Tunisko na kole  

Kategorie = Cykloturistika Doprava = Letecky
Tunisko na kole
 

 

Stát(y): Tunisko

Etapově s lehkou výbavou od hotelu k hotelu

snídaně

Opevněné berberské vesnice Saharské i horské oázy

Očištění duše uprostřed pouště

Zájezd je určen pro cyklisty, kteří si chtějí dokonale vychutnat drsnou krásu okraje Sahary. Naše putování zahájíme v horských oázách a během etap se postupně přesuneme přes oblast šotů (slaných jezer) až mezi ksary (opevněné berberské vesnice). Na vlastní kůži zažijeme pocit dávných cestovatelů, kteří po desítkách kilometrů liduprázdnými písečnými pláněmi spočinou ve stínu palmového háje. Uvidíme fatu morgánu i skutečné ostrůvky zeleně uprostřed žluté pustiny, ochutnáme čerstvé datle, svezeme se na velbloudu a uvědomíme si nepatrnost člověka ve srovnání s majestátem nedozírných dálek. Protože s námi nepojede doprovodné vozidlo, povezeme si věci s sebou. Stačí nám ale velice málo. Noclehy na trase budeme mít zajištěné, takže nepotřebujeme ani spacák, jídlo si budeme kupovat po cestě a tu trochu oblečení uvezeme. Etapy jsou průměrně dlouhé, ale probíhají v náročnějších klimatických podmínkách.
 
 

Termíny a rezervace

Pro rezervaci zájezdu klikněte na termín.

KódTermínNocí/Prog.Odj./Příj.Ubyt./StravaPojištění dnů/CenaCena zájezduCena FMKredit

Nejsou vypsány již žádné další aktuální termíny pro tuto sezónu. (Všechny termíny v aktuální sezóně již proběhly)

Cena zahrnuje

průvodce, letenka vč. všech poplatků Praha–Monastir–Praha, doprava, ubytování, 7x snídaně, vyřízení vstupních formalit, potřebné mapy, výškové profily tras, informační materiály.

Cena nezahrnuje

letecký transport kola (0–1000 Kč dle aktuálních požadavků dopravce).

Informace o stravování

7x snídaně, ostatní z místních zdrojů – dostupné, chutné a za příznivé ceny.

Informace o ubytování

turistické hotýlky, bungalovy, 1x berberský stan.

Program

1. Letecky do Monastiru; nocleh přímo v historickém centru přímořského města Sousse .
2. Koupání, prohlídka Sousse a jeho památek; noční přesun na jih.
3. Začátek cyklistiky – horská vesnice Mides u alžírských hranic; oáza Tamerza – nocleh u vodopádu (66 km).
4. Horská oáza Chibika - zavlažovací systém palmových hájů; saharská oáza Tozeur (72 km).
5. Přes slané jezero Chott El Jerid do Kebili (96 km – možno zkrátit busem).
6. - 7. Písečné duny a oázy v okolí Douzu (30–52 km); volný den v Douzu, tržnice, prohlídka palmerie; možnost výletu na velbloudech s noclehem v poušti.
8. - 9. Po severním okraji Sahary do Matmaty, prohlídka troglodytních (podzemních) domů (50 km/den).
10. - 11. Přes hory do kraje podivuhodných obydlí – ksarů; marabout v Ghomrassenu (66 a 56 km).
12. Horský ksar v Chenini a výlet krajem stolových hor (70 km).
13. Tataouine, návrat busem do Sousse.
14. - 15. Koupání, možnost výletu do poutního města Kairouanu ; přesun na letiště a odlet do Prahy.

Náročnost

Délka a profil trasy odpovídají obtížnosti 2, při protivětru se může zvýšit až na 3.

Nástupní místa

Více info v CK

Tipy

Tunisko - turisticky zajímavé oblasti, Památky UNESCO a zajímavá místa Tuniska:

Hlavní město Tunis a jeho okolí

Hlavní město země je politickým, hospodářským a kulturním centrem. Toto město se rozkládá v severovýchodní části země, na pobřeží Středozemního moře, v Tuniském zálivu u mělké laguny El Hahira. Tunis i s předměstskými oblastmi má zhruba 2 milióny obyvatel, z tohoto počtu žije zhruba 1,2 miliónu obyvatel ve vnitřním městě.
Medína, neboli staré město, představuje originální svět obchodu v arabském stylu. Obchoduje se zde v malých krámcích, které se nacházejí v úzkých, křivolakých uličkách. Hlavní ulice této staré městské čtvrti, Rue Jama Ez Zitouna, nás dovede k Velké (Olivové) mešitě, nejstarší mešitě tohoto města. Z dalších významnějších staveb ve starém městě můžeme uvést např. Dar Hussein, který se nachází spolu s mešitou El Ksar (1106 zal.) na náměstí Place du Chateau. Na západ od Velké mešity se nachází mauzoleum a mešita Hammouda Paši, v severní části starého města nalezneme mauzoleum s mešitou Sidi Mehrez. Tato svatyně, zastřešená devíti kopulemi, je svého druhu unikátní v celém Tunisku. Palác Dar Othman z r. 1600 je v současné době sídlem muzea umění a lidových tradic.
Ze starého města se do nového dostaneme branou Bab El Bahar (brána moře), které se rovněž říká Porte de France (z r. 1844). Zde začíná známá třída Avenue de France na níž navazuje Avenue Habib Bourguiba. Tyto dvě třídy se stýkají na náměstí Place de l indépendance, kde nalezneme uprostřed sochu filozofa a historika 14. století Ibn Chaldúna. Nedaleko náměstí uvidíme i katedrálu svatého Vincenta de Paola z r. 1882 a naproti ní budovu francouzského velvyslanectví.
V okolí hlavního města nalezneme proslulé Kartágo a staré město Sidi Bou Said, neboli perlu nad azurovým zálivem. Za návštěvu rovněž stojí lázeňská místa s překrásnými plážemi, jako La Marsa a Gammarth s francouzským vojenským hřbitovem obětem druhé světové války.
Rovněž La Goulette, dnes významný námořní přístav, se může pyšnit nádhernými plážemi. Stovky obyvatel hlavního města sem přijíždějí na víkendy a v čase dovolených, ať už vlastními vozy anebo TGM, elektrickým vláčkem, který byl zde první svého druhu na africké pevnině. V La Goulette nalezneme i španělskou pevnost ze 16. st., kterou nechal zbudovat Karel V. Dlouho sloužila jako vězení. Dnes je zde umístěno muzeum sbírek folklorních krojů a šperků.
Sidi Bou Said

To je malinké, ale o to více romantické městečko nedaleko hlavního města. Září po celý rok nádhernou kombinací barev, modrou a bílou, doplněnou fialovou barvou muškátů. Městečko vás zaujme svou andaluskou architekturou, jež se sem dostala s muslimy vypuzenými ze Španělska v 16. st. Sidi Bou Said získalo své jméno podle světce, který se takto jmenoval, jednalo se dokonce o přítele Ludvíka svatého. Tento proslulý světec zde žil a také zemřel ve 13. st. n. l.
Modrobílé městečko je rozloženo na vysokém skalnatém pobřeží, pokud vystoupíte na pahorek nad městem, odměnou vám bude nádherný výhled na Tuniský záliv a nedaleké vrchy Bou Cornine a Zaghouan.


Kartágo

Dnešní Kartágo je moderní město, vzdálené zhruba 16 km od Tunisu. Najdeme zde mimo historických památek i prezidentský palác současného tuniského prezidenta.
Kartágo bylo dle pověsti založeno Féničany v čele s královnou Dido (Elissa) v roce 814 př.n. l . Centrem původního města, jež se jmenovalo Quart Hadašt (Nové město) byl patrně pahorek Byrsa s citadelou a chrámem. Město vyrostlo ve velmi známé hospodářské i námořní centrum, které mohlo konkurovat i samotnému Římu. V době tří tzv. punských válek Římané Kartagince porazili a roku 146 př. n. l. slavné město zničil a srovnal se zemí římský vojevůdce Publius Cornelius Scipio mladší, který si tímto činem vysloužil přídomek Africanus. Za Caesara bylo Kartágo znovu vzkříšeno a postupem času se stalo jedním z nejvýznamnějších měst římské provincie Afrika a vlastně i celé římské říše.
Ruiny Kartága jsou roztroušeny na poměrně velké ploše. Za prohlídku stojí zvláště zbytky rozsáhlých Antoniových lázní ze 2. st. n. l. Lázně byly vystavěny obvyklým stavebním způsobem pro muže a ženy, masážní sály, odpočívárny, knihovna... Lázně byly i společenským shromaždištěm bohatých Římanů. Bohužel z celkového areálu se do dnešní doby dochovala pouze podzemní část. V těsném sousedství Antoniových lázní uvidíme prezidentský palác, který je přísně střežen a ani jeho fotografii si nesmíte odvézt na památku. Fotografování prezidentského paláce, státních úřadů, kasáren apod. je přísně zakázáno!

Jiná sdělení

státní svátek

Pořadatel: CK Adventura�

Sdílet zájezd na Facebooku

Foto klientů

PŘIDAT VLASTNÍ FOTO Z TOHOTO ZÁJEZDU »

 

 

« Zpět na nabídku zájezdů

   

© CK TRIP, s.r.o. 2024, design Marek Kotrouš, titulní foto MTB-GIGLACH-3095©Martin Huber, web VisionWorks

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím
Nastavení cookies