Za vodníky alpských jezer  

Kategorie = Cykloturistika Doprava = Autobus
Za vodníky alpských jezer
 

 

Stát(y): Rakousko

Za vodním živlem do alpských údolí
• nové atrakce pod Dachsteinem a u Wolfgangsee
• každý den alpské jezero a koupání
• chytání pstruhů a spousta zábavy

Program s tematickým zaměřením „voda“ vás zavede kolem průzračných alpských říček a potoků k překrásným jezerům i tajuplným vodopádům do oblasti Severních vápencových Alp a Taur.

 
 

Termíny a rezervace

Pro rezervaci zájezdu klikněte na termín.

KódTermínNocí/Prog.Ubyt./StravaPojištění dnů/CenaCena zájezduCena FMKredit

Nejsou vypsány již žádné další aktuální termíny pro tuto sezónu. (Všechny termíny v aktuální sezóně již proběhly)

Cena zahrnuje

doprava vč. kola, ubytování, polopenze, povlečení a ručníky, průvodce, pobyt. taxa, informační materiály. Děti do 6 let v příp. ceny 4800 Kč bez nároku na samostatné lůžko.

Cena nezahrnuje

V ceně není vstupné: soutěska Lammerklamm (5 EUR/dosp., 3 EUR/děti), vodopád Golling (4 EUR/dosp., 2,50 EUR/děti), Ramsau lanovka na Rittisberg (10 EUR dosp./děti 7 EUR), sjezd např. na terénních koloběžkách (7,50 EUR/dosp., 5,50 EUR/dítě), rybolov (13 EUR/pstruh vč. grilování), pravěký les Gosau (13 EUR/dítě 10 EUR), lanovka Gamskogelbahn v Zauchensee (dosp. 17 EUR, dítě 12 EUR) aquapark AbAréna (10,90 EUR). Ceny bez záruky, možnost skupinových slev.

ZDARMA: lukostřelba.

Informace o stravování

7x polopenze (česky hovořící personál), začíná večeří v den příjezdu a končí snídaní v den odjezdu. Nápoje za Kč. Nebo bez polopenze z vlastních zásob ve vybavených kuchyňkách apartmánů (sleva 1050 Kč/os.).

Informace o ubytování

7x ve studiích a apartmánech ( www.apartmany-heidi.cz )pro 2–4 osoby s 2–4lůžk. ložnicemi s příslušenstvím, vybavenou kuchyňkou a TV v Pensionu Heidi. K dispozici též apartmány pro 5–8 osob. Sleva 2100 Kč/os./pobyt na přistýlce. Příplatek za obsazení pokoje jednou osobou 3500 Kč/os./pobyt. Povlečení a ručník v ceně. V jídelně možnost posezení, stolní hry, konzumace nápojů za Kč i z vlastních zdrojů, WiFi zdarma. Pobytový St. Martin je idylickou horskou obcí s obchody, restauracemi a koupalištěm. Zdarma trampolína, badminton, šipky, stolní fotbal. NOVINKA: badmintonový kurt.

TIP: navštivte www.apartmany-heidi.cz s bohatou fotogalerií a tipy na pěší a jiné výlety v okolí.

Program

1. Ranní přesun do Rakouska s atraktivní zastávkou u jezera Attersee v Solné komoře.

2. NOVINKA: Autobusem do Zauchensee, možnost výjezdu lanovkou k nádherně položenému dobrodružnému parku s 9 stanovišti u horské chaty Gamskogelalm, pěšky k jezírku Seekarsee v sevření velehor (1 h). Na kolech od alpského jezera Zauchensee lesní cestou k dětskému parku v Altenmarktu a po Enžské cyklostezce k jezeru Winklsee. Možnost prodloužení do tajemného údolí Marbachtal se salašemi (22/38 km).

3. Den pod Dachsteinem: cyklotrasou úbočím Kulmbergu k naučné dětské stezce s vodním světem Wasserwelt u chaty Satterberghütte. Na závěr koupání v jezírku Badesee v areálu Rittisberg s novými atrakcemi (12 km s možnostmi prodloužení).

4. Cyklovýlet v údolí Gosau (13 km) a vodní atrakce v Pravěkém parku Urzeitwald a procházka kolem jezera Gosausee s pohledem na ledovce Dachsteinu (UNESCO).

5. Pěšky nebo na kolech do údolí Lammertal (10 km, chytání a grilování pstruhů), zpět naším autobusem. Odpoledne lukostřelba a aktivní odpočinek na koupališti Badesee ve St. Martinu.

