Můj cestář

Kategorie

 
Zobrazit vše
Za romantikou alpských salaší...

Za romantikou alpských salaší...

14.11.2018 - Na obálku katalogu CK TRIP LÉTO 2019 jsme letos vybrali fotografii cyklistů u jezer Giglachseen ve Schladmingských Taurách.

 
Podrobnosti
 
Šťastní vlekaři!

Šťastní vlekaři!

03.01.2018 - Text a foto Irena Špringlová; irena@ck-trip.cz Po prvním lyžařském měsíci této zimy ve Ski Amadé ve mně dozrálo dávno tušené podezření: Rakouští vlekaři jsou šťastní! Každopádně se tak tváří. Že by to měli v popisu práce? Ano, jistě - je profesionální se tvářit mile a chovat se vstřícně. Rozdíl ve verbální i neverbální komunikaci s návštěvníky lyžařských středisek býval mezi českými a rakouskými vlekaři do očí bijící - to je známá, přiměřeně okolnostem se zlepšující trpká skutečnost.

 
Podrobnosti
 
Kouzelná sjezdovka Papageno

Kouzelná sjezdovka Papageno

03.01.2018 - Text a foto: Irena Špringlová, irena@ck-trip.cz
V pohádkově laděné Mozartově opeře Kouzelná flétna musí ptáčník Papageno překonat vůlí i kouzly mnoho nástrah a zkoušek, aby si zasloužil svou milovanou Papagenu. Papagenovo jméno nese v romatické horské vesnici Filzmoos kabinková lanovka. Je pestře zbarvená, ozdobená notami a podél ní vede naprosto dokonalá sjezdovka, můj tajný tip. Když se někdy celé Salcbursko ponoří do mlhy nebo chumelenice, tak tady, na úžasně dlouhé a široké sjezdovce pod Papagenem, euforickému lyžování nestojí žádný nečas v cestě. Zní to jako fyzikální anomálie, kterou přisuzuji sklonu tratě a lesu podél ní. Filzmoos ocení každý, kdo zatouží se v nejvyšší sezóně vymanit z davů, ale zároveň si dokonale zalyžovat.

 
Podrobnosti
 
Poetické čekání na zimu aneb Srdcemžiky Simony Wagnerové

Poetické čekání na zimu aneb Srdcemžiky Simony Wagnerové

03.01.2018 - Něco snového pro milovníky sněhu...

 
Podrobnosti
 
Taková normální rodinná NEdovolená

Taková normální rodinná NEdovolená

26.05.2017 -

Irena Špringlová, majitelka a tvůrkyně zájezdů CK TRIP

Dovolená s dětmi na kole je oblíbeným trendem posledních let. Pochopitelně že já – v dvojroli tvůrkyně cykloturistických programů CK TRIP a matky dvou kluků – mám s dovolenou s dětmi na kolech bohaté zkušenosti. Přesněji řečeno – s přípravou cyklotras pro naši cestovní kancelář. Vězte, že průzkum a příprava cyklozájezdů v doprovodu dětí s sebou nesla mnohdy více dobrodružných až adrenalinových prvků, než prvků dovolené. Na rozdíl od rodinného výletu, který člověk může kvůli změněným okolnostem (např. bouřka, hlad, nevyhovující trasa) prostě přerušit, jsme byli nuceni dílo – tedy trasu – vždy zdárně dokončit...a co víc – vymyslet i vhodné alternativy.

