Kuba na kole   

Kategorie = Cykloturistika Doprava = Letecky
Kuba na kole
 

 

Stát(y): Kuba

Vylepšený prodloužený program

Etapová cykloturistika po zapadlých silničkách kubánského venkova s minimálním provozem
Večery s podmanivou kubánskou hudbou
Ubytování převážně v soukromí kubánských rodin
Šest památek UNESCO

Zveme vás na největší karibský ostrov pohupující se v nakažlivém rytmu samby, který kráčel dějinami vždy svou vlastní cestou. Chcete-li ještě zažít tu neopakovatelnou atmosféru vznášející se v neskutečných kulisách, je nejvyšší čas vyrazit na cestu. Čekají nás písečné pláže lemované královskými palmami, silničky v divokých horách, tabáková políčka mezi vápencovými homolemi, deštné lesy s utajenými vodopády a jeskyněmi, americké bouráky, které jinde už dávno skončily na vrakovišti nebo v muzeu. Půvabně omšelé koloniální paláce, hypnotizující noční život, karibský rum, snědé mulatky i usměvaví vesničané, díky tomu všemu na Kubu jen tak nezapomenete.

 
 

Termíny a rezervace

Pro rezervaci zájezdu klikněte na termín.

KódTermínNocí/Prog.Odj./Příj.Ubyt./StravaPojištění dnů/CenaCena zájezduCena FMKredit

Nejsou vypsány již žádné další aktuální termíny pro tuto sezónu. (Všechny termíny v aktuální sezóně již proběhly)

Cena zahrnuje

Letenku vč. všech poplatků Praha–Havana–Praha, všechny transfery, ubytování - 2x hotel se snídaní, 10x v soukromí kubánských rodin, 2x campismo (vybavené bungalovy),1x chatky se snídaní, služby průvodce, informační materiály.

V ceně tohoto zájezdu je zahrnuta služba Travel Asistent, která vám v případě problémů s letem zajistí bezplatnou asistenční linku a následně po návratu i možnost vyřízení případné finanční kompenzace.

Cena nezahrnuje

Pojištění léčebných výloh a pojištění na storno zájezdu.

Příplatek za jednolůžkový pokoj - 7 000 Kč.

Kubánské vízum - 900 Kč.

Letecký transport kola - 2x 100 EUR (platba na místě).

Informace o ubytování

2x hotel, 10x v soukromí kubánských rodin, 3x campismo (vybavené bungalovy), 1x chatky se snídaní, informační materiály.

Standard ubytování odpovídá málo rozvinuté turistické infrastruktuře v zemi. O to silněji se nám ale dostane autentických zážitků, neboť na mnoha místech spíme přímo v rodinách (tzv. casas), které nás nejen ubytují, ale také nám uvaří. Pokoje jsou většinou dvoulůžkové. Celkem 2x spíme v tzv. campismo, což jsou betonové bungalovy pro dva. Je to v místech, kde neexistuje jiná možnost ubytování. Jednolůžkový pokoj pro jednotlivce je u tohoto zájezdu povinný. Máte-li zájem o doobsazení pokoje, označte to na smlouvě. Bude-li k dispozici další zájemce stejného pohlaví, příplatek za jednolůžkový pokoj vám vrátíme.