6. Výlet na kolech údolím Grossarltal v Národním Parku Vysoké Taury k jezírku Ötzlsee na samé úpatí nejvyšších vrcholů Rakouska, zde muzeum „jak se zde žilo dříve.“ Zpět přes Hüttschlag a po cyklostezce do Grossarlu k areálu pro děti (vstupné zdarma!) s dětskými salašemi, prolézačkami, tajnými chodbami, skálami pro lezení, jezírkem s vorem… (34 km).

7. Od soutěsky Lammeröfen ke starému strašidelnému mlýnu a po cyklostezce podél říčky Lammer k tajuplnému vodopádu Gollinger Wasserfall a kjezírku v údolí Bluntautal (24/34 km). 8. Pestrý den u nejkrásnějšího jezera Solné komory – Wolfgangsee – na kole doSt. Gilgenu, St. Wolfgangu, koupání v jezeře, zajížďka ke skrytému jezírku Nussensee či návštěva vodního parku AbArena (15-40 km). Návrat do ČR. Povrch: asfalt, jemná šotolina.


PROGRAM PRO DOSPĚLÉ:

11.-18. 7. Za vodníky alpských jezer

1. Ranní přesun do Rakouska se zastávkou u jezera Attersee v Solné komoře (bez cykloprogramu).

2. Autobusem do světoznámého lyžařského střediska Zauchensee v srdci Radstadtských Taur, na kolech od alpského jezera Zauchensee lesní cestou do Altenmarktu a po Enžské cyklostezce kolem jezera Winklsee do tajemného údolí Marbachtal se salašemi a občerstvením (38 km). Možnost prodloužení dojezdem do pobytového St. Martina (+ 16 km).

3. Z Ramsau pod Dachsteinem klesáním do údolí řeky Enns a cyklostezkou přes podhorská městečka Radstadt a Altenmarkt do St. Martina (47 km).

4. Okruh z pobytového St. Martina údolím Neubachtal pod Gosauským hřebenem zvaným Salcburské Dolomity (38 km). Možnost prodloužení přes malebnou vesnici Filzmoos a 400 let staré salaše Hofalmen (+ 18 km).

5. Pěšky nebo na kolech do údolí Lammertal (10 km, chytání a grilování pstruhů), nebo odpočinkový den ve St. Martinu s návštěvou jezírka v Seeparku.

6. Výlet na kolech údolím Grossarltal v Národním Parku Vysoké Taury k jezírku Ötzlsee a zpět. (35 km). Prodloužení etapy Panoramatickými zajížďkami na horské chaty v údolí:                                                                      

A, Horské salaše Aigenalmen (523 m převýšení, od busu jedním směrem 8 km, z toho 6 km stoupání),

B, Horská salaš Breitebenalm – (580 m převýšení, od busu jedním směrem 9,5 km z toho 5,5 km stoupání)

7. Ze St. Martina podél říčky Lammer klesající silničkou k tajuplnému vodopádu Gollinger Wasserfall a k jezírku v údolí Bluntautal (33/45/54 km).

8. Cyklistika u nejkrásnějšího jezera Solné komory – Wolfgangsee – na kolech do St. Wolfgangu, koupání v jezeře, zajížďka ke skrytému jezírku Nussensee nebo do St. Gilgenu (cca 30-40 km). Návrat do ČR. Povrch: asfalt, jemná šotolina.

  * Váš zájem o program pro dospěléprosím hlaste při rezervaci :)

Náročnost

1

Nástupní místa

Jablonec n. N., Liberec, Turnov, Mnichovo Hradiště, Mladá Boleslav, Stará Boleslav, Praha, Benešov, Tábor,

České Budějovice

Tipy

Večerní návštěva Therme Amadé (vstupné 20,90 EUR/2 h. vč. sauny; uskuteční se při zájmu min. 8 účastníků).

Zdarma vstup do Seeparku v St. Martinu (jezírko, atrakce) denně po 15 h + na celý den 1× za pobyt.

Jiná sdělení

* cena D6 = pro dítě bez nároku na lůžko

Sdílet zájezd na Facebooku

Foto klientů

PŘIDAT VLASTNÍ FOTO Z TOHOTO ZÁJEZDU »

 

 

« Zpět na nabídku zájezdů

   

© CK TRIP, s.r.o. 2021, design Marek Kotrouš, titulní foto MTB-GIGLACH-3095©Martin Huber, web VisionWorks

Jablonecká Lékárna U Anděla nabízí široký sortiment léků, potravin pro zvláštní výživu, dermokosmetiky, homeopatických přípravků a další.