 
Podrobnosti
 
Chvála improvizace aneb ohlednutí za zážitky ze zájezdů CK TRIP

Chvála improvizace aneb ohlednutí za zážitky ze zájezdů CK TRIP

30.03.2016 - Text a foto: Irena Špringlová, irena@ck-trip.cz
Zadání napsat nějaký zážitek z našeho cykloturistického zájezdu znělo jednoduše a sympaticky. Vždyť vlastně již 24 let nedělám téměř nic jiného, než připravuji zážitky na kolech... Když si je však promítnu hlavou s tím, že ten nejlepší pro Vás vyberu a napíši, ukazuje se, že to není vůbec tak jednoduché! Ráda bych popsala nějaký euforický zážitek očima klienta nebo nějaké dobrodružství s happy-endem, ale to by nebylo autentické. Pro mě je euforická a dobrodružná příprava zájezdů, kdy se v mysli zrodí nápad, následuje nutkání až posedlost sběrem informací a vzrušujících představ a vyvrcholením je samotný průzkum tras, hladký či spíše komplikovaný, jejich harmonické sestavení, aby se vzniklý zájezd líbil. Inspirující setkání s místními lidmi, rodící další nápady. Fotografování, zachycení okamžiku a zvěčnění dojmů.
CYKLOZÁJEZDY CK TRIP naleznete ZDE


 
Podrobnosti
 
Jak TRIP k inline zájezdům přišel

Jak TRIP k inline zájezdům přišel

30.03.2016 - Text a foto: Irena Špringlová
Neděste se, toto není příspěvek do Maminky či Betynky a už vůbec ne do Dokonalé matky! Není to článek o dětech, je o inline bruslení. Děti v příběhu hrají roli jakési existenční brzdy, díky které se můj životní úprk zpomalil do rychlosti, ve které je přijatelné snad jen bruslit... Je to můj osobní příběh o okolnostech, které mě přivedly k „vynalezení" a upořádání prvních inline zájezdů, které do té doby nikdo neorganizoval.
BRUSLAŘSKÉ  ZÁJEZDY NALEZNETE ZDE


 
Podrobnosti
 
S Papagenem na běžky aneb nejvyhlídkovější alpská běžecká trať

S Papagenem na běžky aneb nejvyhlídkovější alpská běžecká trať

29.12.2015 - Text a foto: Irena Špringlová, irena@ck-trip.cz
Ze Schladmingu vyjedeme na náhorní plošinu Ramsau am Dachstein rozprostírající se mezi impozantními jižními stěnami Dachsteinu a Schladminskými Taury. Ramsau je vyhlášené dostatkem kvalitního sněhu a mimořádně zdravým klimatem. Pro běžecké lyžování existuje jen velmi málo lepších adres, a proto bývá Ramsau dějištěm světového poháru a tréninkovým centrem mnoha reprezentací včetně české. Ramsau pro dnešek přenecháme ambiciózním běžkařům a pokračujeme do sousední horské vesnice Filzmoos, ležící v nadmořské výšce 1057 m n. m. Snáze se sem dojede z dálnice A11 Salzburg-Villach (sjezd Eben, po 12 km jste ve Filzmoos). Údolí kolem idylického Filzmoos jsou protkána upravovanými běžeckými stopami – celkově měří 45 kilometrů. Ačkoliv je použití běžeckých stop ve Filzmoos zdarma a jsou opravdu lákavé, zavedu vás dnes do vyšší dimenze běžeckého lyžování.

 
Podrobnosti
 
Ski Amadé meditační

Ski Amadé meditační

30.10.2015 - Zvu Vás na podzimní výlet na vrchol Hochgründeck, proslulý kruhovými výhledy na Severní Vápencové Alpy, Dachstein a Nízké i Vysoké Taury. Leží uprostřed lyžařské oblasti Ski Amadé a výlet je tentokráte pěší a vede po „meditační trase".

 
Podrobnosti
 
Vánoce mezi nebem a zemí

Vánoce mezi nebem a zemí

30.10.2015 - Text a foto: Irena Špringlová, irena@ck-trip.cz
Blíží se Vánoce a s nimi vánoční shon, zařizování, vaření a pečení, k nostalgii i k nakupování ponoukající koledy... Jaké emoce probouzejí Vánoce ve Vás? Já mám romantiku Vánoc, adventní zvyky, zdobení a vonění i pečení ráda a obzvláště s dětmi si je dokážeme užít. Před asi dvaceti lety jsem při své první návštěvě Kanady utrpěla šok (nebo možná jen procitnutí) pohledem do výlohy vánočního obchodu. Skleněné ozdoby, třpytivé figurky, sladká vůně pot-pourri a líbivý zvuk koled. Byl červenec. Byl to celoročně otevřený obchod. Od té doby jsem přecitlivěle začala vnímat termín, kdy i u nás velkoobchody spouštějí svou podmanivou vánoční mašinerii a útrpně přihlížela stádní poslušnosti davů. Rostla ve mně iracionální potřeba vzdoru, která se zpočátku projevovala ignorováním nákupů a pečení, což mi ale nepřinášelo uspokojení, snad jen pověst trochu pohodlné hospodyňky.

