Blog

D i a g n ó z a : L y ž a ř !

D i a g n ó z a : L y ž a ř !

03.01.2018 - Týden před 81. narozeninami spoluzakladatele CK TRIP, Zdeňka Špringla, Vám předkládáme jeho ohlédnutí za životem lyžaře tělem i duší. Přejeme příjemné čtení:-)

 
Podrobnosti
 
Lyžařská NEJ s CK TRIP očima Kuby Havlíčka

Lyžařská NEJ s CK TRIP očima Kuby Havlíčka

03.01.2018 - Text: Jakub Havlíček, průvodce CK TRIP Moje nejoblíbenější sjezdovka: Každé středisko, které jsem s Tripem kdy navštívil, na mě zanechalo pozitivní dojem. Český lyžař si na alpských kopcích připadá jako v jiném světě. Mezi TOP střediska určitě patří SKI Amadé, Zillertal i Sammnaun-Ischgl. Ale na druhou stranu se musí uznat, že střediska takového jména jsou často přeplněna. Lyžař sice nečeká ve frontách, jak je na českých horách zvyklý, protože kapacity lanovek jsou extrémní, ale v dopolední špičce před obědem si člověk na sjezdovce může připadat jako na Staromáku při Vánočních trzích:-)

 
Podrobnosti
 
Mé kopce WAGRAIN (Magda Stehnová)

Mé kopce WAGRAIN (Magda Stehnová)

03.01.2018 - Text: Magda Stehnová, průvodkyně CK TRIP, která svůj volný čas tráví kumulací výškových metrů (a prožitků) v 22 střediscích zahrnutých do Salzburger Superskicard Pokračuji se svou alternativou ke Zdeňkově výběru sjezdovek (blog Subjektivní hodnocení - nejlepší sjezdovky v jednotlivých oblastech kam jezdíme – jako lingvista musím Zdeňkovi nejprve položit jazykovou otázku – kam se Ti do věty vloudila gramatická chyba? I k Wagrainu jsem vztah budovala dlouhodobě. První návštěvy mě naplňovaly spíše rozpaky. Nealpsky krátké svahy, jež jsou navíc rušeny řadou plonkově rovinatých míst u dojezdů. Jediný delší kopec na Grafenbergu. Nízká nadmořská výška s koloritem Krkonoš, díky bohu kompenzovaná klimaticky atypickou oblastí, která je častým cílem sněhových přeháněk. Nejzajímavější se mi zdály být sjezdovky 53 a 54 vedoucích podél kabiny do údolí houpačky v Alpendorfu. Kabina tyčící se z vesnice Alpendorf má na 2,5 km délky úctyhodných 840 výškových metrů. Páteřní sjezdovka Alpendorfu bohužel často trpí neduhem údolních svahů, navíc zdůrazněných nízkou nadmořskou výškou mezi 740 a 1574 mnm – tvrdým až ledovým podkladem, na jaře odměkem a odpoledne boulemi vytyčenými lyžaři, kteří se do údolí stahují po konci lyžařského dne. DO ZÁJEZDU SKI AMADÉ ZDE

 
Podrobnosti
 
Saalbach, můj milovaný Saalbach!

Saalbach, můj milovaný Saalbach!

03.01.2018 - Na otázku, proč si vybrat jako lyžařský cíl Saalbach, je nejsnazší zvolit větu dospělých, když hledají odpověď na opakující se otázky dětí: „Protože Saalbach." Kdo Saalbach navštívil, ví, proč volím tak podivné vysvětlení.

 
Podrobnosti
 
Ski amadé gurmánské

Ski amadé gurmánské

03.01.2018 - Nadcházející lyžařskou sezónu se ve Ski amadé můžete těšit na trilogii požitků: regionální
pochoutky + rakouská vína + nádherné sjezdovky.

 
Podrobnosti
 
Krista Špringlová, zakladatelka CK TRIP, doporučuje: LUNGAU

Krista Špringlová, zakladatelka CK TRIP, doporučuje: LUNGAU

30.06.2017 - Pozor - Vy se skutečně chystáte do Lungau? Dobře si to rozmyslete! Lungau je totiž nebezpečně návykové! Já jsem se ze závislosti na Lungau nevymanila ani po 20 letech. A víte proč?

Do zájezdu Romantika Nízkých Taur 12.-16.8.2017 prosím klikněte ZDE

 
Podrobnosti
 

CK TRIP – pohoda a nové horizonty Aktuální trendy očima Mgr. Ireny Špringlové, majitelky sportovní cestovní kanceláře TRIP, tvůrkyně programů pro cyklistické, bruslařské a lyžařské zájezdy.

26.05.2017 - V čem se liší TRIP dnešní a ten před 25 lety?
90. léta ovládal hlad po cestování a objevování a pořádání zájezdů nestálo nic v cestě – snad jen finanční limity, které nás nutili k improvizacím, které zase byly zdrojem nezapomenutelných zážitků... Dnešní zákazníci by improvizaci neocenili, očekávají kvalitní služby a propracované programy. Ale i v předem daném programu je prostor pro velké zážitky a legraci. Vážíme si pospolitosti a legrace, která na zájezdech vládne. Více

 

 
Podrobnosti
 
Cyklistická sezóna CK Trip zahájena

Cyklistická sezóna CK Trip zahájena

26.04.2017 - Labská stezka pro fajnšmekry
21. – 23. 4. 2017

 
Podrobnosti
 

Pohádka na dobrou noc...

04.08.2016 - Království Šilibrunda Za devatero horami a desatero řekami kdysi dávno vyrostlo království. Krásné. Pohořím se tam říká Taury, Dachstein a ty nejbližší jsou Tennengebirge. V údolích se dá koupat v přírodních jezírcích a vedou tam značené stezky. Třeba podél řeky Enže. Všude všechno je zelené a šťavnaté, takže se tam líbí pasoucím se kravičkám i lidem. Ti jsou velice milí a pohostinní. Ve svých chalupách připravují pocestným výborné pochoutky jako je třeba císařský trhanec a k tomu podmáslí s lesním ovocem. Mňam.. Více čtěte ZDE

 
Podrobnosti
 
Básničky od dětiček ze zájezdu 27301

Básničky od dětiček ze zájezdu 27301

18.07.2016 - Děti měly za úkol napsat básničku, povídku, písničku, ....... libovolné délky s tím že by se v ním měli objevit následující slova: Beruška (autobus), Heidi (penzion), Dachstein, pstruh, luk (nebo lukostřelba) a výlet. Čtěte ZDE
Průvodce: Vojta Havlíček, pomocník: Jana Semenská

 
Podrobnosti
 

Nalezeno příspěvků: 110, zobrazeno: 1-10
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11]

   

Jablonecká Lékárna U Anděla nabízí široký sortiment léků, potravin pro zvláštní výživu, dermokosmetiky, homeopatických přípravků a další.