Altaj na kole  

Kategorie = Cykloturistika Doprava = Letecky
Altaj na kole
 

 

Stát(y): Rusko

Etapově na horských kolech s doprovodným vozidlem
Táboření v divočině s polopenzí od místního kuchaře
Nespoutanou divočinou hor, stepí a řek
Závěrečný odpočinek u Těleckého jezera

Slovo Altaj musí v každém cestovateli vyvolat chvění dálek. Nejvyšší sibiřské pohoří, z jehož ledovců se rodí veletok Ob, přitahuje i etnograficky díky národu Altajců a jejich kultuře. Nejvíce nás však uchvátí příroda. Čtyřtisícové hory se zvedají ze sibiřských plání a vytvářejí srážkový stín pro podhorské stepi. Lesy se střídají s rozlehlými travinami a v hlubokých kaňonech burácejí vody divokých řek. V nespoutané přírodě si budeme bohatě vychutnávat táboření v divočině, večerní posezení u ohně a cyklistický okruh si můžeme zpestřit i pěšími výlety.

 
 

Termíny a rezervace

Pro rezervaci zájezdu klikněte na termín.

KódTermínNocí/Prog.Odj./Příj.Ubyt./StravaPojištění dnů/CenaCena zájezduCena FMKredit

Nejsou vypsány již žádné další aktuální termíny pro tuto sezónu. (Všechny termíny v aktuální sezóně již proběhly)

Cena zahrnuje

průvodce, letenka vč. všech poplatků Praha–Novosibirsk–Praha, pozemní transfery a terénní vozidlo na bagáž, 3x penzion/horská chata se snídaní, 8x polopenze připravovaná místním kuchařem při kempování v horách ve vlastních stanech, informační materiály.

Cena nezahrnuje

letecká přeprava kola - 2 x 60 EUR (platí se na letišti).

Program

1. – 3. den
Letecky Praha – Novosibirsk; přesun autobusem do Gorno-Altajska (registrace, nákupy); úvod do života Altajců v nově rekonstruovaném Národním muzeu Altaje s ucelenou historickou, uměleckou, přírodovědeckou a etnografickou sbírkou včetně slavné „ledové princezny Altaje". Odpolední přesun k Usť-Semma, sestavení kol, výlet do okolí.
4. – 5. den
Vzhůru proti proudu Katuně; zpočátku budeme těsně sledovat tyrkysově modrou řeku, která zde rychle proudí širokým korytem a láká k rekreaci místní rybáře, vodáky i turisty. Za obcí Elanda přejedeme jeden z mála zbylých mostů přes Katuň a přes sedlo Oroktaj (1630 m) sjedeme do údolí řeky Usul, kde se napojíme na pověstný Čujský trakt (140 km / 2 dny).
6. – 8. den
185 km po fenomenálním Čujském traktu horské silnici spojující Rusko a Mongolsko; přes Čiketamanský průsmyk (1267 m) monumentálním údolím Katuně až do míst, kde do ní vtéká řeka Čuja; dále hlubokým kaňonem vzhůru podél Čuji; cestou prehistorické skalní rytiny Kalbak-Taš, divoké peřeje Turbína, Horizont a Begemont, vodopád Sirlak, kolmá skalní stěna Bjelyj Bom v nejužším místě Čujského traktu; jednotlivé délky denních etap budou upravovány v závislosti na panujícím počasí.
9. – 10. den
V malé horské osadě Aktaš definitivně opouštíme řeku Čuju a po prašné cestě míříme na náhorní plošinu pod Ulaganským sedlem; táboření na dvě noci u jednoho z mnoha jezer; volný den v krásné přírodě na náhorní planině; odpočinek, případně pěší nebo cyklistický výlet jezerní krajinou.
11. – 13. den
Ulaganské sedlo (2070 m) nejvyšší bod naší trasy a následný sjezd do typické altajské vesnice Ulagan; návštěva Pazyryckých kurganů (archeologické lokality světového významu); velkolepá vyhlídka Katu Jaryk na hraně hlubokého kaňonu řeky Čulyšman; po proudu Čulyšmanu dnem kaňonu lemovaného dvouapůltisícovými vrcholy až k Těleckém jezeru; cestou mnoho vodopádů, peřejí i skalní útvar Kamenné hřiby.
14. den
Odpočinek u Těleckého jezera a půldenní plavba trajektem do Artybaše.
15. – 16. den
Přesun přes Gorno-Altajsk do Novosibirska – noční prohlídka hlavního města Sibiře a brzký ranní odlet do Prahy.

Upozornění
V případě nepříznivého počasí může být program upraven a to zejména v oblasti sedla Oroktaj, které je za deštivých podmínek nesjízdné. V tomto případě pojedeme přes Seminský průsmyk na Čujském traktu.

Náročnost

celkem na horském kole asi 530 km a převýšení 4000 m, z toho asi polovina po šotolinových a kamenitých horských cestách, zbytek po asfaltu.

Doprava
doprovodné terénní vozidlo pro zavazadla a případné indisponované jednotlivce během celého cykloprogramu.

Nástupní místa

Praha

Jiná sdělení

Pořadatel: CK Adventura

Sdílet zájezd na Facebooku

Foto klientů

PŘIDAT VLASTNÍ FOTO Z TOHOTO ZÁJEZDU »

 

 

« Zpět na nabídku zájezdů

   

© CK TRIP, s.r.o. 2024, design Marek Kotrouš, titulní foto MTB-GIGLACH-3095©Martin Huber, web VisionWorks

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím
Nastavení cookies