Ďábelské Švýcarsko - Mont Blanc s kartou  

Kategorie = Pěší turistika Doprava = Autobus
Ďábelské Švýcarsko - Mont Blanc  s kartou
 

 

Stát(y): Švýcarsko

Švýcarské Alpy - příjemná turistika s kvalitním zázemím

Ve francouzsky mluvící části Švýcarska je ukryto nádherně položené městečko Les Diablerets s výhledem na ledovce stejného názvu(v překladu ďábelské). Náš ***hotel je umístěn v centru tohoto menšího turistického střediska a nabízí komfortní zázemí pro náš zájezd. Pokoje jsou s vlastní sprchou a WC, sat. TV, telefonem a balkónem. Snídaně je formou švédského stolu a večeře menu o 3 chodech a švédským salátovým stolem. Během zájezdu poznáme blízké okolí hotelu, ale i ledovcového světa Les Diablerets. I návštěva Ženevského jezera s nejznámějším hradem Chillon či městečko Montreux s krásnou promenádou stojí za zmínku. Asi největším zážitkem bude túra po panoramatické cestě s výhledy na nejvyšší horu Evropy - Mont Blanc. Určitě oceníte i kartu FREEACCESSCARD, která vás opravňuje využívat lanovky , vlaky, busy a koupaliště v okolí Les Diablerets a Villars. Karta neplatí na lanovku v Chamonix.

 
 

Termíny a rezervace

Pro rezervaci zájezdu klikněte na termín.

KódTermínNocí/Prog.Odj./Příj.Ubyt./StravaPojištění dnů/CenaCena zájezduCena FMKredit

Nejsou vypsány již žádné další aktuální termíny pro tuto sezónu. (Všechny termíny v aktuální sezóně již proběhly)

Cena zahrnuje

5x nocleh, 6x snídaně, 5x večeře, kartu Free Access Card, doprava klimatizovaným autobusem, vedoucí zájezdu, informační materiály.

Příplatky: pojištění léčebných výloh v zahraničí včetně pojištění na horskou turistiku a připojištění stornopoplatků 240 Kč.

Poznámka II: Dětské ceny platí pro děti ubytované spolu se 2 dospělými osobami.

Cena nezahrnuje

vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje".

Slevy:

dítě 0 - 8 let -gratis

dítě 9 - 13 let - 3400 Kč

Podmínkou dětské slevy je při ubytování s 2 dospělými osobami.

Informace o stravování

6x snídaně, 5x večeře.Snídaně je formou švédského stolu a večeře menu o 3 chodech a švédským salátovým stolem.

Informace o ubytování

5x ***hotel je umístěn v centru tohoto menšího turistického střediska Les Diablerets a nabízí komfortní zázemí pro náš zájezd. Pokoje jsou s vlastní sprchou a WC, sat. TV, telefonem a balkónem.

Příplatky: 1lůžkový pokoj 3 400 Kč

Program

1. den: odjezd v odpoledních hodinách z ČR.
2. den:příjezd do hotelu v LES DIABLERETS (1 200 m), dopolední snídaně a ubytovávání dle možností hotelu, základní varianta (náročnost 2 z 5, 4 hod., ↑250 m, ↓250 m): výjezd lanovkou na ISENAU (1 800 m), od horní stanice lanovky výstup na ARPILLE (2 050 m), a pod štíty LA PALETTE zpět k horní stanici lanovky, sjezd do hotelu. Možnost těžší varianty a to výstup z ARPILLE na LA PARE (2 540 m), odkud jsou nádherné výhledy na ledovce Les Diablerets, večeře..
3. den:snídaně, odjezd busem do VILLARS (1 253 m), základní varianta (2, 5 z 5, 6 hod., ↑150 m, ↓350 m): výjezd lanovkou na ROC D ORSAY(1 976 m), krátký výstup na LE CHAMOSSAIRE (2 112 m), dále kolem kouzelných jezer LAC DE ANTONNOIR (1 712 m) a LAC DES CHAOONNES (1 692 m) do průsmyku L ENCRENE (1 936 m) a po vrstevnici k horní stanici zubačky BRATAYE (1 805 m), sjezd do údolí k busu. Lehčí varianta (1,5 z 5, 3 hod., ↑150 m, ↓280 m): jen okruh kolem zmíněných jezer s okružní cestou zpět k zubačce jako první skupina, sjezd k busu. Všichni odjezd do hotelu, večeře.
4. den:brzy ráno snídaně, odjezd busem do CHAMONIX, odtud fakultativně kabinkovou lanovkou na BREVENT (2 525 m) - základní varianta (2 z 5, 5 hod., ↑50 m, ↓650 m): pěšky po velkém jižním balkóně přes LA FREGERE (1 877 m), sjezd lanovkou do LES PRAZ. Těžší varianta (2,5 z 5, 6 hod., ↑50 m, ↓1 250 m): pokračování až na nádraží v ARGENTIÉRE (1 257 m). Lehčí varianta (1 z 5, 2 hod., ↑50 m, ↓50 m): krátká túra kolem Breventu a lanovkou zpět do Chamonix k našemu busu. Všechny trasy nabízejí jedinečné výhledy na nejvyšší horu Evropy MONT BLANC. Všichni zpět busem do hotelu, večeře.
5. den:snídaně, lehce odpočinkový den, busem do městečka MONTREAUX, krátká prohlídka tohoto městečka na břehu Ženevského jezera s krásnou promenádou (1 z 5, 2 hod., ↑20 m, ↓20 m). Prohlídka hradu CHILLON, možnost zkrácení lodí (Montreux - Chillon). Odjezd do hotelu, večeře.
6. den:snídaně, odjezd busem do LES MOSSES (1 500 m), základní varianta (2,5 z 5, 5 hod., ↑850 m, ↓850 m): z centra městečka na vrchol PIC CHAUSSY (2 354 m), odkud jsou jedinečné výhledy až na Mont Blanc (těžší túra hlavně v závěru), lehčí varianta (1,5 z 5, 4 hod., ↑350 m, ↓350 m): jen k jezeru LAC LIOSON (1 850 m) - cestou možnost zastávky na salaši, kde se vyrábějí pravé švýcarské sýry - Lioson-d´en-Bas, a zpět přes PRA CORNET do LES MOSSES. Všichni odjezd do hotelu, večeře. Pro zájemce možnost kouzelné túry přímo v Les Diablerets: ledovcová túra kolem Sex Rouge (2 971 m) se sjezdem lanovkou do Gsteigu, fakultativně místním busem do hotelu.
7. den:snídaně, dopoledne odjezd se zastávkou u největších švýcarských vodopádů - Reinwasserfall, fakultativně lodí až pod vodopády a navečer odjezd do ČR.
8. den: příjezd do ČR v brzkých ranních hodinách

Náročnost

2,5

Nástupní místa

Beroun, Hradec Králové, Pardubice, Plzeň, Poděbrady, Praha, svoz Brno, svoz Tábor, svoz Bratislava, svoz České Budějovice, svoz Jihlava

Jiná sdělení

GARANTEM CK POZNÁNÍ.

Sdílet zájezd na Facebooku

Foto klientů

PŘIDAT VLASTNÍ FOTO Z TOHOTO ZÁJEZDU »

 

 

« Zpět na nabídku zájezdů

   

© CK TRIP, s.r.o. 2024, design Marek Kotrouš, titulní foto MTB-GIGLACH-3095©Martin Huber, web VisionWorks

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím
Nastavení cookies