 
Podrobnosti
 
Aprílové Velikonoce 2014

Aprílové Velikonoce 2014

26.02.2015 - Text a foto: Irena Špringlová, irena@ck-trip.cz

St. Martin am Tennengebirge aneb bílý Zelený čtvrtek
Letos poněkud pozdní Velikonoce. Do Heidi jsme dorazili po půlnoci. S vědomím, že na Zelený čtvrtek má být pod nulou a že svahy Ski Amadé budou prázdné a tudíž lyžování po celý den (nejen po ránu) dokonalé, jsme si přispali. Realita Zeleného čtvrtku ve Ski Amadé předčila očekávání – více než 20 cm prašanu a k tomu jarní slunce! V jedné „maličkosti" jsme se přepočítali a tou byly davy lyžařů v Zauchensee, kteří nadýchaný prašánek rozryli dřív, než my dorazili. Konfrontováni s nenaplněnou touhou po panenském prašanu jsme prokřižovali celé Zauchensee. Bylo to poprvé za celou zimu, kdy tu nebyla slyšet čeština. Po příjemném občerstvení v útulně chatě Gloneralm jsme čekali už jen jarním sluncem ztěžklý sníh, ale realita opět předčila očekávání: Objevili jsme volné terény překypující nadýchaným prašanem v místech, která od prosince do března nebyla sjízdná.

 
Podrobnosti
 
Šímovy zápisky: Velikonoce 2012 v Amadé a na Jizerce

Šímovy zápisky: Velikonoce 2012 v Amadé a na Jizerce

26.02.2015 - Milý deníčku,
chtěl jsi, abych si z Velikonoc v Alpách přivezl hodně fotek, že slunce, sníh a hory Ti budou slušet. Tak to bohužel dopadlo jinak. Podívej se, jak:

 
Podrobnosti
 
Život mouchy aneb Velikonoce 2013

Život mouchy aneb Velikonoce 2013

26.02.2015 - Dnešní odpoledne v Zauchensee jsme zasvětili volným terénům, zkratkám mezi černými sjezdovkami, průseky pod lanovkou i boulím. Slunce pálilo a odpolední sníh ztěžkl. Přiměřeně znaveni po těle a omámeni na duši jsme zasedli na lavici na slunné terase chaty Burgstall-Hütte nad Flachau-Winklem.

 
Podrobnosti
 
Den na rakouské vsi – Obertauern

Den na rakouské vsi – Obertauern

18.11.2014 - Text: Irena Špringlová; irena@ck-trip.cz Foto: Irena Špringlová a archiv TVB Obertauern Je tomu už pěkných pár let, kdy jsem jako čerstvá absolventka VŠ zvažovala dvě poměrně protikladné nabídky svého dalšího životního směřování – buď přijmout místo asistenta na tlumočnické fakultě FF UK a nastartovat kariéru ve svém oboru, nebo vyrazit do vytoužených Alp za prací méně společensky uznávanou – učit lyžovat. Od odborných knih jsem si po státnicích potřebovala odpočinout a lákadlo Alp bylo pro mě, „předrevoluční ročník", velmi silné. Tak jsem se na dva roky stala učitelkou lyžování v Schischule Koch v Obertauern.
DO ZÁJEZDU Ski Amadé +Obertauern ZDE
DO ZÁJEZDU Lungau+Obertauern ZDE Článek Den na rakouské vsiObertauern vznikl před mnoha lety. Ale jak jej tak pročítám, myslím, že je nadčasový. Stále platí, že sníh je zde bílým zlatem a kdo vlastní v Obertauern půdu, má vyhráno. Stále platí, že Obertauern přitahuje lyžaře společensky laděné, které dění po lyžování staví na roveň tomuto sportu. Dokonce zábava bývá důležitější než lyžování. S odstupem času bych snad poupravila svůj názor a příslušnou pasáž článku, že návštěvníci, milující hory a lyžování jsou mezi místními ctěni více než ti, kteří si tu užívají a utrácejí....
Rádi Vám v této oblasti zajistíme ubytování např. v PENZIONU HEIDI
Více informací o CESTÁŘI naleznete ZDE

