Silvestrovské zájezdy

06.09.2012 - SILVESTR NA VELBLOUDECH • Silvestr pro romantiky
• Pouštní obloha plná hvězd
• Karavana velbloudů putující Saharou
• Doprovod beduínů
A mnoho dalších zájezdu naleznete ZDE

Silvestrovské zájezdy

SILVESTR NA VELBLOUDECH                     

·  Silvestr pro romantiky

·  Pouštní obloha plná hvězd

·  Karavana velbloudů putující Saharou

·  Doprovod beduínů

Chcete si příchod nového roku vychutnat stranou silvestrovského šílení jen v malé skupince lidí a velbloudů? Chcete si užít romatiky absolutního ticha a hvězdnaté oblohy jako za dávných časů pouštních karavan? Pojeďte s námi na Saharu, do Tuniska! Dopřejeme si klid, ticho a samotu, na hřbetě velblouda nebo pěšky vedle něho si projdeme kousek pouště a pod přátelským dohledem místních beduínů se ji naučíme vnímat.
Bude dost času na fotografování, ochutnávku místní kuchyně, popovídání u mátového čaje či u vodní dýmky ve stylové kavárně pouštní oázy.

1. - 2. Letecky Vídeň - Tunis, transfer do přímořského města Sousse - prohlídka; nocleh přímo v historickém centru; transfer do Douz.
3. - 6. Putování podle chuti střídavě na velbloudech nebo pěšky v poklidném tempu tak, abychom si mohli dostatečně vychutnat drsnou krásu Sahary; táboření v poušti s vařením na ohni a romantickými noclehy pod neuvěřitelně hvězdnatou oblohou.
7. - 8. Návrat do Douz; noční transfer do Tunisu na letiště a odlet do Vídně.

Obj. č.

Termín

Cena / dětská D15 (Kč)

Poznámka

25-411-201
25411201

28. 12. - 4. 1. 2013

22 300 / 21 300

 

V ceně zahrnuto: průvodce CK a místní průvodci, letenka vč. všech poplatků Vídeň-Tunis-Vídeň, doprava, ubytování, 4x snídaně a večeře při pobytu v přírodě, vyřízení vstupních formalit, velbloud pro každého účastníka na celou dobu putování, informační materiály.
Doprava: transfer busem na letiště do Vídně a zpět; v Tunisku - taxi v Tunisu, vlak z Tunisu do Sousse, transfer busem do Douze a zpět.
Ubytování: 2x hotel, 4x nocleh na poušti pod hvězdami.
Náročnost: Vzhledem k mírnému klimatu a charakteru putování je zájezd vhodný opravdu pro každého zdravého člověka.
Klima: tropické suché kontinentální, vzduch obvykle okolo 20 °C, velké teplotní rozdíly mezi dnem a nocí. Jde o optimální termín.
Průvodce: Kromě českého průvodce budou skupinu doprovázet beduíni, kteří se budou starat o nás i o velbloudy.
Poznámka: Více se o našem zájezdu dozvíte z článku Lenky Lhotové "Tunisko s trochou romantiky", který je také na internetu a odkaz na něj naleznete pod textem zájezdu.


