Turecko - Antalya na kole podél Turecké a Egejské riviéry  

Kategorie = Cykloturistika Doprava = Letecky
Turecko - Antalya na kole podél Turecké a Egejské riviéry
 

 

Stát(y): Turecko

Etapová cyklistika nalehko podél vyhřátého moře
Ubytování v hotelech se snídaněmi
Středomořské pobřeží poseté starověkými památkami
Pláže antalyjské riviéry

Starověká Lýkie patřila mezi vyspělé civilizace a zanechala po sobě spoustu skvostných památek. Dnes, jako součást asijské regionální velmoci, je kvetoucím krajem s poklidnými cestami a spoustou národních parků. Trasa je navržena převážně po vedlejších asfaltových silničkách a turečtí řidiči jsou překvapivě ohleduplní. Příjemným překvapením je i turecký venkov, ač jednoznačně exoticky islámský, zároveň poskytující i typicky evropské požitky – například ve formě dobrého vína nebo chlazeného piva.

 
 

Termíny a rezervace

Pro rezervaci zájezdu klikněte na termín.

KódTermínNocí/Prog.Odj./Příj.Ubyt./StravaPojištění dnů/CenaCena zájezduCena FMKredit

Nejsou vypsány již žádné další aktuální termíny pro tuto sezónu. (Všechny termíny v aktuální sezóně již proběhly)

Cena zahrnuje

průvodce, letenka vč. všech poplatků Praha–Istanbul–Dalaman/Antalya-Istanbul-Praha, transfery z/na letiště, 11x hotel ve 2lůžkových pokojích se snídaněmi, 3x večeře, výlety lodí v Ücagiz, informační materiály

Cena nezahrnuje

letecký transport kola – 2 x 30 EUR

Informace o stravování a ubytování

11x hotel ve 2lůžkových pokojích se snídaněmi, 3x večeře

Program

1. den
Let Praha - Istanbul - Dalaman; transfer do města Fethyie, nocleh v hotelu u moře.
2. den
Fethiye - Ölüdeniz: největší lýcký skalní hrob, vyhlídkový okruh kolem poloostrova, vnitrozemská vesnická architektura, stará řecká vesnice Kayaköy, letovisko Ölüdeniz, nocleh u moře (40 km s možností prodloužení).
3. den
Volný půlden u moře v Ölüdeniz a okolí; odpoledne podél pobřeží do Kabaku, nocleh u zátoky "na konci světa" (20 km s možností prodloužení).
4. den
Kabak - Patara: úvod se stoupáním úbočím hor do výšky 1200 m, horské vesnice, rozsáhlý areál antického města Xanthos (65 km).
5. den
Patara - Kas: na úvod dne koupání v moři a návštěva rozsáhlého areálu prastarého města Patara; následná etapa nás provede úbočím hor s výhledy a horskými vesničkami do malebného přístavního města (50 km); alternativně po hlavní silnici s výhledy a pěkným koupáním (42 km).
6. den
Kas - Ücagiz: zalesněným hornatým vnitrozemím do jednoho z nejkrásnějších míst celé trasy; starobylá ostrovní Simena, potopené město Batik Sehir, ostrovKekova (40 km).
7. den
Ücagiz - Finike: kolem bývalého antického přístavu Andriake do antického města Myra - kostel sv. Mikuláše (toho úplně opravdového, který zde žil a působil) a areál skalních hrobů s amfiteátrem, nocleh poblíž pláží ve Finike (60 km).
8. den
Finike - Olympos: podél pláže a dále malebným hornatým vnitrozemím do antického města Olympos, večer cyklo+pěší "výlet za Chimérou" (48 km + výlet 12 km + 2 km pěšky).
9. den
Olympos - volný den: individuálně koupání, prohlídka antického města, cyklo nebo pěší výlet v okolí, mořské kajaky.
10. den
Olympos - Kemer: lesnatým úbočím pohoří Olympos, „kapesní" antické městoPhaselis se třemi zátokami a samozřejmě s koupáním (45 km).
11. den
Kemer - Antalya: závěrečná vyhlídková horská etapa s pohledy na okolní třítisícové vrcholy, úžasný sjezd do Antalye (73 km), alternativně po silnici podél moře s koupáním (48 km); prohlídka starého města (Hadrianova brána, Růžový minaret), večerní uličky obnoveného starého města a přístavu; balení kol.
12. den
Letecký návrat přes Istanbul do Prahy.

Náročnost

Všechny etapy jedeme nalehko, zavazadla budou mezi hotely převážena autem.
Povrch a profil
Převážně asfaltové silničky, profil většinou kopcovitý až hornatý, občas překonáme i delší nebo strmější stoupání, trasa je z pohledu terénu vhodná i pro trekingová kola.

Nástupní místa

Praha

Jiná sdělení

Garant ck Adventura.

Sdílet zájezd na Facebooku

Foto klientů

PŘIDAT VLASTNÍ FOTO Z TOHOTO ZÁJEZDU »

 

 

« Zpět na nabídku zájezdů

   

© CK TRIP, s.r.o. 2024, design Marek Kotrouš, titulní foto MTB-GIGLACH-3095©Martin Huber, web VisionWorks

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím
Nastavení cookies