Cestopisy » cykloturistika

Alpe-Adria – od Julských Alp k moři

Slavná cyklostezka Alpe – Adria, spojující rakouské horské velikány s italským mořem, představuje soubor úžasných výhledů a zážitků. Alpsko-jadranská cyklostezka Alpe Adria byla v Amsterdamu vyhlášena evropskou cyklostezkou roku 2015. Její nejpůvabnější část vede po tělese zrušené železnice  Pontebbana a je nefalšovaným cyklistickým snem. Celá dálková cyklostezka Ciclovia Alpe Adria (Alpe - Adria Radweg), spojující Mozartův rakouský Salzburg s italským letoviskem Grado, měří 420 km, ale náš výlet povede po italském území, tedy vysloveně od Julských Alp k moři.

DO ZÁJEZDU: Alpe-Adria - od Julských Alp k moři

Podrobnosti
 
Rakouské Kolorádo & Amadé-bike

Rakouské Kolorádo & Amadé-bike

Na úpatí Nízkých a Vysokých Taur čekají cykloturisty nejen euforické říční cyklostezky, z nichž nejznámější jsou Tauernská a Enžská, ale také panenská zákoutí, do nichž pronikneme po panoramatických cestách bez náročných stoupání. Cykloturistiku nám zpříjemní občerstvení na četných horských salaších s nezapomenutelnými výhledy.

Do zájezdu Rakouské Kolorádo ZDE
Do zájezdu Amadé-bike ZDE

 
Podrobnosti
 

Salcburské Dolomity na kolech aneb hvězdicově ze St. Martina

text a foto Irena Špringlová

Fascinující kombinace lehkosti jízdy po rovinaté cyklostezce a panoramatu velehor učinila z Tauernské cyklostezky, vedoucí od Krimmelských vodopádů do Salcburku, nejoblíbenější cykloturistickou trasu v Rakousku. Obdobnou pohodu a snad ještě více přírodních zážitků nabízí sousední Enžská cyklostezka. Oblast mezi Nízkými Taurami, Dachsteinem a Solnou komorou je však protkána mnoha dalšími, méně známými stezkami a panoramatickými silničkami.

Podrobnosti
 
Lungau

Lungau

Pohlazení pro vnímavé milovníky panenské přírody, korunované účastí na folklórních slavnostech. Lungau leží na jižní straně Alp mezi 10003000 m n. m. a chlubí se největším počtem slunečních dní v Rakousku. Hvězdicově z něj vybíhá 15 údolí, do nichž pronikneme po idylických silničkách a po cyklostezkách podél  potůčků bez významného stoupání. Zúčasníme se slavnosti Prangstangentragen (24.6.) - krojovaný průvod s tyčemi zdobenými 60 000 květinami, a slavnostního průvodu obra Samsona (15.8.). Idylu navštívených alpských údolí dokreslí příjemné pobytové místo, středověký Mauterndorf a hradem, hospůdkami a koupalištěm. 

Zájezd Romantika Nízkých Taur ZDE

 
Podrobnosti
 
Pozvánka: Pohodové cyklotrasy v okolí St. Martina v Rakouském Kolorádu

Pozvánka: Pohodové cyklotrasy v okolí St. Martina v Rakouském Kolorádu

Nejkrásnější cesty mezi Solnou komorou, Taurami a Dachsteinem

 
Podrobnosti
 
Engadinem po Innské cyklostezce

Engadinem po Innské cyklostezce

Vydat se od pramene Innu po stejnojmenné cyklostezce z průsmyku Malojapass (1815 m) přes světoznámý Sv. Mořic a pozvolně klesajícím údolím napříč Engadinem je fascinujícím a zároveň nejpříjemnějším způsobem, jak poznat tento kraj ze sedla kola. Cykloturistu doprovázejí úchvatné výhledy na okolní alpské hřebeny a bez větší námahy tak projíždí údolím lemovaným rozeklanou ledovcovou skupinou Bernina (4055 m n.m.) a Engadinskými Alpami s malebnými kamennými obcemi Rétorománů ve stylu selské renesance. Engadin cyklisty uchvátí třítisícovkami strmě čnějícími do výše, které střídají široké náhorní plošiny. Na nich se rozprostírají horské vesničky i turistická střediska jako St. Moritz, Pontresina nebo Scuol.
Innská cyklostezka začíná v průsmyku Majolapass (1815 m n. m.) na území Švýcarska (Engadin, kanton Graubünden), dále tvoří páteř rakouské spolkové zemi Tyrolsko, protíná Horní Rakousko, aby u soutoku s Dunajem, v bavorském Pasově (302 m n. m.), dosáhla po 530 kilometrech svého cíle.

Do zájezdu Cyklostezkami alpským trojzemím ZDE


 
Podrobnosti
 
Cyklostezky Dolomit a Východních Tyrol aneb hvězdicově mezi Vysokými Taurami a Lienzskými Dolomity

Cyklostezky Dolomit a Východních Tyrol aneb hvězdicově mezi Vysokými Taurami a Lienzskými Dolomity

„Fascinuje mě kontrast rozkvetlých pastvin a dramatické kulisy velehor. Lákají mě nové cesty, po kterých lze bez větší námahy na kole projíždět alpskými údolími a vychutnávat si majestátnost hor. Drsnost východotyrolských horských dialektů je pro mě klíčem k duším zdejších obyvatel. Tato oblast má v sobě cosi vznešeného a nezkaženého masovým turismem, což je pro člověka vždy dobrá zkušenost." Irena Špringlová, majitelka a tvůrkyně programů CK TRIP

 
Podrobnosti
 
Po rovině napříč Alpami

Po rovině napříč Alpami

Unikátní zážitek:

Jedete téměř po rovině, po cyklostezce, kterou lemuje hradba Vysokých Taur a masívy Vápencových Alp. Stezka vede podél krásných řek  Saalach a Salzach, klikatí se mezi šťavnatými pastvinami, upravenými selskými usedlostmi, míjí úctyhodná vodní díla a nevynechává historická jádra městeček a na závěr i Salcburku. Ubytování na jednom místě nabízí ještě více pohody. Nejoblíbenější zájezd v historii CK TRIP!
Do zájezdu ZDE

 
Podrobnosti
 
Podél Nisy od pramene k soutoku s Odrou

Podél Nisy od pramene k soutoku s Odrou

Pramen Nisy je obestřen zvláštní atmosférou, jakousi kombinací panenské tajemnosti a vzrušivé naděje. Zdejší žula dala Nise do „kolébky" zvláštní, drsnou krásu, která ji provází až po její soutok s Odrou.

 
Podrobnosti
 
Čapí cyklostezka 5.-9.7.2017

Čapí cyklostezka 5.-9.7.2017cyklozájezd pro děti CK TRIP
Čapí cyklostezka - Spreewald 5.-9. 7. 2017, 6950/5950 Kč
(doprava busem vč. kol, ubytování v ubytovně, polopenze)

cykloturistický + inlinový zájezd Benátky severu
4.-6.8. 2017 4350 Kč (doprava vč. kol, ubytování v penzionu, snídaně)

CESTOPIS k této oblasti naleznete ZDE

 
Podrobnosti
 

Nalezeno cestopisů: 63, zobrazeno: 1-10
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7]

   

Jablonecká Lékárna U Anděla nabízí široký sortiment léků, potravin pro zvláštní výživu, dermokosmetiky, homeopatických přípravků a další.