERAGH, zpět na ubytování (95 km, možnost zkrácení na 70 km).

6. den: nenáročná cyklistika okolo jezera LOCH, možnost návštěvy hradu ROSS, opatství MUCKROSS, lodičkou na ostrov INNISFALLEN s klášterem (35 km), popř. procházka městem.

7. den: odjezd na poloostrov BEARA. Etapu začneme v KENMARE a přímořskou cestou pokračujeme do BEARY. Přesličky a kapradiny dosahující 4 m jsou součástí botanického parku DERREEN. Podél moře pod hřebenem CAHA MOUNTAINS dojedeme na hranici panství Cork s MENHIR EYERIES. Irskými vesničkami dojedeme na samotný cíp poloostrova a dále do oblasti BEARHAVEN s výhledem na hrad DUNBOY a přístavní městečko CASTLETOWN s ostrůvkem BEAR. Sjezd do městečka k busu, odjezd na ubytování (90 km, možné zkrácení na 60 km).

8. den: odjezd na poloostrov DINGLE. Výšlap do pohoří CONNOR HILL (400 m), sjezd k zátoce BOHERBOY a ke kostelu SV. BRANDONA, pak do stejnojmenného městečka s pláží. Pobřežní krajinou okolo zálivu BANDON a TRALEE k větrnému mlýnu BLENNERVILLE v historickém městě TRALEE. Dojezd do města, naložení kol a odjezd do Killarney (75 km).

9. den: odjezd opět na DINGLE, na západní pobřežní prstenec. Vyrazíme po jižním břehu okolo pevnosti DUNBERG a prehistorických stavení, dojedeme na vyhlídku na mysu SLEA HEAD a začneme klesat do DUNQUINU s vyhlídkovým bodem CLOGHERS HEAD a poloostrovem se třemi dominantními vrcholy THREE SISTERS. Sjezd k monumentu z 8. stol. GALLARUS ORATORY a na pláž zátoky SMERWICK. Při cestě zpět zastávka u kostelíku KILMALKEDAR a u domku sv. Brendona. Odjezd z Dinglu busem na ubytování (70 km).

10. den: trajektem do Francie. Nocleh v kajutě (plavba 17-20 hod.).

11. – 12. den: připlutí do Francie, cesta přes Německo do ČR. Příjezd domů dopoledne.

Náročnost

3

Nástupní místa

Pardubice, Hradec Králové, Poděbrady, Praha, Beroun, Plzeň.

Svozy: Brno, Jablonec nad Nisou, Liberec, Mladá Boleslav, Turnov.

Informace o ubytování

HOS: 1x nocleh v kajutě na trajektu, 7x nocleh v hostelu ve vícelůžkových pokojích, 1x transferový hostel.
HOT:
1x nocleh v kajutě na trajektu, 7x nocleh v 2lůžkových pokojích v hotelu, 1x transferový hotel. Příplatek za 1lůžkový pokoj nebo neobsazené lůžko 4900 Kč.

Informace o stravování

HOT: 7x snídaně, u transferového noclehu bez snídaně. Za příplatek 2900 Kč 6x hotelová večeře (tříchodové menu).

HOS:7x kontinentální snídaně, možnost přikoupení 6x česká večeře (začíná 4. den a končí 9. den) za 1 020 Kč

Jiná sdělení

Pořadatelem tohoto zájezdu je partnerská CK Poznání.

 

« Zpět na nabídku zájezdů

   

Jablonecká Lékárna U Anděla nabízí široký sortiment léků, potravin pro zvláštní výživu, dermokosmetiky, homeopatických přípravků a další.