 
Podrobnosti
 
25 let aneb CK TRIP 17. 11. 1989

25 let aneb CK TRIP 17. 11. 1989

14.11.2014 - Ano, vím, nadpis je absurdní, TRIP ani žádná jiná soukromá firma v ČR, tedy pardon - v ČSSR, před 17. listopadem nemohla existovat.

 
Podrobnosti
 
Nejen poetické, ale i akční čekání na zimu v poušti

Nejen poetické, ale i akční čekání na zimu v poušti

04.11.2014 - Simona Wagnerová - lyžování v Alžíru

 
Podrobnosti
 
Fiss – Ladis – Serfaus: nová dimenze lyžování

Fiss – Ladis – Serfaus: nová dimenze lyžování

07.02.2014 - Fantastické lyžování v moderní lyžařské oblasti vypínající se na „sluneční terase" nad třemi vesnicemi s románskou architekturou. Kromě lyžování na parádních svazích i na nejdelší desetikilometrové trati vás překvapí rarity: * nevídané zázemí pro děti
* lanovka se zvířecími hlasy v kabinkách
* gurmánská kabinka se šampaňským
* nostalgická kabinka se starousedlíky
* panoramatická odpočívadla
* adrenalin na úvazku či „dračí let" na laně lanovky rychlostí přes 80 km/h

DO ZÁJEZDU ZDE

 
Podrobnosti
 
Obertauern: Lyžařský křest v Liščí díře

Obertauern: Lyžařský křest v Liščí díře

20.11.2013 - Text a foto: Irena Špringlová, irena@ck-trip.cz
Po téměř dvaceti letech se nostalgicky vracím do mist, která obrátila naruby moje dosavadní lyžařské představy i prožitky. V roce 1992 se mi po dokončení studií na FTVS a FF UK se mi splnil sen v podobě učitelky lyžování v Obertauern. Na tehdejší české i československé poměry jsem byla úspěšná závodní lyžařka, což jsem v roli lyžařské instruktorky zúročovala. Lyžařské tréninky v Čechách se pochopitelně omezovaly na upravené lyžařské tratě, lyžařské kurzy v Obertauern probíhaly rovněž na upravených sjezdových tratích.Ovšem v hlubokém sněhu mimo sjezdovky na mě v Obertauernu čekalo několik "křtů." Zkrotit tíži hlubokého sněhu a dosáhnout rytmických oblouků byl zprvu pořádný zápřah a pohled na lehkost zkušených freeridistů mi brala dech. Dřinou jsem se postupně i já prokousala k lehkosti i rytmu. Jízdy volným terénem ve chvílích mimo kurzy spolu s partou protřelých freeridistů mi přinášely nejeuforičtější prožitky, jaké jsem do té doby poznala. Jednu z prvních off piste zkušeností jsem si zapsala do svého deníčku.
DO ZÁJEZDU Lungau Obertauern ZDE
DO ZÁJEZDU Ski Amadé + Obertauern ZDE

 
Podrobnosti
 
Čtvero nejlepších sjezdovek pro zdokonalování lyžování

Čtvero nejlepších sjezdovek pro zdokonalování lyžování

30.10.0205 - Jaká jsou 4 nej- kritéria a výběr 4 nej- sjezdovek pro zdokonalování techniky ve střediscích, kam se můžete vydat sami nebo s CK TRIP? Kompetentně, ale i srdcem zpracovala Irena Špringlová.

 
Podrobnosti
 

Nalezeno příspěvků: , zobrazeno: 1-10
[1] [2]

   

ERVE design - vizualizace a animace pro interiér, exteriér, sportovní a kulturní akce