Z Toskánska do Říma - via Francigena  

Kategorie = Cykloturistika Doprava = Autobus
Z Toskánska do Říma - via Francigena
 

 

Stát(y): Itálie

Cykloputování nádhernou krajinou Toskánska a Lazia

Koupele v přírodních termálech a samozřejmě víno

Kraj vinic a alejí

Via Francigena je poutní stezka vedoucí skrz celou západní Evropu. Rodí se v anglickém Canterbury a vede až do slovutného Říma. My si vybereme poslední, zřejmě nejkrásnější úsek, který vede trasou, kudy v dávné minulosti kráčel svatý Petr a František. Naše trasa povede vysněnou italskou krajinou napříč Toskánskem a Laziem. Cykloputování nás provede zvlněnou krajinou plnou cypřišových alejí a vinic s osamělými statky a vesnicemi na vrcholech kopců, které jsou typické pro tuto oblast. Pro zastávky a odpočinek navštívíme i místa zapsaná na seznamu památek UNESCO a nepočítaně známých i neznámých historických měst i vesnic, z nichž většina je sevřena ve středověkých hradbách. Některá místa jistě překvapí a okouzlí i ty, kteří si myslí, že Itálii již znají. Po trase nás uvítá i několik vinařství, kde můžeme zastavit na sklenku Chianti Classico, či pro tuto oblast unikátního bílého Vernaccia.

 

 
 

Termíny a rezervace

Pro rezervaci zájezdu klikněte na termín.

KódTermínNocí/Prog.Odj./Příj.Ubyt./StravaPojištění dnů/CenaCena zájezduCena FMKredit

Nejsou vypsány již žádné další aktuální termíny pro tuto sezónu. (Všechny termíny v aktuální sezóně již proběhly)

Cena zahrnuje

8x nocleh se snídaní v hotelech či penzionech ve 2lůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením, doprava klimatizovaným autobusem s cyklovlekem, vedoucí zájezdu, informační materiály.

Cena nezahrnuje

Vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje“

Příplatek za jednolůžkový pokoj:  6 500 Kč

Pojištění léčebných výloh v zahraničí včetně storna zájezdu do 30 000 Kč za 770 Kč.

Elektrokolo 800 Kč

 

Informace o stravování

Snídaně.

Informace o ubytování

8x ubytování v hotelech či penzionech ve 2lůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením.

Program

1. den: odjezd z ČR. Noční přejezd přes Rakousko do Itálie.

2. den: odpolední příjezd na ubytování do San Gimignana, nocleh, večeře. Odpoledne ještě dostatek prostoru na prohlídku SAN GIMIGNANA, kterému se přezdívá středověký Manhattan.

3. den: snídaně. Nasedneme na kola a pokračujeme krajem plným vinic a alejí. Průjezd hradebními branami a starým centrem městečka COLLE DI VAL D´ELSA a poté mezi zahradami a kamennými zídkami vystoupáme k vesnici MONTERIGGIONE. Tato vesnice má pouze rozlohu jako fotbalové hřiště, ale Sienští ji ve 13. století opevnili pásem hradeb s věžemi. V této kráse se uchovala dodnes. Den ukončíme příjezdem do „podle mnoha návštěvníků“ nejúžasnějšího středověkého města Evropy - SIENY (UNESCO). Město po několik staletí soupeřilo se svým rivalem Florencií. Svůj zápas Siena prohrála, ale pro návštěvníky zde zůstalo náměstí PIAZZA DEL CAMPO - dějiště slavného dostihu Palio, nedostavěná katedrála IL DUOMO a množství gotických paláců. Nocleh v blízkosti tohoto světoznámého města (cca 50 km).

4. den: po snídani začneme den příjemným sjezdem do údolí VAL D´ORCIA (UNESCO), které se zaslouženě dostalo na seznam světového kulturního dědictví, neboť Sienští měšťané zde po generace budovali kulturní krajinu plnou opevněných vesnic, políček a vinic. Přes bývalý gotický špitál Cuna přijedeme k vinařství CAPARZO, kde můžete zakoupit mnoho ročníků červených vín. Trasa nás dovede do mnohým neznámého krásného městečka SAN QUIRICO D´ORCIA, kde nás uvnitř hradeb přivítá příjemná ospalá atmosféra téměř bez turistů (cca 55 km).

5. den: snídaně a poté cypřišové aleje nás dovedou přes miniaturní „orlí hnízdo“ kamennou vesničku Vignoni do lázeňského městečka BAGNO VIGNONI (UNESCO), kde mají unikátní náměstí tvořené bazénem s bublající sirnou léčivou vodou. My cyklisté jistě oceníme možnost vykoupat se zdarma opodál v dalším léčivém sirném prameni ve volné přírodě. Po kúře již opustíme Toskánsko a cesta pokračuje ke starobylé pevnosti Radicofani pod kterou se nachází malé lázeňské městečko Bagni San Filippo. Zdejší léčivá voda je výjimečná tím, že obsahuje bílou prachovou substanci, převážně z vápníku (cca 45 km).