SILVESTR NA ZANZIBARU

·  Pobyt na korálovém ostrově

·  Stylové hotely na pláži, "sea view" pokoje

·  Vodní radovánky v Indickém oceánu

·  Stone Town - za poznáním historie

Korálový ostrov nazývaný Zanzibar byl už před 500 lety důležitou obchodní a kulturní křižovatkou v Indickém oceánu. V současné době je v povědomí spíše produkcí mnoha druhů koření a tropického ovoce a zejména díky svému klimatu a teplému moři jako vyhledávaný cíl cestovatelů. Naštěstí jej turismus však zatím nepřipravil o jeho jedinečnou atmosféru. Přes svůj turistický potenciál si celý ostrov stále zachovává původní ráz s chýšemi místních obyvatel, žijících převážně z rybolovu a pěstování tropických plodin. Turistické resorty malebně zapadají svým stylem do okolí a panorama tu nikde nekazí betonové hotely nebo jiné výškové budovy. Historické centrum jediného města na ostrově - Stone Town - je dokonce zařazeno v Seznamu světového kulturního dědictví UNESCO.
Zanzibar je ve správném významu souostrovím tvořeným ostrovy Unguja a Pemba. Právě Unguja je všeobecně nazývaná Zanzibarem a tvoří cíl naší cesty, který leží v jižní polovině chráněné mořské rezervace Zanzibar Archipelago.
Přístrojové potápění nebo šnorchlování, plavání s delfíny, rybaření a odpočinek na písečných plážích - tak vypadají hlavní turistická lákadla. Po celou dobu pobytu budeme plnými doušky ochutnávat ze všeho, co nám tropická vegetace a teplé moře nabízí. Rovným dílem budeme pobývat v jižní i severní části ostrova. Na jihu ostrova budeme mít na dosah historický Stone Town, ale po celou dobu zájezdu budeme ubytováni přímo u pláží s každodenní možností koupání. Všechny pokoje jsou s výhledem na moře!

1. - 2. Polední odlet z Prahy, ranní přílet do Dar es Salaamu, přejezd rychlolodí na Zanzibar; ubytování v resortu nedaleko Stone Townu (zde strávíme celkem 4 noci).
3. - 5. Bohatý volitelný program dle vlastního výběru: průvodcovaná prohlídka po historickém jádru města, Spice tour - cesta za kořením (průvodcovaný výlet s výkladem o pěstování koření a tropického ovoce spojený s ochutnávkami), Delfin tour - plavání s delfíny (na malé rybářské loďce jen s ploutvemi a šnorchlem, pak už jen skok do vody mezi delfíny....), Jozani Forest - pralesní rezervace s guerézami, korálový ostrůvek Changu s chovnou stanicí obřích želv - možnost koupání a šnorchlování na přilehlém útesu, a další možnosti; přivítání Nového roku.
6. - 9. Přejezd na sever ostrova s bílými plážemi a nejlepším koupáním na celém Zanzibaru (zde strávíme 4 noci), volitelný program: šnorchlování a přístrojové potápění na korálové bariéře, návštěva rybářské vesnice, projížďka na katamaranu, celodenní výlet na ostrov Mnemba se šnorchlováním a grilováním ryb, výlet na rybářské dlabané plachetnici dhow s pojený s rybařením, návštěva záchranné stanice mořských želv a další aktivity.
10. - 11. Dopoledne na Zanzibaru, odpolední návrat lodí do Dar es Salaamu, nocleh v hotelu, transfer na letiště v brzkých ranních hodinách; přílet do Prahy odpoledne.

Obj. č.

Termín

Cena / dětská D6 (Kč)

Poznámka

25-498-202
25498202

27. 12. - 6. 1. 2013

41 900 / 36 900

dětská sleva D6 (do šesti let) platí u tohoto zájezdu výjimečně do věku 12 let

V ceně zahrnuto: průvodce CK a místní průvodci, letenka vč. všech poplatků Praha-Dar es Salaam-Praha, doprava, ubytování se snídaněmi.
V ceně nezahrnuto (platí se na místě): vízum do Tanzanie - 50 USD, fakultativní programy na Zanzibaru: přístrojové potápění - podle množství ponorů 150 až 240 USD, všechny ostatní uvedené aktivity a vstupy v součtu - asi 130 USD.
Doprava: veškeré transfery, trajekt Dar es Salaam - Zanzibar a zpět.
Ubytování: 4x Zanzibar Ocean View Resort **** ( www.zanzibaroceanview.com) na pláži Kilimani poblíž Stone Townu a 4x Amaan Bungalows Beach Resort **** ( www.amaanbungalows.com) na pláži v Nungwi - všechny pokoje jsou luxusní, s výhledem na moře a mají terasu; 1x hotel *** v Dar es Salaamu před odletem domů, vše ve 2lůžkových pokojích, na vyžádání i vícelůžkové.
Stravování: 8x snídaně; ostatní stravování individuálně z bohatých místních zdrojů ve stylových restauracích, nebo v rámci fakultativních programů; tato forma stravování umožňuje velmi variabilní volbu programů bez časového omezení.
Klima: vlhké tropické s denními teplotami kolem 30 °C, voda v moři má stabilně 30 °C nebo i více.
Očkování a zdrav. příprava: pro vstup do Tanzanie je povinné pouze očkování proti žluté zimnici.


