Alpské toulky a termály  

Kategorie = Turistika pěší, vysokohorská, via ferraty, treky Doprava = Autobus Strava = PP
 

Stát(y): Rakousko

Solná komora, Dachstein, Taury, Tennengebirge
• lanovkou za výhledy na velehory
• občerstvení na alpských salaších
• rozkvetlé jaro – barevný podzim

 
Alpské toulky a termály
 

Foto klientů

Nejsou připojeny žádné fotografie

 

PŘIDAT VLASTNÍ FOTO Z TOHOTO ZÁJEZDU »

 
 

Termíny a rezervace

KódTermínNocí/Prog.Ubyt./StravaPojištění dnů/CenaCena zájezduCena FMKredit
40202 13.09.2018 - 16.09.2018 3/4 APT / PP
4 / 132 Kč 6350 Kč
-
200

Pro rezervaci zájezdu klikněte na termín.

Kredit = věrnostní sleva, kterou získáváte účastní na tomto zájezdu. Nárok na věrnostní slevu získáváte den po absolvování tohoto zájezdu.
Cena FM = Cena First Minute s uplatněnou slevou za včasné objednání

Tip: Klikněte na termín pro zobrazení podrobností včetně ceny
Tip: Klikněte na ubytování pro zobrazení detailu ubytování a poptávkového formuláře daného ubytování

Jak se přihlásit na zájezd?

Dokumenty ke stažení k organizaci zájezdů

Cena zahrnuje

doprava, ubytování, polopenze, povlečení a ručníky, pobyt. taxa, průvodce, informační materiály.

Cena nezahrnuje

V ceně není vstupné do lázní: Aqua Salza/Golling (11,50 EUR/3 h., 1 EUR/senior), Alpentherme/Bad Hofgastein (27,50/4 h vč. sauny), Therme Amadé (19 EUR/2 h vč. sauny), lanovka (25 EUR/os. nahoru i dolů), vstupné vodopád (3 EUR).

Popis zájezdu

Užijte si výlety oblastí, které vévodí zaledněný Dachstein (2996 m, UNESCO) a je lemována hřebenem Taur a baštou skal pohoří Tennengebirge. Po pohodlných cestách pronikneme k salaším, zvoucím k občerstvení a vychutnání překrásných výhledů. Stoupání nám částečně usnadní autobus i lanovky. Bydlíme v idylické alpské vesnici v 1000 m n. m. Trasy vedou po značených cestách s horským profilem, po kterých vás bude doprovázet odborný průvodce CK TRIP.

Program

Nově koncipovaný program nabízí atraktivní výlety zakončené návštěvami alpských termálů.

1. Ranní přesun busem do Rakouska. Nenáročná pěší trasa po historické Solné stezce lemující průzračné Hallstattské jezero do Hallstattu a zpět (9 km, 3 hod). 2. V lázních Bad Hofgastein lanovkou Schlossalmbahn k chatě Schlossalm (2051 m n. m.). Lehká vysokohorská procházka kolem jezírka Slossalmsee a horské chaty Hofgasteinerhaus s možností výstupu na vyhlídkový vrchol Hirschkarspitze (2119 m n. m.) – 3-4hod, 300výškových metrů. 3. Výlet k pozoruhodnému Gollingskému vodopádu a dále příjemnou cestou úbočím vápencového masívu Hoher Göll, nejvyššího vrcholu Berchtesgadenských Alp, přes Gasteig zpět do údolí řeky Salzach (7 km, 200 výškových metrů). Nebo: individuální návštěva Salcburku s využitím našeho autobusu a vlaku. 4. Z penzionu k horské chatě Karalm (1435 m n. m.) s občerstvením a výhledy na Tennengebirge a Bischofsmütze (10 km, 550 výškových metrů, 4 h), případně jen krátký výlet k horské restauraci Buttermilchalm (1130 m n. m., 180 výškových metrů, 2 h). Návrat do ČR.

RELAXACE: Cyklistické etapy jsou zakončené návštěvou lázní Aqua Salza v Gollingu, Bad Hofgastein, Therme Amadé v Altenmarktu. Infrasauna v Pensionu Heidi (200 Kč/h pro 3 osoby). Zdarma vstup do Seeparku v St. Martinu (jezírko, atrakce) denně po 15 h + na celý den 1×za pobyt.

TIP CYKLO: zájezd probíhá souběžně s cykloturistickým zájezdem č. 208 K alpským termálům na kolech. Trasy obou zájezdů můžete kombinovat. Vhodné pro dvojice či skupiny s nestejnými zájmy.

Náročnost

1

Nástupní místa

Jablonec n. N., Liberec, Turnov, Mnichovo Hradiště, Mladá Boleslav, Stará Boleslav, Praha, Benešov, Tábor, České Budějovice.

Informace o ubytování

3x ve studiích a apartmánech pro 2–4 osoby s 2–4lůžkovými ložnicemi s příslušenstvím, vybavenou kuchyňkou a TV v Pensionu Heidi. K dispozici též apartmány pro 5–8 osob. Sleva 900 Kč/os./pobyt na přistýlce. 1lůžkový pokoj za příplatek 1500 Kč/os./pobyt. WiFi zdarma. V jídelně možnost posezení, stolní hry, konzumace nápojů za Kč i z vlastních zdrojů. Pobytový St. Martin je idylickou horskou obcí s obchody, restauracemi a koupalištěm. Zdarma trampolína, badminton, šipky, stolní fotbal.

TIP: navštivte www.apartmany-heidi.cz s bohatou fotogalerií a tipy na pěší a jiné výlety v okolí.

Informace o stravování

3x polopenze v Pensionu Heidi (česky hovořící personál). Večeře i snídaně – výběr ze dvou variant (první a poslední den menu jednotné). Začíná večeří v den příjezdu a končí snídaní v den odjezdu. Nebo bez polopenze z vlastních zásob ve vybavených kuchyňkách apartmánů (sleva 450 Kč/os.). Nápoje za Kč.

TIP: možnost objednání svačin na etapu (35 Kč, objednávka i platba na místě).

 

« Zpět na nabídku zájezdů

   

E-shop s umyvadly, parapety a deskami z litého mramoru.