Korutanská jezera a Alpe-Adria  

Kategorie = Cykloturistika Doprava = Autobus
Korutanská jezera a Alpe-Adria
 

 

Stát(y): Rakousko

Slunný kout pod jižními Alpami
• cyklostezkami okolo jezer
• jižansky přívětivá drávská kotlina
• atraktivní etapou do Slovinska

Díky výhodné poloze našeho penzionu objedete nejkrásnější korutanská jezera: mondénní
a zároveň největší Wörthersee – „Korutanskou riviéru" s luxusními hotely a vilami v krásných zahradách, jezero Ossiacher See s monumentálním hradem, ale i menší jezírka Keutschachersee a Faaker See. Atraktivním zpestřením je nová cyklostezka lemovaná Julskými Alpami z italského Tarvisia do slovinské Mojstrany.

 
 

Termíny a rezervace

KódTermínNocí/Prog.Ubyt./StravaPojištění dnů/CenaCena zájezduCena FMKredit

Nejsou vypsány již žádné další aktuální termíny pro tuto sezónu. (Všechny termíny v aktuální sezóně již proběhly)

Cena zahrnuje

doprava vč. kola, ubytování, polopenze, průvodce, informační materiály, povlečení a ručníky, pobyt. taxa.

Cena nezahrnuje

V ceně není vstupné na placené pláže a vyhlídku Pyramidenkogel Klagenfurt (11 EUR/os.), vstup do termálů Villach (16,50 EUR/os.).

Informace o stravování

3x polopenze v ceně. Snídaně formou bufetu a večeře o 3 chodech v restauraci gasthofu. Polopenze začíná večeří po první etapě a končí snídaní v den odjezdu.

Informace o ubytování

3x ve 2-3lůžkových pokojích s příslušenstvím v penzionu-gasthofu. 1lůžkový pokoj za příplatek 900 Kč/os./pobyt. K dispozici společenská místnost = jídelna a restaurace (možnost posezení). Povlečení a ručníky v ceně. Wifi zdarma.

Program

1.–2. Po nočním přesunu etapa po cyklostezce z Feldkirchenu podél jezera Ossiacher See s mohutným hradem Landskron a opičí zahradou, přes Villach a odbočkou k malebnému Faakersee do našeho penzionu na Drávské cyklostezce (44/69 km). 3. Z mondénního letoviska Velden objedeme po rovinaté stezce největší z korutanských jezer – Wörthersee přes Klagenfurt. Prodloužení k vyhlídce Pyramidenkogel a kolem Keutschachersee, koupání (60 km). 4. Z rakouského Arnoldsteinu po trase Alpe-Adria do italského Tarvisia a po cyklostezce kolem jezer Fusine a skokanských můstků Planica. Přes Kranjskou Goru do Mojstrany (40/52 km). Prodloužení kolem vodopádu Peričnik k chatě Aljažev dom pod stěnu Triglavu (+23 km). 5. Po Drávské cyklostezce k pláži v Seebodenu u jezera Millstättersee (32/41 km). Odjezd do ČR. Profil tras zvlněný, povrch asfalt a jemná šotolina.

TIP MTB: pro vášnivé bikery máme připravené atraktivní MTB trasy!

RELAXACE: jeden večer po etapě možnost návštěvy lázní „Kärntner Therme Warmbad" ve Villachu (naším busem s min. 8 zájemci).

Náročnost

2-3

Nástupní místa

Nástupní místa: Jablonec n. N., Liberec, Turnov, Mnichovo Hradiště, Mladá Boleslav, Stará Boleslav, Praha, Benešov, Tábor, České Budějovice.

Jiná sdělení

Cena D12 platí pouze v pokoji se 2 plně platcími os.

Sdílet zájezd na Facebooku

Foto klientů

PŘIDAT VLASTNÍ FOTO Z TOHOTO ZÁJEZDU »

 

 

Podobné oblíbené zájezdy

 
Okolo Neziderského jezera a krajem modré frankovky

Okolo Neziderského jezera a krajem modré frankovky

Vrchol vinařsko-cyklistické sezóny na rakousko-maďarském pomezí na cyklostezkách mezi vinicemi i rákosem okolo Neziderského jezera, v místě střetu nejvýchodnějších výběžků Alp a nejzápadnějších výběžků Pannonské nížiny. Etapa po cyklostezce...

5450 Kč

 
Amadé bike

Amadé bike

Po horských šotolinových cestách objevíte nové pohledy na světoznámé lyžařské středisko Ski Amadé. Důmyslně sestavené trasy pro milovníky alpských panoramat! Na kolech zdoláte dva vrcholy, které se pyšní vyznamenáním TOP 10 nejvyhlídkovějších...

8550 Kč

 
 

 

« Zpět na nabídku zájezdů

   

© CK TRIP, s.r.o. 2019, design Marek Kotrouš, titulní foto MTB-GIGLACH-3095©Martin Huber, web VisionWorks