VÁNOCE A SILVESTR NA KUBĚ                 

·  Štědrý večer v kubánském stylu v Santiago de Cuba

·  Koloniální městečko - Trinidad 

·  Silvestrovský přípitek při sklence "Cuba libre"

·  Koupání a šnorchlování na karibských plážích

·  Hory, tropická příroda i koloniální architektura

Zakuste s námi konec roku plný hudby a tance na Kubě. Štědrovečerní večeři prožijete v Santiago de Cuba a silvestrovský večer pak v překrásném koloniálním městě Trinidad. Bude i dostatek času na koupání v moři i odpočinek pod karibským sluncem. Komfortním autobusem procestujeme Kubu od východu na západ a návštívíme nejzajímavější místa. Nebojte se projednou prožít Vánoce a konec roku tak trochu netradičně, přinese vám to nezapomenutelné zážitky.

1. - 2. Letecky Praha - Santiago de Cuba, prohlídka města - nejstarší dům na Kubě z roku 1522, hrad San Pedro de la Roca , muzeum rumu či karnevalu, kasárna Moncada; koupání nebo fakultativně plavba po jezeře Baconao. Slavnostní štědrovečerní večeře v domě señora Manzany.
3. - 5. Přejezd autobusem na východní cíp ostrova, do míst, kde v roce 1492 přistál Kryštof Kolumbus: Baracoa - nejstarší koloniální přímořské městečko z roku 1512 s bohatým kulturním životem a mimořádně malebným okolím (muzea, pláže, večery plné kubánské hudby); výlet k vodopádům na řece Duaba, koupání v průzračných tůních, pláž Maguana.
6. Průjezd legendární horskou silnicí la Farola, koupání na opuštěné oblázkové pláži Playita, v místě vylodění „otce vlasti" José Martího; přesun do poklidného města Bayamo.
7. - 8. Provincie Sancti Spiritus, do NP Lomas de Banao, cestou prohlídka krásného koloniálního města Camagüey ; koupání v horské říčce.
9. - 10. Přejezd do Trinidadu , unikátního koloniálního města s množstvím památek a muzeí, koupání na pláži Ancón s výhledy na pohoří Escambray; Silvestrovský večer s kubánskou hudbou, pečeným selátkem a novoročním přípitkem se sklenkou "Cuba libre".
11. - 12. Autobusem přes město Cienfuegos s neoklasicistní architekturou a legendární Zátoku sviní do hlavního města Kuby Havana : koloniální paláce, chrámy a kostely, nejstarší divadlo Nového světa, všudypřítomné pomníky všech kubánských revolucí, známá zmrzlinárna Copelia, Floridita - oblíbený bar Ernesta Hemingwaye a kolébka nápoje "daiquirí".
13. Západní část ostrova, region Pinar del Río: ukázka zpracování tabáku, ruiny Hacienda Cortina a návštěva jeskyně Los Portales - velitelského stanoviště Che Guevary.
14. - 15. Fotogenický kuželový kras s homolovitými tvary hor (mogoty) v údolí Viňales , orchideárium v Soroa; podvečerní odlet z Havany, následující den návrat do Prahy.

Obj. č.

Termín

Cena (Kč)

Poznámka

25-761-201
25761201

23. 12. - 6. 1. 2013

58 700

 

V ceně zahrnuto: průvodce, letenka vč. všech poplatků, doprava pronajatým minibusem, ubytování, vstup do NP Lomas de Banao, informační materiály, štědrovečerní večeře, silvestrovský přípitek.
Služby za příplatek: 1lůžkový pokoj - 7000 Kč, kubánské vízum - 850 Kč.
V ceně nezahrnuto (platí se na místě): stravování, kubánské vízum, fakult. programy, odletová taxa 25 EUR.
Letenky: Cena zahrnuje letenku Praha-Santiago de Cuba / Havana-Praha ve výši 26 000 Kč.
Ubytování: 2x hotel ***, 11x v soukromí se sprchou a WC. V ceně je nocleh po dvou, 1lůžkový pokoj za příplatek 7 000 Kč.
Stravování: individuálně - možnost zakoupení snídaně nebo polopenze u hostitelské rodiny, bistra, restaurace i skromně zásobené obchody.
Náročnost: Obecně jde o cestovatelsky trochu náročnější zemi díky tropickému klimatu a slabší infrastruktuře. Pro zájemce jsou připraveny pěší výlety do 15 km s mírným převýšením. Je také třeba připravit se na občasné improvizace při dopravě, ubytování apod.
Klima: Tropické, vzduch obvykle 25-31 °C, bez velkých výkyvů.
Promítání: 16. 10. Praha 4: KC Novodvorská, 5. 11. Hradec Králové: Adalbertinum.


