Cyklostezkami podél alpských řek a jezer  

Kategorie = Cykloturistika Doprava = Autobus
Cyklostezkami podél alpských řek a jezer
 

 

Stát(y): Rakousko

Alpské dobrodružství pro kluky a holky na kolech

• cyklistické zaměření zájezdu

• každý den alpská řeka nebo jezero

• lanovkou za výhledy i adrenalinem

Tento program vychází vstříc přání věrných účastníků Tripísků a nabízí více cyklistiky – delší trasy, avšak stále po bezpečných a rovinatých cyklostezkách. Osvěžujícím letním tématem je voda, tedy cyklostezky kolem průzračných alpských říček a potoků a kolem překrásných jezer. Putování oživí poučné, zábavné i adrenalinové zastávky. Nezapomenutelná panoramata se vám otevřou na vrcholech Hochwurzen v Nízkých Taurách a Hornspitz v oblasti Dachsteinu

 
 

Termíny a rezervace

Pro rezervaci zájezdu klikněte na termín.

KódTermínNocí/Prog.Ubyt./StravaPojištění dnů/CenaCena zájezduCena FMKredit

Nejsou vypsány již žádné další aktuální termíny pro tuto sezónu. (Všechny termíny v aktuální sezóně již proběhly)

Cena zahrnuje

doprava vč. kola, ubytování, polopenze, povlečení a ručník, průvodce, pobyt. taxa, informační materiály. Děti do 6 let v příp. ceny 4800 Kč bez nároku na samostatné lůžko.

Cena nezahrnuje

Centrum NP (11 EUR/dosp., 6 EUR/dítě), sáňkařská dráha Kaprun (12 EUR/dosp., 9 EUR/dítě). Pláž Zell am See (8,10 EUR/dosp., 5,10 EUR/dítě). Hrad Hohenwerfen (přehlídka dravců, prohlídka hradu a muzea) – (15 EUR/dosp., 10 EUR/dítě), Gaudigolf (5 EUR/os). Lanovka Hornspitz (12 EUR/dosp., 6 EUR/dítě) - jedna cesta. Lanovka + Gokart Hochwurzen (28 EUR/dosp., 23 EUR/dítě 10 - 16 let, 7,50 EUR/dítě - spolujezdec od 6 let), Vodopád Golling (4 EUR/dosp., 2,50 EUR/dítě). Ceny bez záruky, možnost skupinových slev.

Informace o stravování

7x polopenze (česky hovořící personál), začíná večeří v den příjezdu a končí snídaní v den odjezdu. Nápoje za Kč. Nebo bez polopenze z vlastních zásob ve vybavených kuchyňkách apartmánů (sleva 1050 Kč/os.).

Informace o ubytování

7x ve studiích a apartmánech (www.apartmany-heidi.cz) pro 2–4 osoby s 2–4lůžkovými ložnicemi s příslušenstvím, vybavenou kuchyňkou, TV v Pensionu Heidi. K dispozici též apartmány pro 5–8 osob. Sleva 2100 Kč/os./pobyt na přistýlce. Příplatek za obsazení pokoje jednou osobou 3500 Kč/os./pobyt. Povlečení a ručník v ceně. V jídelně možnost posezení, stolní hry, konzumace nápojů za Kč i z vlastních zdrojů, WiFi zdarma. Pobytový St. Martin je idylickou horskou obcí s obchody, restauracemi a koupalištěm. Zdarma trampolína, šipky, stolní fotbal.

