Korsika na kole v pohodě  

Kategorie = Cykloturistika Ubytování = Karavan, Bungalov Doprava = Autobus Strava = PP
Korsika na kole v pohodě
 

 

Stát(y): Francie


* Cyklopobyt u moře, (cyklo)výlety do hor s podporou autobusu
* Ubytování v mobilhomech, polopenze
* Azurové moře s písečnými plážemi, přírodní krásy a lokality UNESCO

Korsika je ostrovem krásných pláží, průzračného moře, neuvěřitelných přírodních útvarů a megalitických výtvorů. Nabízíme vám zde citlivě namíchaný koktejl cyklistiky, plážování a poznávání. Z Bastie zamíříme do jižní části ostrova a z kempové základny poblíž „starého přístavu“ Porto-Vecchio budeme s podporou autobusu vyjíždět do horských sedel a malebnou krajinou sjíždět na kole zpátky k moři. Během deseti dní navštívíme nejvýznamnější města a prehistorická naleziště korsického jihu, vychutnáme si nejkrásnější cyklistické trasy (ze kterých si podle své úrovně vybere každý) a dopřejeme si báječné koupání v moři i tůňkách horských kaskád. Cestou nás přitom bude provázet všudypřítomná vůně makchie (Napoleon prý jednou prohlásil, že podle ní by poznal svůj rodný ostrov i se zavázanýma očima). Na přelomu srpna a září má Korsika pro cyklistiku optimální klima, denní teploty jsou příjemné, silnice nejsou tak plné jako v letní sezoně a všude podél nich dozrává povolený doping v podobě fíků a ostružin – a také vína, které budeme moci ochutnat i v tekuté podobě.

 

 
 

Termíny a rezervace

Pro rezervaci zájezdu klikněte na termín.

KódTermínNocí/Prog.Ubyt./StravaPojištění dnů/CenaCena zájezduCena FMKredit
26701 19.08.2022 - 28.08.2022 7/10 CAR / PP
0 / 0 Kč 19990 Kč
-
0
26702 26.08.2022 - 04.09.2022 7/10 CAR / PP
0 / 0 Kč 19990 Kč
-
0

Pro rezervaci zájezdu klikněte na termín. Dětské ceny po rozkliknutí konkrétního termínu.

Kredit = věrnostní sleva, kterou získáváte účastní na tomto zájezdu. Nárok na věrnostní slevu získáváte den po absolvování tohoto zájezdu.
Cena FM = Cena First Minute s uplatněnou slevou za včasné objednání

Tip: Klikněte na termín pro zobrazení podrobností včetně ceny
Tip: Klikněte na ubytování pro zobrazení detailu ubytování a poptávkového formuláře daného ubytování

Jak se přihlásit na zájezd?

Dokumenty ke stažení k organizaci zájezdů

Cena zahrnuje

Průvodce, doprava autobusem s cyklovlekem, 7x ubytování v mobilhomu s polopenzí, všechny výlety, uvedené v programu, potřebné mapy, pojištění léčebných výloh a stornopoplatků.

Cena nezahrnuje

Kauce (100 EUR/1 mobilhome, resp. 25 EUR/1 osoba – pobyt, úhrada na místě).

Příplatek za jednolůžkový pokoj - 5100 Kč

Příplatek za elektrokolo - 500 Kč/osoba  (omezený počet, nutno předem objednat)

Připojištění karantény COVID-19: 260 Kč/osoba

Výlet lodičkou pod skalní útesy v Bonifaciu (hodinový okruh asi EUR 17,5/os., skupinové slevy)

Informace o stravování

Po celou dobu pobytu budou podávány večeře a snídaně, připravované českým kuchařem; jídelníček tvoří čerstvé potraviny nakooupené přímo na místě; stravování začíná večeří v den příjezdu, končí snídaní v den odjezdu.

Informace o ubytování

Bydlet budeme v kempu u moře ve 4lůž. mobilhomech (což je něco mezi chatičkou a trvale zaparkovaným velkým karavanem).  Vybavení mobilhomu: 2 oddělené 2lůžkové ložnice (povlečení vlastní); společná kuchyňka (kuchyňská linka, sporák, lednice, nádobí, příbory, talíře, sklenice atd.) s jídelním koutem; Při obsazení 5. lůžka u kuchyňky sleva 3000 Kč. Jednolůžkový pokoj pro jednotlivce je u tohoto zájezdu povinný. Máte-li zájem o doobsazení pokoje, označte to na smlouvě. Bude-li k dispozici další zájemce stejného pohlaví, příplatek za jednolůžkový pokoj vám vrátíme.S umístěním vám rádi poradí v naší prodejní kanceláři, speciální požadavky na ubytování je nutné konzultovat. Společná koupelna (sprcha, umyvadlo, WC); úložné prostory, zahradní nábytek. Povinná kauce splatná na příjezdu: 100 EUR/1 mobilhome (respektive 25 EUR/1 osoba).