SILVESTR V MAROKU                                    

OKRUH HORSKÝMI A POUŠTÍMI OBLASTMI JIŽNÍHO MAROKA

·  Od písečných dun až k Atlantiku

·  Památky UNESCO - Marrákeš, Ait Ben Haddou, Essaouira, El Jadida

·  Vysoký Atlas, Džebel Sarhro, Antiatlas

·  Mezi Berbery v údolí Dráa

Zaměříme se zejména na poznání přírody, života v poušti a na objevování stop neolitického osídlení. Prehistorické skalní rytiny nás vrátí do doby před několika tisíci let, kdy byla poušť ještě zelená a v místech, kde jsou dnes jen nedozírné pláně Sahary, tekly řeky a pásla se stáda divokých i domestikovaných zvířat.
Navštívíme saharské oázy - skutečné ostrůvky zeleně v moři písku - a zastavíme se i v několika městech a významných historických lokalitách, jakou jsou například královské město Marrákeš, kasby Telouet a Ait Ben Haddou či Ouarzazatte oblíbené filmaři. Točily se zde např. Hvězdné války, Gladiátor a Troja. V závěrečné části si užijeme i krásy atlantického pobřeží, přímořských pohoří a ochutnáme rybí speciality v opevněných přístavech Essaouira a El Jadida.                                                         

1. - 2. Letecky Praha - Casablanka; přejezd do královského města Marrákeš ; podvečerní procházka a celodenní prohlídka rušné metropole na úpatí zasněžených hor - paláce, medina, súky, ochutnávka místních specialit na náměstí Jemaa el Fna a mnoho dalšího.
3. - 4. Přejezd Vysokého Atlasu sedlem Tizi´n Tichka (2260 m) na prohlídku významných kaseb (pevností) Telouet a Ait Ben Haddou , pouštní město Ouarzazatte; první kontakt s pouští, pustý masiv Džebel Sarhro, dojezd do Zagory.
5. Zagora a údolí Dráa - řeka Dráa se postupně ztrácí v poušti a podél ní se vine 200 km dlouhá oáza s políčky a palmeriemi lemovaná stolovými horami. Navštívíme některé z významných pamětihodností: Tamegroute - podzemní město bývalých otroků, knihovna koránu, keramická dílna, a Amazraou se židovskou čtvrtí; přespíme v poušti přímo pod nejrozsáhlejšími dunami Maroka Chigaga.
6. Saharskou pistou do pouštního města Foum Zguid, cestou průjezd přes vyschlé jezero Iriki, zastávka u naleziště fosilií, kaskády Tissint; příjezd do oázy Tata.
7. Objevování skalních rytin v údolí Dráa v okolí oázy Akka; průjezd pouštními pistami a oázami, kaňony Targout a Wardaset.
8. Antiatlas - pouštní pohoří na jaře zářící barvami a květy, cesta horskou vyhlídkovou silnicí do města Tafraoute pod skalními štíty.
9. Nejzápadnějšími svahy Vysokého Atlasu; podél atlantického pobřeží do opevněného města Essaouira - centrum truhlářského a řezbářského řemesla: hradby, tržiště, přístav, čerstvé rybí speciality, obrovská vyhlášená pláž kiteboardingu.
10. Dopoledne Essaoiura, pak odjezd na sever podél pobřeží: ptačí hnízdiště, mokřady, pláže, útesy, ústí řek tekoucích z Atlasu, rybářské vesnice; historická opevněná El Jadida .
11. Dojezd do Casablanky, mešita Hassana II. - prohlídka největší marocké mešity stojící na břehu Atlantiku.
12. Let domů.

Obj. č.

