Regensburg: romantické cyklostezky   

Kategorie = Cykloturistika Doprava = Autobus
Regensburg: romantické cyklostezky
 

 

Stát(y): Německo

Nejidyličtější cyklostezky Bavorska
• rovinaté říční a železniční cyklostezky
• pohádková krajina i městečka
• nově s etapu v Altmühltalu

Milovníkům nenáročné cyklistiky předkládáme čtyřlístek překrásných bavorských říčních cyklo-stezek. Provedou vás podél řek i po tělesech zrušených železnic malebnou krajinou bavorské Jury, ozdobené krasovými úkazy. Rytíři, vévodové a knížata zde na kopcích zanechali dodnes neporušené hrady. Honosné stavby i pohádkově malebná městečka dokládají bohatství tohoto kraje, ležícího na nejvýznamnějších obchodních stezkách Evropy. Kunsthistoriky může lákat kulturní dědictví i cyklostezky Regensburgu (Řezna). V údolích řek si vychutnáte čerstvou krásu přírody, ve svůdných hospůdkách na trase i něco hmatatelnějšího…NOVĚ zařazujeme etapu po nejlépe hodnocené cyklostezce Německa v údolí Altmühltal.

 
 

Termíny a rezervace

Pro rezervaci zájezdu klikněte na termín.

KódTermínNocí/Prog.Odj./Příj.Ubyt./StravaPojištění dnů/CenaCena zájezduCena FMKredit

Nejsou vypsány již žádné další aktuální termíny pro tuto sezónu. (Všechny termíny v aktuální sezóně již proběhly)

Cena zahrnuje

doprava vč. kola, ubytování, polopenze, povlečení, pobyt. taxa, průvodce, informační materiály.

Informace o stravování

NOVINKA: 3x; resp. 4x polopenze v klášterní jídelně (zajištěná českým kuchařem). Začíná večeří v den příjezdu a končí snídaní v den odjezdu. Nápoje za Kč.Informace o ubytování

NOVINKA: 3x; resp. 4x ve 2-3lůžkových pokojích bez příslušenství v klášteře v Pielenhofenu; společné WC a sprchy na chodbě. 1lůžkový pokoj za příplatek 500 Kč/os./noc. Pokoje skromné, avšak poloha krásná u řeky Naab a u cyklostezky. K dispozici společenská místnost. Povlečení v ceně, ručníky vlastní. V sousedství je klášterní restaurace s terasou, výhledem a WIFI (v klášteře nikoliv).

Program

1. Po ranním přesunu busem etapa po zcela rovinaté cyklostezce po zrušené železnici podél řeky Vils se zajížďkou do umělecké vesnice Kallmünz s hradem, galeriemi, kavárnami, malým pivovarem a restauracemi (33 km). 2. Po euforické železniční cyklostezce Falkenstein Radweg do Regensburgu, dále širokým údolím po cyklostezce podél řeky Naab kolem hospůdek k našemu klášteru v Pielenhofenu (49 km). Nebo individuálně bez autobusu po cyklostezce z ubytování do Regensburgu (2x20 km). 3. NOVINKA: Z Breitenbrunnu po cyklostezce Naab-Altmühl Radweg podél meandrující říčky Wiessinger Laber a podél kanálu Main-Donau do malebného Beilngriesu, odsud po jedné z nejkrásnějších cyklostezek Německa, Altmühltal-Radweg, do historického Dietfurtu a dále romantickým údolím do Riedenburgu lemovaného hrady (48 km). Návrat naším autobusem přes známý Kehlheim na soutok Altmühlu s Dunajem. Pro zájemce prodloužení o 20 km do opevněného středověkého Berchingu podél Main-Donau-kanálu. 4. Po cyklostezce údolím „pstruhového potoka“ Forellenbachtal lemovaném skalami a kolem historických městeček s hrady Hohenfells a Lupburg, dále po cyklostezce panenským údolím říčky Schwarze Laber kolem skalních srázů a hradu Laaber do Deuerlingu s hospodou a pivovarem (33/50 km – jen u zájezdu č. 22201). 5. Po stezce podél řeky Naab přes městečka s historickým jádrem a hrady Burglengenfeld, Schwandorf do Schwarzenfeldu k poutnímu kostelu (49 km). Odpoledne odjezd do ČR. Profil: rovinaté značené cyklostezky (asfalt, uválcovaný písek).

Náročnost

1

Nástupní místa

Jablonec n. N., Liberec, Turnov, Mnichovo Hradiště, Mladá Boleslav, Stará Boleslav, Praha, Beroun, Plzeň.

Jiná sdělení

22201* státní svátek

Sdílet zájezd na Facebooku

Foto klientů

PŘIDAT VLASTNÍ FOTO Z TOHOTO ZÁJEZDU »

 

 

« Zpět na nabídku zájezdů

   

© CK TRIP, s.r.o. 2024, design Marek Kotrouš, titulní foto MTB-GIGLACH-3095©Martin Huber, web VisionWorks

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím
Nastavení cookies