Program

1. den: Letecky Praha – Havana
2. den: Prohlídka Havany: hlavní město Karibiku nabité jedinečnou elektrizující atmosférou, koloniální paláce a pevnosti, Capitolio, všudypřítomné pomníky kubánských revolucí, večerní proslulá promenáda Malecón, Floridita – oblíbený bar Ernesta Hemingwaye a kolébka nápoje daiquiri, noční přejezd do Santiaga de Cuba.
3. den: Ranní příjezd do hotelu a sestavení kol; popovezení autobusem k laguně Baconao a první cyklistická etapa silničkou klikatící se podél pobřeží přes unikátní národní park Baconao až na významnou pláž Siboney; cestou koupání v teplém moři, fakultativně návštěva bizarního muzea pravěku pod širým nebem, muzea starých aut nebo kaktusové zahrady; večer plný hudby v kubánském hudebním hlavním městě (37 nebo 52 km)..
4. den: .Den bez kol: dopoledne prohlídka Santiaga de Cuba, odpoledne autobusový přejezd přes hory na východ ostrova až do neuvěřitelného městečka Baracoa, kde budeme ubytováni následující tři noci; cestou vyhlídka na americkou námořní základnu Guantanámo a koupání v Atlantiku u Imías.
5. - 6. den:.Dva dny v kouzelném koloniálním přímořském městečku Baracoa a v jeho mimořádně malebném okolí; první den výlet pralesem a koupání pod vodopádem pod magickou stolovou horou El Yunque (30 km); druhý den vyjížďka podél pobřeží na panenskou pláž Playa Maguana a koupání v Atlantiku (40 km); večery plné bohatého kulturního a společenského života.
7. den: V sedle po legendární horské silnici La Farola, koupání na plážích Karibského moře, přesun do Caletónu Blanco, odlehlého místa pod Sierrou Nevadou (67 km/1000 m).
8. - 9. den: Dvoudenní cyklistické putování podél romantického a opuštěného pobřeží s tříštícím se příbojem a strmými svahy divokého pohoří Sierra Maestra, pod Pico Turquino (1974 m), nejvyšší kubánský vrchol(150 km / 2 dny).
10. den: Líné dopoledne u moře v oblasti Marea del Portillo nebo fakultativně objevitelská cyklistická vyjížďka v národním parku Sierra Maestra; autobusem typickým kubánským vnitrozemím přes Bayamo, město stojícího u zrodu kubánských bojů za nezávislost, až do Camagüey (0 – 30 km).
11. den? Prohlídka Camagüey – hlavního města katolického srdce Kuby na stylových bici taxi. Odpoledne přejezd autobusem k unikátní strážní věži na cukrové plantáži Manaca Iznaga a odtud na kole do Trinidadu (20 km).
12.den: Prohlídka koloniálního Trinidadu s množstvím památek, muzeí, koupání na písečné pláži Ancón (okruh 30 km). 13 den: . Přesun busem na západ do pohoří Cordillera de Guaniguanico, po cestě zastávka v novoklasicistním městě Cienfuego s francouzským šarmem, nazývaném také „Perla jihu“. V podvečer dojezd do Las Terrazesm neobvyklé, okouzlující ekovesničky, která je umístěna do zelené krásné zahrady s nádhernými travertinovými kaskádami de San Juan. 14. - 16. den: Tři dny v úchvatné krajině údolí Viňales a pohoří Guaniguanico - výlety na kole pohádkovou krajinou kuželového krasu a tabákových políček (světové centrum pěstování tabáku a výroby nejlepších doutníků), vápencové mogoty a malebný venkov, přejezd na kole na poloostrov Cayo Jutías a Playa La Mulata, pláž s nejjemnějším bílým pískem a mořskými hvězdicemi, koupání v průzračných vodách Mexického zálivu; návštěva tabákové farmy (180 km/3 dny). 17. - 18. den: Letecky Havana - Praha

Náročnost

Povrch a profil: převážně asfalt, rovinaté úseky se budou střídat i s kopcovitým terénem.

Jedná se o zájezd se středně náročnou cykloturistikou, pomocí které ideálně vychutnáme nejatraktivnější oblasti ostrova - některé hvězdicově, jiné etapově. Základní trasy vedou převážně po asfaltových silnicích různé kvality, ale vždy s téměř nulovým provozem. Celou trasu absolvujeme nalehko s podporou doprovodného autobusu. Denní délka etap 50-90 km, celkem asi 600 km, teplé tropické klima.

Jiná sdělení

Letecká doprava:

1. Společnost Aeroflot s přestupem v Moskvě při obou letech. Váhový limit na zavazadlo podané k odbavení je 23 kg + 10 kg na příruční zavazadlo. Pokud se i s kolem vejdete do tohoto váhového limitu, je přeprava kola zdarma. Pokud ho budete mít jako druhé zavazadlo podané k odbavení, činí poplatek 100 EUR /1 cesta, tedy 200 EUR celkem.

2. Společností Air France / KLM s přestupem v Paříži nebo Amsterodamu.Váhový limit na zavazadlo podané k odbavení je 23 kg + 12 kg na příruční zavazadlo. Přeprava kola se připlácí, a to částkou 100 EUR za jednu cestu, tedy 200 EUR celkem.

Pořadatel zájezdu CK Adventura

Sdílet zájezd na Facebooku

Foto klientů

PŘIDAT VLASTNÍ FOTO Z TOHOTO ZÁJEZDU »

 

 

« Zpět na nabídku zájezdů

   

© CK TRIP, s.r.o. 2024, design Marek Kotrouš, titulní foto MTB-GIGLACH-3095©Martin Huber, web VisionWorks

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím
Nastavení cookies