Termín

Cena (Kč)

Poznámka

25-404-201
25404201

26. 12. - 6. 1. 2013

34 900

 

V ceně zahrnuto: průvodce CK a místní průvodci, letenka vč. všech poplatků Praha-Casablanka-Praha, doprava, ubytování, stravování, informační materiály.
Letenky: Letíme pravidelnou linkou Air France.
Doprava: komfortním terénním speciálem "Tatrabus", podrobnosti na www.tatrabus.cz.
Ubytování: 10x hotel nebo auberge, 1x na poušti v berberské lodži pod dunami Chigaga; pokoje 2lůžkové, hotely převážně turistické střední kategorie s ohledem na možnosti v dané lokalitě (v pouštních oblastech rozkolísaná úroveň).
Stravování: 8x snídaně (s výjimkou Marrákeše), 1x společná stylová večeře v dunách, ostatní stravování je individuální a naprosto bezproblémové z místních zdrojů všude na trase.
Klima: Přes den příjemně teplo kolem 20 °C, v noci chladno až zima (podle aktuálního místa noclehu).


NOVÝ ZÉLAND - VÁNOCE A SILVESTR V ZEMI FANTAZIE

·  Lachtani, tučňáci, delfíni a velryby

·  Gejzíry, sopky, romantické vodopády a ledovce

·  Kontrast maorské kultury s novodobými sportovními aktivitami

·  Oslavte konec roku v "zeleném ráji"

Mimořádně oblíbená, komplexní cesta po obou ostrovech Nového Zélandu s řadou pěších výletů a perličkou v podobě přechodu Jižních Alp. Ubytování ve stanech nám poskytne jedinečnou možnost přiblížit se co nejvíce tamější nádherné přírodě. Cestou budeme obdivovat domorodou kulturu Maorů, ochutnáme nejrůznější místní vína či vyzkoušíme nepřeberné množství sportovních a dobrodružných aktivit, z nichž některé můžeme zažít jenom zde. Prožijte konec roku netradičně v čarovné zemi Pána Prstenů.

1. - 3. Letecky Evropa - Nový Zéland (Auckland), přejezd do oblasti Rotorua.
4. Rotorua - oblast gejzírů a horkých pramenů a maorské kultury.
5. Kauri Park - korytem potoka k největším stromům jižní polokoule, přesun do Waitomo, noční procházka "pohádkovým lesem".
6. Waitomo Caves - jeskyně se svítícími červy, podzemní "black water rafting".
7. - 8. Návštěva NP Tongariro , kde podnikneme jednodenní výlet v okolí sopek Mt. Ruapehu a Mt. Ngauruhoe; přejezd do Wellingtonu (prohlídka města).
9. - 10. Přejezd lodí na Jižní ostrov, stovky zátok v Marlborough Sounds - zde si můžete vyzkoušet mořský kajaking nebo se procházet zátokami a koupat se v moři.
11. - 13. Kaikoura - pozorování velryb nebo plavání s delfíny či tuleni, unikátní vápencové útesy. Západní pobřeží - "lívancové skály" Pancake Rocks, osada zlatokopů Hokitika, ledovce Franz Josef a Fox, zrcadlové jezero Mattheson.
14. - 15. Horské městečko Queenstown, kde je možné raftovat, jezdit na tryskových člunech, skákat s padákem nebo na gumě do 102 m hlubokého kaňonu, nebo se projet na horském kole, popřípadě absolvovat pěší výlet.
16. - 18. Třídenní přechod Jižních Alp v oblasti národních parků Aspiring a Fiordland - vrchol pěšího programu (noc na chatě), nebo variantně program s průvodcem (nutné se rozhodnout při přihlašování, kterou variantu zvolíte), který v době přechodu přejíždí s minibusem.
19. - 20. Milford Sound - osmý div světa, jedno z nejdeštivějších míst na světě, výlet lodí fjordem, po Milford Road do Te Anau
21. - 23. Průjezd jihem, pozorování lvounů; přes Moeraki Boulders (geologický unikát) a Oamaru (kolonie tučňáků modrých a žlutookých) pod nejvyšší horu Nového Zélandu Mt. Cook , jezera Pukaki a Tekapo. Přesun do města Christchurch.
24. Christchurch - mj. zajímavé Muzeum Antarktidy, wildlife park, botanická zahrada; večer odlet do Evropy.
25. Návrat do Prahy.