Jednolůžkový pokoj pro jednotlivce je u tohoto zájezdu povinný. Máte-li zájem o doobsazení pokoje, označte to na smlouvě. Bude-li k dispozici další zájemce stejného pohlaví, příplatek za jednolůžkový pokoj vám vrátíme.

Vybavenost kempu: bazén, hřiště (dětské, na tenis, fotbal, basket, pétanque), obchody (menší supermarket, suvenýry), restaurace (pizzerie, snack bar, palačinkárna, plážový bar) aj. Vzdálenost našich mobilhomů od moře je asi 200 metrů.

Program

1.–2. Odjezd dopoledne, noční přejezd do Itálie; ranní trajekt do korsické Bastie, přejezd východním do kempu v Porto-Vecchio.

3. Skalní útvary a vodopád Piscia di Gallo, přehrada L´Ospedale, sjezd kolem pravěkého hradiště Castellu d´Araghju k moři (35 km); alternativně přes Zonzu a Levii (75 km).

4. Autobusem k pravěké pevnosti Cucuruzzu-Capula, odtud na kole přes olivové městečko Sainte Lucie.de-Tallano a vinice Fiumicicoli do nejkorsičtější z korsických měst Sartène (30-70 km); možnost prodloužení k menhirovému poli Cauria (+26 km).

5. Bílá perla ostrova Bonifacio (prohlídka města, fakultativní vyjížďka lodí), odpolední cyklistika s možností koupání na mysech Pertusato a Sperone (15-20 km).

6. Autobusem k přehradě L´Ospedale a dále do sedla Col de Bavella (1218 m) s bílou madonou, famózní výhledy na všechny strany - skalní scenérie věží Bavella, dohled až na moře; na kole údolím do Solenzary s možností koupání na kaskádách říček Polischellu a Purcaraccia (33-60 km).

7. Autobusem do Quenzy a sedla Col de St. Eustache; na kole červenými skalami a údolím řeky Taravo (korkové duby, olivy, vinná réva) k největšímu menhirovému nalezišti Filitosa a dál k moři (35-60 km).

8. Na kole přes Porto-Vecchio na nejkrásnější pláže ostrova Palombaggia a Tamaricciu (38 km) či Caratoggio přezdívané Tahiti (42 km); odpolední fakultativní návštěva vinařství v oblasti Lecci.

9.–10. Ranní přejezd  do Bastie, prohlídka města, odpolední trajekt na pevninu, noční přesun přes Itálii a Německo, návrrat následující den kolem poledne /odpoledne.

Náročnost

2

Povrch a profil

asfalt, některé etapy částečně po šotolině.

Nástupní místa

Praha, Beroun, Plzeň

Jiná sdělení

 POŘADATEL ZÁJEZDU CK ADVENTURA

Sdílet zájezd na Facebooku

Foto klientů

PŘIDAT VLASTNÍ FOTO Z TOHOTO ZÁJEZDU »

 

 

Podobné oblíbené zájezdy

 
Provence v pohodě

Provence v pohodě

Pobyty u moře v městečku Palavas-les-Flots jsou stálicí v naší nabídce. Na celé léto si zde pronajímáme část kempu s mobilhomy jako celosezonní základnu. Kemp **** leží přímo na pobřeží, 100 m od písečné pláže, vhodné ke koupání i pro děti, vstup...

15990 Kč

 
Gaskoňsko na kole v pohodě NOVINKA!

Gaskoňsko na kole v pohodě NOVINKA!

Tento zájezd nás zavede do krásné a krajinou velmi přitažlivé oblasti Dordogne-Périgord, do okolí starobylého města Sarlat. Naší základnou pro cyklovýlety bude kemp Le Montant**, jenž leží nedaleko Sarlatu. Odtud vyjíždíme na hvězdicové...

14990 Kč

 
Francouzsko-katalánské přímoří

Francouzsko-katalánské přímoří

Pobytová základna u moře v Canet-Plage je ideálně položená tak, že nám jednodenní výlety umožní ochutnat ze všech přírodních i kulturně-historických esencí Francie i Katalánska. Pláž je písečná, vhodná ke koupání pro děti, vstup do vody je mírný....

16990 Kč

 
Alsasko-Vinná stezka

Alsasko-Vinná stezka

Alsasko v sobě spojuje to nejlepší z Francie i z Německa. Jsou zde typické hrázděné domy, místní lidé sice mluví francouzsky, ale rádi a dobře mluví i německy. Taktéž lahodné bílé víno a alsaská kuchyně nám zprostředkuje gastronomický zážitek dle...

9990 Kč

 
 

 

« Zpět na nabídku zájezdů

   

© CK TRIP, s.r.o. 2021, design Marek Kotrouš, titulní foto MTB-GIGLACH-3095©Martin Huber, web VisionWorks