Altaj na kole  

Kategorie = Cykloturistika Doprava = Letecky
 

Stát(y): Rusko

 

Etapově na horských kolech s doprovodným vozidlem
Táboření v divočině s polopenzí od místního kuchaře
Nespoutanou divočinou hor, stepí a řek
Závěrečný odpočinek u Těleckého jezera

 
 
 
 

Termíny a rezervace

KódTermínNocí/Prog.Ubyt./StravaPojištění dnů/CenaCena zájezduCena FMKredit

Nejsou vypsány již žádné další aktuální termíny pro tuto sezónu. (Všechny termíny v aktuální sezóně již proběhly)

Cena zahrnuje

průvodce, letenka vč. všech poplatků Praha–Novosibirsk–Praha, pozemní transfery a terénní vozidlo na bagáž, 3x penzion/horská chata se snídaní, 8x polopenze připravovaná místním kuchařem při kempování v horách ve vlastních stanech, informační materiály.

Cena nezahrnuje

letecká přeprava kola - 2 x 60 EUR (platí se na letišti).

Popis zájezdu

Slovo Altaj musí v každém cestovateli vyvolat chvění dálek. Nejvyšší sibiřské pohoří, z jehož ledovců se rodí veletok Ob, přitahuje i etnograficky díky národu Altajců a jejich kultuře. Nejvíce nás však uchvátí příroda. Čtyřtisícové hory se zvedají ze sibiřských plání a vytvářejí srážkový stín pro podhorské stepi. Lesy se střídají s rozlehlými travinami a v hlubokých kaňonech burácejí vody divokých řek. V nespoutané přírodě si budeme bohatě vychutnávat táboření v divočině, večerní posezení u ohně a cyklistický okruh si můžeme zpestřit i pěšími výlety.

Program

1. – 3. den
Letecky Praha – Novosibirsk; přesun autobusem do Gorno-Altajska (registrace, nákupy); úvod do života Altajců v nově rekonstruovaném Národním muzeu Altaje s ucelenou historickou, uměleckou, přírodovědeckou a etnografickou sbírkou včetně slavné „ledové princezny Altaje". Odpolední přesun k Usť-Semma, sestavení kol, výlet do okolí.
4. – 5. den
Vzhůru proti proudu Katuně; zpočátku budeme těsně sledovat tyrkysově modrou řeku, která zde rychle proudí širokým korytem a láká k rekreaci místní rybáře, vodáky i turisty. Za obcí Elanda přejedeme jeden z mála zbylých mostů přes Katuň a přes sedlo Oroktaj (1630 m) sjedeme do údolí řeky Usul, kde se napojíme na pověstný Čujský trakt (140 km / 2 dny).
6. – 8. den
185 km po fenomenálním Čujském traktu horské silnici spojující Rusko a Mongolsko; přes Čiketamanský průsmyk (1267 m) monumentálním údolím Katuně až do míst, kde do ní vtéká řeka Čuja; dále hlubokým kaňonem vzhůru podél Čuji; cestou prehistorické skalní rytiny Kalbak-Taš, divoké peřeje Turbína, Horizont a Begemont, vodopád Sirlak, kolmá skalní stěna Bjelyj Bom v nejužším místě Čujského traktu; jednotlivé délky denních etap budou upravovány v závislosti na panujícím počasí.
9. – 10. den
V malé horské osadě Aktaš definitivně opouštíme řeku Čuju a po prašné cestě míříme na náhorní plošinu pod Ulaganským sedlem; táboření na dvě noci u jednoho z mnoha jezer; volný den v krásné přírodě na náhorní planině; odpočinek, případně pěší nebo cyklistický výlet jezerní krajinou.
11. – 13. den
Ulaganské sedlo (2070 m) nejvyšší bod naší trasy a následný sjezd do typické altajské vesnice Ulagan; návštěva Pazyryckých kurganů (archeologické lokality světového významu); velkolepá vyhlídka Katu Jaryk na hraně hlubokého kaňonu řeky Čulyšman; po proudu Čulyšmanu dnem kaňonu lemovaného dvouapůltisícovými vrcholy až k Těleckém jezeru; cestou mnoho vodopádů, peřejí i skalní útvar Kamenné hřiby.
14. den
Odpočinek u Těleckého jezera a půldenní plavba trajektem do Artybaše.
15. – 16. den
Přesun přes Gorno-Altajsk do Novosibirska – noční prohlídka hlavního města Sibiře a brzký ranní odlet do Prahy.