Obj. č.

Termín

Cena (Kč)

Poznámka

25-921-202
25921202

14. 12. - 7. 1. 2013

91 800

 

V ceně zahrnuto: průvodce, letenka vč. všech poplatků Praha-Auckland / Christchurch-Praha ve výši 39 000 Kč, doprava, ubytování, stravování, informační materiály, zapůjčení stanů.
Služby za příplatek: Maorský večer s večeří hangi - 1600 Kč, Plavba po Milford Sound - 1300 Kč, Rafting Waitomo caves - 1900 Kč.
V ceně nezahrnuto (platí se na místě): turistická taxa při odletu 25 NZD; volitelné aktivity (viz Poznámka).
Doprava: minibusem, trajektem mezi ostrovy.
Ubytování: 15x v kempech v zapůjčených stanech, 2x horská chata, 2x tábořiště, 1x hostel.
Stravování: společná příprava snídaní a večeří (nákup potravin a organizaci vaření zajišťuje průvodce).
Náročnost: Zájezd není příliš náročný po fyzické stránce, absolvujeme několik 1/2-1denních pěších túr, třídenní přechod má svoji lehkou variantu.
Klima: mírné až subtropické.
Velikost skupiny: malá skupinka do 11 účastníků.
Poznámka: FAKULTATIVNÍ SLUŽBY PRO POZNÁVACÍ ZÁJEZDY NA NOVÉM ZÉLANDU
Připravili jsme pro vás nabídku fakultativních služeb, které si můžete přiobjednat na všechny poznávací zájezdy na NZ. Tyto služby je třeba objednat na cestovní smlouvě, nejpozději 6 týdnů před odjezdem zájezdu. Uvádíme zde stručný popis služeb pro vaši představu, v případě dalších dotazů nás neváhejte kontaktovat, rádi poradíme. Služby je možno objednat do termínu doplatku (tedy do 40 dnů před odjezdem), poté již nelze jejich zajištění zaručit.
1) Plavba po Milford Soundu:
Služba za příplatek: asi 1300 Kč (závisí na kurzu NZD) Popis: Jedná se o plavbu po nádherném fjordu mezi vysokými vrcholky (až 2000 m); jedno z nejfotografovanějších míst země; za deště krásné vodopády a závoje vody; za slunečného počasí neskutečná panoramata okolí; hejna delfínů a tuleňů.... Velmi doporučujeme.
2) Plavba za velrybami:
V ceně nezahrnuto: 160 NZD (platí se na místě.


SILVESTR NA ISLANDU                                  

·  Nevšední krásy magické zimní přírody

·  Pozorování polární záře

·  Koupání v termálních lázních pod širým nebem

Island je ostrov plný jedinečných přírodních krás, za kterými se sem v letní sezoně každoročně vydávají tisíce turistů. Island má ale svým návštěvníkům co nabídnout i v zimním období. Nabízíme vám krátký výlet do této unikátní země ohně, vody a ledu, plné gejzírů, aktivních sopek, ledovců a mohutných vodopádů. Kromě klasických turistických atrakcí vám zima na Islandu nabízí i možnost pozorování unikátního přírodního jevu - aurory borealis, neboli polární záře. To vše pak společně završíme silvestrovským přípitkem v centru Reykjavíku společně s místními obyvateli, kteří oslavy Nového roku a zejména hlučné ohňostroje doslova milují.

1. Letecky Praha - Reykjavík.
2. Reykjavík - prohlídka hlavního města (nábřežní promenáda, katedrála Hallgrímskirkja, hlavní třída Laugavegur, případně návštěva volcano show); večerní výlet za pozorováním polární záře (v případě nepříznivých meteorologických podmínek v jiný den).
3. Islandský „zlatý trojúhelník" - Þingvellir (nejstarší parlament světa pod širým nebem v místě kontinentálního zlomu, kde se stýkají Evropská a Americká kontinentální deska), Geysir (fumarolové pole s proslavenými gejzíry) a mohutný vodopád Gullfoss.
4. Dopoledne výlet do okolí Reykjavíku, dle povětrnostních podmínek koupání v horkém potoce nebo návštěva lávové jeskyně. Návrat do Reykjavíku a příprava na oslavy příchodu Nového roku.
5. Novoroční očista v termálních lázních Modrá laguna, závěrečný večer v Reykjavíku.
6. Odlet z Reykjavíku do Prahy.

