Ďábelské Švýcarsko - Mont Blanc s kartou  

Kategorie = Turistika pěší, vysokohorská, via ferraty, treky Doprava = Autobus
 

Stát(y): Švýcarsko

Švýcarské Alpy - příjemná turistika s kvalitním zázemím

 
Ďábelské Švýcarsko - Mont Blanc  s kartou

Foto klientů

Nejsou připojeny žádné fotografie

 

PŘIDAT VLASTNÍ FOTO Z TOHOTO ZÁJEZDU »

 
 

Termíny a rezervace

KódTermínNocí/Prog.Ubyt./StravaPojištění dnů/CenaCena zájezduCena FMKredit

Nejsou vypsány již žádné další aktuální termíny pro tuto sezónu. (Všechny termíny v aktuální sezóně již proběhly)

Cena zahrnuje

5x nocleh, 6x snídaně, 5x večeře, kartu Free Access Card, doprava klimatizovaným autobusem, vedoucí zájezdu, informační materiály.

Příplatky: pojištění léčebných výloh v zahraničí včetně pojištění na horskou turistiku a připojištění stornopoplatků 240 Kč.

Poznámka II: Dětské ceny platí pro děti ubytované spolu se 2 dospělými osobami.

Cena nezahrnuje

vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje".

Slevy:

dítě 0 - 8 let -gratis

dítě 9 - 13 let - 3400 Kč

Podmínkou dětské slevy je při ubytování s 2 dospělými osobami.

Popis zájezdu

Ve francouzsky mluvící části Švýcarska je ukryto nádherně položené městečko Les Diablerets s výhledem na ledovce stejného názvu(v překladu ďábelské). Náš ***hotel je umístěn v centru tohoto menšího turistického střediska a nabízí komfortní zázemí pro náš zájezd. Pokoje jsou s vlastní sprchou a WC, sat. TV, telefonem a balkónem. Snídaně je formou švédského stolu a večeře menu o 3 chodech a švédským salátovým stolem. Během zájezdu poznáme blízké okolí hotelu, ale i ledovcového světa Les Diablerets. I návštěva Ženevského jezera s nejznámějším hradem Chillon či městečko Montreux s krásnou promenádou stojí za zmínku. Asi největším zážitkem bude túra po panoramatické cestě s výhledy na nejvyšší horu Evropy - Mont Blanc. Určitě oceníte i kartu FREEACCESSCARD, která vás opravňuje využívat lanovky , vlaky, busy a koupaliště v okolí Les Diablerets a Villars. Karta neplatí na lanovku v Chamonix.

Program

1. den: odjezd v odpoledních hodinách z ČR.
2. den:příjezd do hotelu v LES DIABLERETS (1 200 m), dopolední snídaně a ubytovávání dle možností hotelu, základní varianta (náročnost 2 z 5, 4 hod., ↑250 m, ↓250 m): výjezd lanovkou na ISENAU (1 800 m), od horní stanice lanovky výstup na ARPILLE (2 050 m), a pod štíty LA PALETTE zpět k horní stanici lanovky, sjezd do hotelu. Možnost těžší varianty a to výstup z ARPILLE na LA PARE (2 540 m), odkud jsou nádherné výhledy na ledovce Les Diablerets, večeře..
3. den:snídaně, odjezd busem do VILLARS (1 253 m), základní varianta (2, 5 z 5, 6 hod., ↑150 m, ↓350 m): výjezd lanovkou na ROC D ORSAY(1 976 m), krátký výstup na LE CHAMOSSAIRE (2 112 m), dále kolem kouzelných jezer LAC DE ANTONNOIR (1 712 m) a LAC DES CHAOONNES (1 692 m) do průsmyku L ENCRENE (1 936 m) a po vrstevnici k horní stanici zubačky BRATAYE (1 805 m), sjezd do údolí k busu. Lehčí varianta (1,5 z 5, 3 hod., ↑150 m, ↓280 m): jen okruh kolem zmíněných jezer s okružní cestou zpět k zubačce jako první skupina, sjezd k busu. Všichni odjezd do hotelu, večeře.
4. den:brzy ráno snídaně, odjezd busem do CHAMONIX, odtud fakultativně kabinkovou lanovkou na BREVENT (2 525 m) - základní varianta (2 z 5, 5 hod., ↑50 m, ↓650 m): pěšky po velkém jižním balkóně přes LA FREGERE (1 877 m), sjezd lanovkou do LES PRAZ. Těžší varianta (2,5 z 5, 6 hod., ↑50 m, ↓1 250 m): pokračování až na nádraží v ARGENTIÉRE (1 257 m). Lehčí varianta (1 z 5, 2 hod., ↑50 m, ↓50 m): krátká túra kolem Breventu a lanovkou zpět do Chamonix k našemu busu. Všechny trasy nabízejí jedinečné výhledy na nejvyšší horu Evropy MONT BLANC. Všichni zpět busem do hotelu, večeře.
5. den:snídaně, lehce odpočinkový den, busem do městečka MONTREAUX, krátká prohlídka tohoto městečka na břehu Ženevského jezera s krásnou promenádou (1 z 5, 2 hod., ↑20 m, ↓20 m). Prohlídka hradu CHILLON, možnost zkrácení lodí (Montreux - Chillon). Odjezd do hotelu, večeře.
6. den:snídaně, odjezd busem do LES MOSSES (1 500 m), základní varianta (2,5 z 5, 5 hod., ↑850 m, ↓850 m): z centra městečka na vrchol PIC CHAUSSY (2 354 m), odkud jsou jedinečné výhledy až na Mont Blanc (těžší túra hlavně v závěru), lehčí varianta (1,5 z 5, 4 hod., ↑350 m, ↓350 m): jen k jezeru LAC LIOSON (1 850 m) - cestou možnost zastávky na salaši, kde se vyrábějí pravé švýcarské sýry - Lioson-d´en-Bas, a zpět přes PRA CORNET do LES MOSSES. Všichni odjezd do hotelu, večeře. Pro zájemce možnost kouzelné túry přímo v Les Diablerets: ledovcová túra kolem Sex Rouge (2 971 m) se sjezdem lanovkou do Gsteigu, fakultativně místním busem do hotelu.
7. den:snídaně, dopoledne odjezd se zastávkou u největších švýcarských vodopádů - Reinwasserfall, fakultativně lodí až pod vodopády a navečer odjezd do ČR.
8. den: příjezd do ČR v brzkých ranních hodinách

Náročnost

2,5

Nástupní místa

Beroun, Hradec Králové, Pardubice, Plzeň, Poděbrady, Praha, svoz Brno, svoz Tábor, svoz Bratislava, svoz České Budějovice, svoz Jihlava

Informace o ubytování

5x ***hotel je umístěn v centru tohoto menšího turistického střediska Les Diablerets a nabízí komfortní zázemí pro náš zájezd. Pokoje jsou s vlastní sprchou a WC, sat. TV, telefonem a balkónem.

Příplatky: 1lůžkový pokoj 3 400 Kč

Informace o stravování

6x snídaně, 5x večeře.Snídaně je formou švédského stolu a večeře menu o 3 chodech a švédským salátovým stolem.

Jiná sdělení

GARANTEM CK POZNÁNÍ.

 

« Zpět na nabídku zájezdů