Upozornění
V případě nepříznivého počasí může být program upraven a to zejména v oblasti sedla Oroktaj, které je za deštivých podmínek nesjízdné. V tomto případě pojedeme přes Seminský průsmyk na Čujském traktu.

Náročnost

celkem na horském kole asi 530 km a převýšení 4000 m, z toho asi polovina po šotolinových a kamenitých horských cestách, zbytek po asfaltu.

Doprava
doprovodné terénní vozidlo pro zavazadla a případné indisponované jednotlivce během celého cykloprogramu.

Nástupní místa

Praha

Jiná sdělení

Pořadatel: CK Adventura

Foto klientů

Nejsou připojeny žádné fotografie

 

PŘIDAT VLASTNÍ FOTO Z TOHOTO ZÁJEZDU »

 

« Zpět na nabídku zájezdů

Novinky e-mailem

Chcete dostávat aktuální nabídky a informace o dění v CK Trip na svůj e-mail?

Registrovat »

Sleva za kredit

Vyměňte své kredity získané účastí na zájezdech CK Trip za slevu na Váš další zájezd!

Více informací »

Doporučujeme

Lyžování, snowboarding

Ski Amadé

 Ski Amadé Termín: 29.01.-02.02.

POLOLETNÍ PRÁZDNINY ve Ski Amadé za odměnu!

Korutanské skisafari

Korutanské skisafari Termín: 02.02.-05.02.

3 dny lyžování a každý den v jiném středisku!

Zillertal + ledovec Hintertux

Zillertal + ledovec Hintertux Termín: 04.03.-07.03.

Velehorské lyžování a ubytování v hotelu s rakouskou polopenzí!

Dolomiti Safari

Dolomiti Safari Termín: 07.02.-12.02.

NEJVYHLÁŠENĚJŠÍ STŘEDISKA ITÁLIE!!!

Ski Welt Wilder Kaiser / Ski Juwel

Ski Welt Wilder Kaiser / Ski Juwel Termín: 15.03.-19.03.

Horský masív Wilder Kaiser (Divoký Císař) tvoří úžasnou kulisu moderního „kolotoče" s 91 lanovkami a 279 km sjezdovek vinoucích se kolem vyhlídkového vrcholu Hohe Salve. Díky propojení s Westendorfem a nevídanou modernizací lanovek zažijete ve Ski Welt lyžování vyšší dimenze. Užijte si vyhřívané kabinové lanovky, značené lyžařské výlety, široké několikakilometrové sjezdovky! K odpočinku svádí přes 70 horských restaurací a barů s prosluněnými terasami. NOVINKA: nejrychlejší sedačková lanovka na světě (6m/s).SkiJuwel – novým spojením dvou lyžařských oblastí Wildschönau a Alpbachtal vznikla na pomezí Zillertalských a Kitzbühelských Alp lyžařská aréna se 109 km sjezdovek s nadmořskou výškou až 2025 m n. m. s názvem Skijuwel (česky „lyžařský klenot"). Získala ocenění „objev sezóny" a zařadila se mezi TOP 10 tyrolských středisek. Proslulá je nejdelší sjezdovka z vrcholu Schatzbergu (6,5 km, 1028 m převýšení) a dále sjezdovka FIS Hornboden. Freeridisty lákají volné terény. Ve Skijuwelu převažují mírnější a středně náročné svahy. Alpbach je díky zachovalému šarmu alpských dřevěných usedlostí považován za nejkrásnější vesnici Rakouska.

Kontakty

Centrála Jablonec

Telefon 483 312 276
483 314 298

 

E-mail ck-trip@ck-trip.cz
info@ck-trip.cz

 

Pobočka Praha

Telefon 222 521 623

 

E-mail praha@ck-trip.cz

 
   

Jablonecká Lékárna U Anděla nabízí široký sortiment léků, potravin pro zvláštní výživu, dermokosmetiky, homeopatických přípravků a další.