Obj. č.

Termín

Cena (Kč)

Poznámka

25-033-201
25033201

28. 12. - 2. 1. 2013

36 800

 

V ceně zahrnuto: průvodce, letenka vč. všech poplatků Praha-Reykjavík(Keflavík)-Praha, doprava, ubytování, 5x snídaně, vstup do termálních lázní Modrá laguna, informační materiály.
V ceně nezahrnuto (platí se na místě): ostatní vstupy a fakultativní programy, ostatní stravování.
Doprava: transfery z a na letiště, výlety dle programu - v závislosti na velikosti skupiny vlastní najatou dopravou nebo s využitím programů místní turistické agentury.
Ubytování: 5x v hotelu 3* ve 2lůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením.
Klima: Podnebí na Islandu je ovlivňováno teplým Golfským proudem, průměrné teploty v Reykjavíku se i v zimě pohybují kolem 0°C, průměrná lednová teplota -0,4 °C je dokonce vyšší než v Praze. Díky velké vlhkosti vzduchu a častému silnému větru může být pocitová teplota nižší. Na přelomu prosince a ledna na Islandu panuje velmi krátký polární den, pouze cca 4-5 hodin denně.

 

NOVOROČNÍ VÝSTUP NA KILIMANDŽÁRO           

·  Konec roku v africkém rytmu

·  Pěší safari v NP Arusha

·  Výstup na Kilimandžáro (5895 m) jedinečnou trasou Rongai Route

Utečte před každoročním vánočním shonem z civilizace do africké divočiny a udělejte si tento rok radost nezapomenutelným zážitkem - absolvujte výstup na nejvyšší horu Afriky - Kilimandžáro (5895 m) za úsvitu nového roku. Jako výstupovou trasu pro tento zájezd volíme ojedinělou Rongai Route, která je jen jednou z mála přístupových cest ze severu. Tato trasa si stále uchovává charakter nedotčené přírody a je méně frekventovaná než ostatní cesty. Navíc nabízí odlišný pohled na Kilimandžáro přiblížením ze severu a vy tak budete mít unikátní možnost rozhlédnout se do nekonečných masajských plání na hranicích Tanzanie a Keni. Zpět se vydáme nejznámější sestupovou cestou Marangu Route zvanou "Coca-Cola". Budete mít tedy možnost prohlédnout si hned dvě různé oblasti Kilimandžára. Cesta na jeho vrchol není nikterak technicky náročná a v případě správné aklimatizace ji zvládne každý fyzicky průměrně zdatný člověk. K aklimatizaci se přímo nabízí sousední vyhaslá sopka Mt. Meru (4566 m). Výstup na její vrchol skýtá nejen překrásné výhledy na Kilimandžáro vzdálené 50 km, ale i mimořádnou možnost pěšího safari. NP Arusha nacházející se na úbočí Mt. Meru je totiž výjimečným parkem, kde se chodí pěšky v doprovodu ozbrojeného rangera. Pouze zde se můžete volně procházet mezi divokými zvířaty a pozorovat slony, kaferské buvoly, žirafy, paviány, guerézy, prasata bradavičnatá a další.
Po celou dobu pobytu v horách máme doprovod místního licencovaného horského vůdce, kvalitní plnou penzi zajišťovanou místním kuchařem a nosiče. Na Mt. Meru si neseme své osobní věci a spacák, na Kilimandžáro neseme pouze denní batoh s oblečením a svačinou.
Celý program v Tanzanii organizujeme s podporou osvědčených místních agentur, které pro nás mimo jiné zajišťují ubytování, stravování v rozsahu plné penze, dopravu, průvodce atd.
Další zajímavé informace o regionu najdete na našich speciálně zaměřených stránkách www.kilimanjaro.cz