Program

  1. 1. Ranní přesun do Rakouska s atraktivní etapou v Solné komoře. Okruh kolem jezera Wallersee s koupáním i klouzačkami (20 km).
  2. 2. Etapa úvodní částí Tauernské cyklostezky podél řeky Salzach oblastí Vysokých Taur z Mittersillu do Kaprunu (27 km) s možností prodloužení k Zellskému jezeru (+ 17–23 km). V Mittersillu zve zvídavé návštěvníky Centrum Národního parku Vysoké Taury s 3D animací letu nad Alpami, vzniku hor a ledovců, prolézačkou chodbičkami svišťů; Robinsonovo hřiště láká na rafinované prolézačky. V Kaprunu zajistí adrenalin jízda na nové letní sáňkařské dráze s loopingy a vysokými mosty. V Zellerském jezeře se osvěžíte a svezete na obřích skluzavkách.
  3. 3. Centrální část Tauernské cyklostezky vás provede podél řeky Salzach ze Schwarzachu přes Bischofshofen do Werfenu se středověkým hradem (30 km). V Bischofshofenu stojí za zastavení zdarma přístupný areál skokanských můstků s informačními tabulemi a návštěvnickým centrem. Pěšky vystoupáme k hradu Hohenwerfen, kde shlédneme ukázku dravých ptáků a poté si středověké prostory hradu projdeme s českým audioprůvodcem. Na hradě Hohenwerfen si děti mohou vyzkoušet střelbu z kuše a další středověké hry.
  4. 4. Lanovkou na Hornspitz v lyžařské oblasti Dachstein-West. Na kolech po hravé a naučné stezce medvěda Bruno s výhledy na ledovec Dachsteinu k salaši Edtalm, sjezd po šotolinové cestě do údolí řeky Lammer. Silničkou proti proudu bystřiny Raucherbach do údolí Astau-Winkel v salcburských Dolomitech. Zde si zájemci zahrají „bláznivý golf“ (Gaudigolf, 23 km). Prodloužení dojezdem do pobytového Sankt Martina (+ 16 km).
  5. 5. Pěší výlet od našeho penzionu do tajemného Lammertálského pralesa s nejvyššími a nejstaršími stromy Rakouska, občerstvení ve 400 let staré salaši Spiessalm (3 h). Odpoledne relaxace u jezera v pobytovém St. Martinu.
  6. 6. Etapa po Enžské cyklostezce podél horního toku Enže kolem alpského jezera Winklsee s lanovým parkem přes světoznámé lyžařské středisko Flachau s dětským parkem do penzionu (34 km), příp. zajížďka do divoce romantického horského údolí Marbachtal (+ 6 km).
  7. 7. Naším autobusem k lanovce na Hochwurzen, kde se zájemci o výhledy a adrenalin uspokojí na 7kilometrovém sjezdu na terénních tříkolkách gokart. Na kolech do Schladmingu a po Enžské cyklostezce přes Radstadt s výstavou bláznivých kol u středověkých hradeb do Altenmarktu s dětským hřištěm a prolézačkami. Autobusem či na kolech přes sedlo Halmgut do penzionu (37 km).
  8. 8. Od soutěsky Lammeröfen po cyklostezce podél říčky Lammer přes Golling a kolem vodopádu Gollinger Wasserfall k Tauernské cyklostezce a podél řeky Salzach do Halleinu. Prodloužení k Římskému mostu (koupání v tůních bystřiny Taugl) a přes Bad Vigaun (24/30 km). Návrat do ČR. Trasy jsou vedené po rovinatých asfaltových cyklostezkách, trasa z Hornspitz klesání po šotolinové cestě a stoupání po silničce do Astau-Winkl.

Náročnost

1

Nástupní místa

Jablonec n. N., Liberec, Turnov, Mnichovo Hradiště, Mladá Boleslav, Stará Boleslav, Praha, Benešov, Tábor, České Budějovice

Tipy

Večerní návštěva Therme Amadé (vstupné 20,90 EUR/2 h. vč. sauny; uskuteční se při zájmu min. 8 účastníků). Zdarma vstup do Seeparku v St. Martinu (jezírko, atrakce) denně po 15 h + na celý den 1× za pobyt.

Sdílet zájezd na Facebooku

Foto klientů

PŘIDAT VLASTNÍ FOTO Z TOHOTO ZÁJEZDU »

 

 

« Zpět na nabídku zájezdů

   

© CK TRIP, s.r.o. 2021, design Marek Kotrouš, titulní foto MTB-GIGLACH-3095©Martin Huber, web VisionWorks

Individuální bydlení v blízkosti Hamerského jezera v obci Hamr na Jezeře.