Polsko - Polské Bieszczady na kole v pohodě   

Kategorie = Cykloturistika Doprava = Autobus
Polsko - Polské Bieszczady na kole v pohodě
 

 

Stát(y): Polsko

Polské Bieszczady mají mnoho nej - jde o nejjižnější část Polska, kterou její řídké osídlení řadí k místům s nejmenším světelným znečištěním v Evropě. Poloniny polských Bieszczad (UNESCO) jsou nejzápadnější z Karpatských polonin a jejich nevelká výška (nejvyšší hora Tarnica měří 1 346 m) jim nic neubírá na jejich malebnosti a výhledy z nich nám dávají nahlédnout až na hřebeny bývalé Podkarpatské Rusi a Slovenska. Zájezd je zcela bez nočních přejezdů!

Nejdivočejší kout Polska, plný lesů a polonin, to jsou Bieszczady. Pokud chcete utéct od civilizace, zamiřte právě sem. Jakkoliv opuštěné, divoké a nepřístupné, jsou bieszczadské hory protkány hustou sítí lesních a polních cest, které jsou ideální pro cyklistické eskapády a jezdit po nich přináší opravdové potěšení. Nedávají tady prý dobrou noc lišky, ale spíše medvědi, rysi a vlci. Dá se tady celé týdny toulat a užívat si noční oblohy bez oslnění z města. Cesty údolími karpatských polonin nás zavedou na místa spojená s dávnými národy Lemků a Bojků. Poněkud rušněji bude u přehrady Solina, která je největší v zemi. K atrakcím parku, který leží v Podkarpatském vojvodství, patří i vlaková úzkokolejka původně vozící dřevo, dnes turisty. Klasická železnice sleduje stopy Švejka putujícího tímto zapomenutým koutem Polska na haličskou frontu. Většina tras vede po asfaltových a šotolinových cestách vhodných též pro trekkingová kola. Některé úseky vedoucí přes hřebeny jsou vhodné pro „horaly“.

 
 

Termíny a rezervace

Pro rezervaci zájezdu klikněte na termín.

KódTermínNocí/Prog.Odj./Příj.Ubyt./StravaPojištění dnů/CenaCena zájezduCena FMKredit

Nejsou vypsány již žádné další aktuální termíny pro tuto sezónu. (Všechny termíny v aktuální sezóně již proběhly)

Cena zahrnuje

6x ubytování v hotelu s polopenzí, doprava klimatizovaným autobusem (2 000 km) včetně dopravy kol v krytém přívěsu, sportovní instruktor, informační materiály.

Cena nezahrnuje

Vstupné do památek, fakultativní akce, případná místní doprava a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje“.

Příplatek za jednolůžkový pokoj: 5 300 Kč

Pojištění léčebných výloh v zahraničí včetně storna zájezdu: 490 Kč

Přeprava elektrokola: 800 Kč

 

Informace o stravování

Polopenze

Informace o ubytování

Hotel

Program

1. den: ranní odjezd z ČR, průjezd Polskem, večerní příjezd do Bieszczad, ubytování v centru Bieszczad.

2. den: celodenní výlet na kole do nejvýchodnější části Bieszczad. Opuštěnou krajinou po štěrkové cestě pozvolna směřujeme vzhůru až do výšky 800 metrů. Pro zájemce je možnost po štěrkové cestě si prodloužit výlet dále až k zaniklé vesnici BENIOWA se zbytky hospodářských budov a základy kostela. Horská silnice nás zavede k vřesovišti TARNAWA, kde sesedneme z kola a projdeme se místním rašeliništěm. Dále opuštěnou krajinou již na kole sjedeme k řece SAN tvořící hranici s Ukrajinou. Podél řeky pokračujeme a vracíme se zpět, kde náš výlet zakončíme u zubří rezervace a následně na ubytování na kole. (39/49 km)

3. den: po silnici podél říčky MUCZNY do SMOLNIKU, kde se nachází dřevěný kostel sv. Michala Archanděla z 18. století zařazeného mezi památky UNESCO. Dále pokračujeme podél řeky San do DWERNIKU, kde si prohlédneme další z řady dřevěných kostelů sv. Michala Archanděla. Poté odbočíme na lesní cyklostezku vedoucí údolím skrze Caryňské poloniny podél kempů a Caryňského potoku. Následně vyjedeme na silnici, po které se vydáme směrem zpět od BEREŽKI do USTRZYKY GORNE, kde nás bude čekat možnost občerstvení v místní hospůdce, odtud na kole, popř. autobusem na ubytování (40/60 km).

4. den: ráno autobusem do městečka CISNA. Dopolední výlet úzkokolejkou údolím říčky Solinky do nitra bieszczadských lesů. Již na kole budeme sjíždět z vrcholu (↓720 m) do údolí Oslawy, kde budeme pokračovat podél stejnojmenné říčky až do vesničky TURZAŇSK s dalším dřevěným kostelíkem zaneseným na seznamu UNESCO. Následně odbočíme na polní cestu, kde si vychutnáme další kus nedotčené krajiny polských lesů - (pohodovější cyklisté můžou pokračovat dále po silnici). Údolí spolu s řekou OSLAWOU nás dovede až do většího města ZAGORZ. Odkud se vracíme autobusem zpět do ubytování (58 km). Alternativně lze tento den využít jako odpočinkový a po příjezdu do Turzaňsk jet do Sanoku autobusem s prohlídkou skanzenu (33 km). Autobusem obě skupiny zpět na ubytování.

5. den: celodenní pěší túra k trojmezí Polska, Slovenska a Ukrajiny - na vrchol KREMENEC (1 221 m). Ze sedla Przelecz Wiznianski vystoupáme na vrchol WIELKA RAWKA (1302 m) s výhledy na bieszczadské poloniny a do Podkarpatské Rusi na Ukrajině. Podél polsko-ukrajinské hranice dojdeme k trojmezí. Přes hřeben DZIAL sestoupíme do WETLINY. Autobusem zpět na ubytování.

6. den: po silnici vyjíždíme přímo z hotelu až do malé vsi CHMIEL s dřevěným kostelem sv. Mikuláše. Pokračujeme podél řeky San k ZATWARNICA, kde odbočíme na lesní cyklostezku. Pomocí pozvolného stoupání (400 m) jedeme k hřebenům, lesní cesta nás dovede až do obce LUTOWISKA, kde je možnost nákupu či využití jedné z restaurací a následně pokračujeme na kole nebo autobusem přímo do hotelu (47/65 km).

7. den: ráno po snídani odjezd domů, tranzit Polskem, večerní návrat do ČR.

Náročnost

2

Nástupní místa

Praha, Hradec Králové, Pardubice, Olomouc.

Svoz nelze.

Jiná sdělení

Při nedostatečné naplněnosti bude mít zájezd společnou dopravu s pěší variantou zájezdu, která je koncipovaná tak, že si obě skupiny nebudou navzájem překážet.

Počet elektrokol na zájezdu je omezen. Elektrokolo musí být zaznamenáno do smlouvy o zájezdu formou příplatkové služby. Při nenahlášení do CK bude jeho přeprava zamítnuta.

Nabíjení elektrokol může být hotelem zpoplatněno.

 

 GARANT ZÁJEZDU CK POZNÁNÍ

Sdílet zájezd na Facebooku

Foto klientů

PŘIDAT VLASTNÍ FOTO Z TOHOTO ZÁJEZDU »

 

 

« Zpět na nabídku zájezdů

   

© CK TRIP, s.r.o. 2024, design Marek Kotrouš, titulní foto MTB-GIGLACH-3095©Martin Huber, web VisionWorks

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím
Nastavení cookies