1. - 2. Let do Nairobi a následující den přejezd do tanzanské Arushy.
3. - 5. Aklimatizační výstup na Mt. Meru (4556 m) s cestou přes NP Arusha. Po cestě pozorování mnoha druhů savců i ptáků. Výstup zpočátku savanou, pak deštným pralesem a v nejvyšších partiích vysokohorskou buší a po suťoviskách. Vrcholným zážitkem je sledování východu slunce nad masivem Kilimandžára z vrcholku Mt. Meru.
6. Sestup k bráně parku, odpolední projížďka autem k jezerům Momella Lakes, pozorování zvířat, nocleh v hotelu.
7. - 12. Výstup na Kilimandžáro (Uhuru - nejvyšší vrchol Afriky - 5895 m). Použijeme jedinečnou výstupovou trasu Rongai Route, která je typově zcela odlišná v porovnání s cestami na jižní straně hory. Pro konečný výstup na přelomu starého a nového roku či následný sestup použijeme známou Marangu Route. Výstup obsáhne nejrůznější vegetační pásma - projdeme zpočátku krátkým pralesem, poté narazíme na vřesoviště, alpskou a sopečnou krajinu a čeká nás závěr po holých svazích a sněhu.
13. - 14. Přejezd do Nairobi a následující den odlet domů.

Obj. č.

Termín

Cena (Kč)

Poznámka

22-495-201
22495201

22. 12. - 4. 1. 2013

83 700

 

V ceně zahrnuto: průvodce CK, místní průvodci a kuchaři, na Kilimandžáru i nosiči, letenka vč. všech poplatků Praha-Nairobi-Praha, doprava, ubytování, stravování, vstupné do NP, poplatky za treking, spropitné, informační materiály.
V ceně nezahrnuto (platí se na místě): vízum do Keni - 50 USD, vízum do Tanzanie - 50 USD.
Doprava: místní transfery pronajatými minibusy a terénními vozy.
Ubytování: ve městech v *** hotelech (2-3lůžkové pokoje), na Mt. Meru 3x v horských chatách, na Kilimandžáru 5x na tábořištích.
Stravování: v horách plná penze, snídaně v hotelech.
Náročnost: Aklimatizační program na Mt. Meru s následným výstupem na Kilimandžáro je prověřen mnoha předchozími výpravami. Díky správné aklimatizaci máme vysokou úspěšnost dosažení vrcholu (asi 95 % z téměř 450 klientů v průběhu let 2004 až 2011).
Klima: Suché a teplé. Na svazích Kilimandžára mohou být odpoledne bouřky, ve vyšších polohách v noci mráz do -5 až -10 °C.
Očkování a zdrav. příprava: V současné době je pro vstup do Tanzanie povinné očkování proti žluté zimnici a některá další jsou doporučená, proto je třeba očkování naplánovat s předstihem.

Pozor, tady u toho zájezdu níže je omezená provize na max. 5000 Kč/osoba, bereme to od místního partnera a víš jít nemůžeme...

POŘADATELEM TĚCHTO ZÁJEZDŮ JE CK ADVENTURA.

 

 

Fotogalerie

Silvestrovské zájezdy Silvestrovské zájezdy Silvestrovské zájezdy Silvestrovské zájezdy Silvestrovské zájezdy Silvestrovské zájezdy Silvestrovské zájezdy Silvestrovské zájezdy Silvestrovské zájezdy Silvestrovské zájezdy Silvestrovské zájezdy prev_1347537957_17538.jpg
 
 
Archiv aktualit
 

Novinky e-mailem

Chcete dostávat aktuální nabídky a informace o dění v CK Trip na svůj e-mail?

Registrovat »

Sleva za kredit

Vyměňte své kredity získané účastí na zájezdech CK Trip za slevu na Váš další zájezd!

Více informací »

Doporučujeme

Cykloturistika

Enžská cyklostezka

Enžská cyklostezka Termín: 21.09.-24.09.

Enžská cyklostezka hvězdicově• jedna z nejoblíbenějších cyklostezek• po rovině v sevření Alp• dobrodružnou stezkou po zrušené železnici s tunely Cestopis k zájezdu ZDE

Kontakty

Centrála Jablonec

Telefon 483 312 276
483 314 298

 

E-mail ck-trip@ck-trip.cz
info@ck-trip.cz

 

Pobočka Praha

Telefon 222 521 623

 

E-mail praha@ck-trip.cz

 
   

E-shop s umyvadly, parapety a deskami z litého mramoru.