6. den: snídaně, ranní sjezd do údolí říčky Paglia. Italským venkovem po prašných cestách přes malebné městečko Proseno doputujeme do Acquapendente. Pohodový sjezd do letoviska Bolseny nám zpříjemní panoramatické výhledy na LAGO DI BOLSENA. Toto jezero je se svými 114 hektary 5. největší v Itálii a jeho kruhovitý tvar vás ujistí o jeho původu. Jezero je zaplavenou obří sopečnou kalderou. Odpoledne volno u jezera, relaxace (cca 55 km).

7. den: snídaně, zahradami a lesy, kde je možnost občerstvit se z pitných pramenů, nás stezka dovede do MONTEFIASCONE, dalšího střediska na břehu jezera a centra proslulé vinařské oblasti DOC EST! EST!! EST!!!. Odtud je již blízko k dalšímu architektonickému skvostu, městu VITERBO s papežským palácem a katedrálou San Lorenzo. Po cestě budeme mít možnost relaxace v sirných lázních (cca 40 km).

8. den: snídaně, lískooříškovými plantážemi se dostaneme do center osídlení starověkých Etrusků. Projedeme vesnicí VETRALLA, která je postavená z jemně oranžových kamenů. Projedeme dvě příjemná starobylá městečka CAPRANICA a SUTRI, kde již místy v měkké sopečné tufové hornině uvidíme uměle vytesané jeskyně či sýpky. Za Sutri nás cyklostezka vede podél etruských hrobek a sousedního římského divadla, která jsou vytesána v poddajné sopečné hornině. Dojezd na ubytování do okolí CAMPAGNANO DI ROMA (cca 65 km).

9. den: snídaně, cestou mezi zelenými pahorky okolo renesančního kláštera SANTURIO DELLA MADONA DEL SORBO do přírodního parku Parco di Veio, kde vás již na předměstí Říma překvapí zelený svěží les a koňské farmy. Přes městečko FORMELLO mírným sjezdem údolím potoka až na předměstí Říma k řece Tevere (Tiber). Příjezd po asfaltové Tiberské cyklostezce až do centra ŘÍMA (UNESCO). Stezka se line po říční náplavce a nerušeně nás dovede k Andělskému hradu u hradeb Vatikánu a poté i ke Koloseu a dalším antickým památkám (cca 60 km).

10. den: snídaně. Dopoledne ještě můžeme strávit návštěvami památek Říma nebo přejet k moři za pár minut. Fiumicino je letovisko s rozlehlými písečnými plážemi a množstvím restaurací. Na jaře i na podzim se můžeme koupat v příjemně teplém moři. (cca 30 km), večer odjezd do ČR.

11. den: příjezd do ČR v odpoledních hodinách.

Náročnost

2

Nástupní místa

Pardubice, Hradec Králové, Praha, Plzeň.

 

Jiná sdělení

Počet elektrokol na zájezdu je omezen. Elektrokolo musí být zaznamenáno do smlouvy o zájezdu formou příplatkové služby. Při nenahlášení do CK bude jeho přeprava zamítnuta. Nabíjení elektrokol může být hotelem zpoplatněno.

 

POŘADATEL ZÁJEZDU CK POZNÁNÍ

Sdílet zájezd na Facebooku

Foto klientů

PŘIDAT VLASTNÍ FOTO Z TOHOTO ZÁJEZDU »

 

 

Podobné oblíbené zájezdy

 
Toskánsko na kole v pohodě

Toskánsko na kole v pohodě

Toskánsko – kraj, v němž se zrodila italská renesance a velké množství památek světového významu. Toskánsko – místo, kde působily takové osobnosti jako Leonardo da Vinci, Michelangelo, Donatello, Botticelli, Tizian, Giotto, Pisano a mnoho dalších....

0 Kč

 
Sardinie-smaragdový ostrov na kole

Sardinie-smaragdový ostrov na kole

Sardinie – druhý největší středomořský ostrov nabízí překrásnou kombinaci moře, zvlněné krajiny, bílých písků, gurmánských dobrot a výjimečné historie. Krajina je poseta tisíci nuraghe (kamenné stavby) svědčícími o tom, že lidé si zdejší příjemné...

0 Kč

 
Od Dolomit k moři + Prosecco

Od Dolomit k moři + Prosecco

Čtyři lehké, vzájemně zcela odlišné trasy Benátskem zahájíme vzrušujícím průnikem Dolomit ze světoznámé Cortiny d´Ampezzo do kouzelného údolí Cadore, díky jehož zmrzlinářům se italské GELATO rozšířilo do celého světa. Benátské laguně věnujeme dva...

0 Kč

 
Od Karnských Alp k Jadranu

Od Karnských Alp k Jadranu

Inspirováni oblíbenou cyklostezkou Alpe-Adria i její bohatou západní příbuznou – naším zájezdem Dolomity + moře – jsme prozkoumali nejkrásnější cyklotrasy mezi Karnskými Alpami a Jadranem. Karnské Alpy a Furlanské Dolomity nadchnou všechny, kteří...

0 Kč

 
 

 

« Zpět na nabídku zájezdů

   

© CK TRIP, s.r.o. 2024, design Marek Kotrouš, titulní foto MTB-GIGLACH-3095©Martin Huber, web VisionWorks

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím
Nastavení cookies